Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1tasiorex

Dyskutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Passat 2004 1.9TDi 130 KM, Smart 2004
Piwa: 0/11
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 21:21
Temat postu:

moja kijka


Mam Carnivala 2.9 CRDi dopiero 15 tys przejechalem w jakies 4 miesiace ale jak do tej pory jestem zadowolony. Co prawda autko kupilem z atrakcyjnym przebiegiem 91 tys i po wymianie rozrzadu mialem tylko maly problem z uszczelka pod wtryskiwaczem ale sytuacja opanowana i jezdzi dalej. Co do przestronnosci jest zajeduza tylko denerwuje mala skretnosc, ale idzie sie przyzwyczajic do zawracania
na 5 Very Happy . silnik ok ale moglby byc bardziej elastyczniejszy i szybciej sie rozpedzal jak na 2.9 ale to auto rodzinne nie sportowe. Spalanie na poziomie 8,5 litra gdyz jezdrze wiecj w trasie jak w miescie uwazam za ok choc wynik 10 litrow nie powinien nikogo dziwic ( np. na autostradzie w niemczech 170 km/h non stop) budizka nie probowalem zamknac ale zaczepiajac przyczepe i smigajac na wakacje autko zbieralo sie calkiem fajnie. Podumowujac zajefajne autko za niska cene ale jak najdalej od serwisu KIA lepiej serwisowac samemu Very Happy
Powrót do góry
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 12:27
Temat postu:

kia sedona


witam mam sedone 2.9 tdi 2002r kupilem ja 5 m-cy temu i jestem zadowolony bardzo spalanie autko ma rozne w zaleznosci jak jezdze ale nawet potrafilem przejechac 200mil na 22litrach ropy az bylem zdumiony bardzo .
Ja bardzo duzo jezdze potrafie zrobic nawet 2tys km w tydzien.nie mialem zadnch problemow z autkiem dzis zapalila mi sie kontrolka Disel Engine Only? dopatrzylem sie ze to kontrolka poziomu wody poza tym jestem bardzo bardzo zadowolony z autka bo zarabia nie zla kaske na mnie pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
minioit

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Trento
Posiadane auto: kia Carnival
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 13:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


ostatni jeździłem omega B FL
a teraz mam ten autobus jestem nawet zadowolony
zrobiłem 6 tys i jak narazie jest ok
myślałem ze będzie gorzej
_________________
www.automarszczecinek.pl
Powrót do góry
NorbiS_tds

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszanowo/Wielkopolska
Posiadane auto: Kia Carnival 2,9CRDi automat, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 07:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Witam posiadaczy Carnivala!
Jeżdżę nim od sierpnia br. Auto bardzo wygodne. Spalanie mogłoby być mniejsze, ale w końcu to prawie 3 litry i ponad 2 tony - u mnie w automacie na trasie nie zszedłem poniżej 9l, a miasto 10,5l i to bez szaleństw. Promień skrętu fatalny. Zawieszenie - na równej drodze jest bardzo fajnie, ale na dziurawych bocznych, to jak podczas sztormu na morzu. Być może amory do wymiany, ale na diagnostyce wyszło przód 90% sprawności, tył 50%. No i jeszcze jedno - strasznie nisko zawieszony - wszystkie wyższe krawężniki to utopia, a jazda po drogach nieutwardzonych po deszczu, to już szok. Ale ogólnie uważam, że jest ok.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Norbi
Powrót do góry
gadu-gadu
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 18:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Carnival 2,9tdi
Nie jest tak źle dopiero 20000 tys kilometrów,i spoko trochę problemy z dynamika ale dojdę o co chodzi spalanie w mieście około 9litr w trasie nawet 7,5 litra.Zrobiłem tylko kiedyś błąd bo miałem kijanke z 99r wszystko ok .
I zachciało misie nowości 2004 CRDI automat (jak się okazało po przejściach) i same problemy ale wróciłem do starego modelu i mam spokój
Polecam te auta ale trzeba uważać co się kupuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 18:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kufel219

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: CARNIVAL 2003 AUTOMAT 2,9CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 11:53
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Witam stałem sie posiadaczem CARNIVALA miesiąc temu.Pierwsze dwa tygodnie bajka,komfort itp a pózniej same problemy.Przestał palić,wymieniłem przepływomierz,a teraz wywaliłem wtryski do sprawdzenia bo komputer pokazywał dwa uszkodzone.Mam nadzieje że nic już sie nie będzie działo.Własciciel zapewniał mnie że były robione,maglownica i remont silnika i autko jest tip top.Żałosne.Poza tym komfort suuuper zwłaszcza że przesiadłem sie z meśka
Powrót do góry
siniaczek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gent Belgia
Posiadane auto: Kia Carniwal 2,9 crdi aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 19:51
Temat postu:

Kia Carniwal 2,9 crdi automat


Witam,mam Kia Carnival 2,9crdi automat.zakupiony w 2003r w salonie.Pełne wyposażenie,skóra.Serwisowany.przejechane 145000km. Samochód do tej pory bez żadnej awari.Wymiany płynów zgodnie z instrukcja.ostatnio miał przegląd-żadnej wady.Ostatnio wymieniłem akumulator na nowy,wąż chłodnicy bo się przetarł,tylne szczęki wraz z kąpletem linek-hamulec ręczny.filtr paliwa i czujnik filtra bo komputer dawał znać o wymianie.$ lata temu hamulce przód i przednią szybe bo pękła od kamienia.A tak-2400km na jeden wyjazd-Belgia -Polska i z powrotem i żadnych usterek.super auto.Za miesiąc sprzedaż i po nowy do salonu.Przy zakupie urzywanego trzeba zwracać uwage na serwis bo żle serwisowane auto potrafi pozbawić paru złotych.Pozdrawiam i osobiście polecam te auto.A co do spalania-mój 8 litrów
w trasie ale w mieście przy korkach trzeba liczyć 10 litrów
Powrót do góry
Tomcraftuk

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Kia Sedona 2.9 CRDi 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 18:44
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Witam, mam od dwuch lat Kia Sedona 2.9CRDi 185bhp 2008 70 000mil czyli jakies 112 000km. Zrobilem nia juz 32 000km I powiem szczeze ze jezdzi sie calkiem dobrze, wygodnie, duzo miejsca I silnk tez niczego sobie, troche jednak wolny.

Po 6-ciu miesiacach mialem problem z gasnacym silnikiem dopoki sie nie rozgrzal I podejzenie bylo ze to pompa paliwa ale jakos po kilku miesiacach samo sie naprawilo I jezdil dobrze do teraz Sad Przejechalem tym autem Europe w kazda strone I nic sie dzialo az ty miesziac temu zaczely stukac popychacze, wymienilem (bilo po kieszeni ostro) razem z kompletem rozrzadu I napinaczy, olej I filtry a tu nagle lancuszek od pompy oleju zdechl.
Takze powiem tyle, jezdzi sie dobrze dopuki nie zaczyna sie sypac, chyba ze to normalne zuzycie I tzrba sie z tym liczyc, aczkolwiek czesci do Kia sa potwornie droge.

Spalanie na trasie to ok 8,5l/100km w miescie blizej 13l/100km wszystko przy spokojnej jezdzie. Trzeba sie z tym liczyc poniewaz auto wazy 2400kg I duzy silnik.
Powrót do góry
siniaczek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gent Belgia
Posiadane auto: Kia Carniwal 2,9 crdi aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 18:55
Temat postu:

Kia carniwal


Jak każdy samochód potrzebuje napraw.Części nie są takie drogie jak masz dostęp.Przykładowo filtr paliwa orginał w serwisie koszt ok.570zł z czujnikiem.po znajomości ten sam z czujnikiem w serwisie 280zł.Jest różnica.Ja serwisuje co do dnia i naprawde żadnych problemów.Dbaj a będzie służył.Kupowałeś używany?
Powrót do góry
Tomcraftuk

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Kia Sedona 2.9 CRDi 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 19:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Kupilem kiedy mial przejechane 80 000km wiec w miare swieze autko I nawet zadbane. Problem mam teraz z dostaniem czesci do naprawy pompy olejwej w UK. Mam nadzieje ze na tym bedzie koniec wiekszych wydatkow.
Powrót do góry
jarekS38

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 crdi 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Całkiem fajne


Kia Carnival 2.9 Crdi z 2004 roku kupiona w lipcu 2014r z przebiegiem (teoretycznie) 125tys. Stan wizualny auta bez zarzutu co mogłoby potwierdzać przebieg. W sierpniu zaliczyłem wyjazd do Bułgarii (3 osoby dorosłe plus dwójka nastolatków i oczywiście bagaże). Mam też Scenica 1.9dCi ale na taki wyjazd był za mały i zdecydowałem się kupić Carnivala choć wcześniej myślałem o Renault Espace.
Auto sprawdziło się świetnie. Komfort jazdy bez porównania (Scenic daleko w tyle) szczególnie dla pasażerów. Zachowanie auta na trasie (również w górach) bez zarzutu. Biorąc pod uwagę masę własną Carnivala plus pasażerów i bagaż dynamika auta nawet mnie zaskoczyła (szczególnie w górach). Średnie spalanie za cały wyjazd (ponad 3tys. km) 7,56 l/100km (jazda raczej spokojna, na autostradach tak do 130km/h).
Na minus: bagażnik. Jechało pięć osób więc jeden fotel został w domu i bagaże bez większego problemu się zmieściły ale przy sześciu osobach zostaje tylko AutoBox na dachu.
Auto mogłoby być trochę cichsze. Powyżej setki trzeba podgłaśniać radio.
Trochę niewygodne jest dostawanie się do trzeciego rzędu foteli. Kolega ma Dodga i tam jest to lepiej rozwiązane.
Brakuje mi też kontrolki włączonych świateł pozycyjnych/mijania.
Co do usterek jak na razie nic poważnego się nie stało. Najpoważniejsze usterki jak na razie to kapeć w tylnym kole (trafiło na żonę) i urwana rączka zwalniania hamulca ręcznego (naprawa we własnym zakresie).
Z Carnivala najbardziej zadowolone są dzieci (fotele drugiego rzędu), a najmniej żona bo musi nim dojeżdżać do pracy (parkowanie).
Powrót do góry
siniaczek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gent Belgia
Posiadane auto: Kia Carniwal 2,9 crdi aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 17:22
Temat postu:

carnival 2,9 automat


Witam.mój samochodzik od mojego ostatniego postu zrobił mnóstwo kilometrów.W tej chwili mam przejechane 237000km i jedyna rzecz którą wymieniłem to klocki hamulcowe przód oraz szczęki i linki hamulca ręcznego tył,oraz opony,olej i filtry.Poza tym żadnych usterek,a i założyłem nowy czip,teraz autko ma 178km.Super to działa.
osobiście bardzo polecam to autko.informuje za razem że jak ktoś chce kupić a ma czas to poszukać autka w serwisach w Holandi .Kupowałem ostatnio drugi z serwisu-2004r,pełne wyposażenie plus czujniki parkowania,czujnik deszczu,automat,oczywiście skóra za 2600euro.
ok,to na tyle.
Powrót do góry
siniaczek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gent Belgia
Posiadane auto: Kia Carniwal 2,9 crdi aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 17:24
Temat postu:

carnival 2,9 automat


A zapomniałem podać przebiegu- 196000km,udokumentowany,w pełni serwisowany. Uszkodzony przedni zderzak-popękany lakier-naprawa 210euro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Oceń swoje auto


KiaCee'd

46 900

2016r.

99 000 km

mazowieckie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaSportage

69 900

2016r.

169 328 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System