Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) KIA RIO 1.2 85km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej R.

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: KIA RIO 2012 1.4 109 km wersja M
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 22 Lip 2012, 09:18
Temat postu:

KIA RIO 1.2 85km


Witam słuchajcie zakupiłem nowa KIA RIO z silnikiem 1.2. Proszę o jakieś opinie na temat tego silnika. Wiem że morze to i mały silnik ale 80% poruszam się po mieście a 20% cykl poza miejski. Zakup tego i z takim silnikiem wydawał mi się dość rozsądny czy dobrze zrobiłem wybierając ten silnik czy morze trzeba było brać z 1.4?? AUTO odbieram we wrześniu więc jeszcze nie jest za późno Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 17:43
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) KIA RIO 1.2 85km


Wiesz, moim prywatnym zdaniem, jak wydajesz tyle pieniędzy na autko, to trzeba było sobie sprowadzić jakieś 3-4 letnie audi albo mercedesa... też ma 4 koła, a jeździ dużo lepiej, płynniej, i bezpieczniej od kii..

wiem - NOWY to NOWY, ale czasem warto się zastanowić czy warto - aby utrzymać gwarancje przeglądy tylko w ASO, naprawy tylko w ASO, a to niestety kosztuje dużo więcej jak w mniejszych zakładach gdzie tak samo nie mają części na magazynie i wszystko muszą zamówić najczęściej z jednej hurtowni...

ale już zamówiłeś - miejmy nadzieje, że będziesz zadowolonym użytkownikiem i będziesz szczęśliwy Smile
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
1412elvis

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głubczyce
Posiadane auto: KIA, RIO, L, 1,4, 2011r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 15:18
Temat postu:

moja opinia


Wiesz ja mam 1,4 silniczek i bardzo fajnie mi się śmiga tym autkiem. Nie wiem gdzie i kto mi to powiedział, ale coś koja że opinie, że 1,2 jest trochę mułowaty. Nie wiem czy jeździsz sam czy w kilka osób? Ja jeżdżę w kilka osób (4) obecnie do pracy w cyklu poza miejskim i mam czasami wrażenie że brak mi mocy (hi hi). Mam ciężką nogę może przez to takie wrażenie. Osobiście polecam z silnikiem 1,4 masz o 24 KM więcej, ale w kilka osób odczujesz różnice.
Pozdrawiam i życzę przyjemności z jazdy nowym autkiem Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Andrzej R.

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: KIA RIO 2012 1.4 109 km wersja M
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 12 Kwi 2013, 10:42
Temat postu:

Kia Rio III


W ostatniej chwili zamieniłem w salonie 1.2 na 1.4 i jestem zadowolony. Masz rację lepiej mieć więcej niż mniej co prawda wziołem model Kia Rio 1.4 wersja M z klimą ale i tak ma dobre wyposażenie. Najwazniejsze że klima jest, chromowane detale można bez nich sie obejść. Fajnie jest kupować auto w salonie bo można troche pomarudzić Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kirms

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: VW Golf 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 16:31
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) KIA RIO 1.2 85km


Ja kupiłem jakieś pół roku temu Kia Rio 1.4. Po pół roku mogę stwierdzić, że jak na warunki miejskie jest ok. Spalanie do 8l, jazda bardzo płynna. Z kolei na trasie trochę jej brakuje. Powyżej 120 km jakoś dziwnie się prowadzi, ale silnik dalej pracuje cicho. Jednak jak na swoją cenę, jeśli komuś nie zależy na super mocy i potrzebuje jej głównie do miasta jest w porządku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 16:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adams214

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: KIA, RIO, III, 1.2 LPG, 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 18:22
Temat postu:

KIA RIO 1.2 + LPG


Widzę, że forum nie jest zbyt często uczęszczane. Niemniej wypowiem się, być może pomoże to komuś podjąć decyzję. Otóż w sierpniu 2014 r. zakupiłem KIA RIO III 1.2 + LPG. Po 10 tys. padło sprzęgło. Teraz listopadzie 2017 r. padł silnik. Przejechane 98 000 km. Uszkodzenie - wydmuchało uszczelkę pomiędzy 2 a 3 cylindrem. Koszty naprawy są naprawdę duże. Koszt rozrządu, który należy wymienić po zdjęciu głowicy. Koszt uszczelek itd. to jest około 3800 zł. Proszę doliczyć sobie płyny, koszt robocizny itd. mają państwo ponad 5 tys. zł. Ogólnie, autem jeździe się w porządku. Wadą jest słabe zawieszenie. Szybko wyrabiają się zawiasy na drzwiach od kierowcy. Nie miałem nigdy większych problemów poza opisanymi powyżej. Jak ktoś chce uzyskać więcej informacji na temat kosztów eksplantacji to chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Oceń swoje auto


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System