Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Gaśnie na niskich obrotach..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArielAriel

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Clarus 2000r 1.8 ben
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2015, 22:54
Temat postu:

Gaśnie na niskich obrotach..


Witam. Postanowiłem założyć kolejny temat i w nim wszystko dokładnie opisać co i jak i z góry prosiłbym o pokasowanie moich wcześniejszych tematów.

Więc tak, zmagam się z Clarusem II 2000r benzyna odnośnie jego przygasania na niskich obrotach. Świece cewki przepustnice były sprawdzane wymieniane i nic.

Wymieniałem też silniczek krokowy jednak nic to nie dało, raz jeździ ładnie i po jakiejś dłuższej jeździe zazwyczaj jak np stoi na luzie chwila i obroty chwile falują i już zaczynaj przygasać jak np. podjeżdżam pod skrzyżowania. I jak gaszę auto i wiem ze gaśnie to przy którymś odpaleniu już usterka przestaje się ukazywać i ładnie jeździ i nie gaśnie. Ostatnie pare dni ladnie jeździł jednak dzisiaj ode chciało się dobrze jeździć. Taka losowanka przy odpalaniu albo będzie normalnie jezdzil albo gasl.. I gdy jest w "trybie gaśnięcia" to pojawiają sie szarpania przy zmianach biegów ewidentny brak mocy przez pare sekund np jak ruszam spokojnie to pierw obroty na chwile ciutke odpadną i idą w górę a jak np wrzucam drugi bieg i wciskam mocno gaz to zupełnie łapie zamułe przez chwile i później przyśpiesza normalnie.

I dodam jeszcze że na zimnym nie odpala znaczy odpala ale obroty podskakują do 200-300 i gaśnie chyba że przycisnę gaz i puszcze to odpali i utrzyma się na normalnych obrotach na ciepłym odpala bez problemu. I jeszcze dopiszę że te problemy z odpaleniem pojawiały się przez to że krokowiec bym odpinany i podpinany.

I jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy może być coś na rzeczy odnośnie czujnika temp. ? Bo na desce wskazówka też się wgl nie podnosi a na jakimś forum co prawda audi koleś też miał podobne objawy i pisal ze tez od jakiegoś czasu nie działa mu wskaźnik temperatury i nie pamiętam czy u niego akurat usterka leżała właśnie w czujniku temp.

Jak coś mi się przypomni to dopisze. Pozdrawiam i przepraszam za te wszystkie tematy ale strasznie mnie to nurtuję a mechanicy bez radni..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

46 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaCee'd

59 900

2021r.

96 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System