Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanryk

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: kia magentis crdi 2,0
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 12:30
Temat postu:

wymiana nagrzewnicy w kia magentis


nie wiem czy sam potrafie wymienć nagrzewnicę.Gdzie się ona znajduje.Co nalezy zdemontować.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kuba_was

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Magentis 2007 (2.0 CRDI)
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 13:44
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis


Cześć.

https://kia.7zap.com/en/eur/optima+magentis/keurpmg05/01:s4,/el/9797111/

tutaj jest schemat jak wygląda złożenie nagrzewnicy w dece rozdzielczej.
Po wejściu w link i cofnięciu jeden poziom wyżej powinieneś mieć więcej schematów.

Powodzenia.

PS. Jeżeli będziesz wymieniał nagrzewnicę zrób proszę zdjęcia. Myślę, że i mnie taka naprawa będzie czekała.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Anis87

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 20:00
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis


Nie ma opcji, że samemu zrobisz. To jest zbyt skomplikowane żeby samemu w to się bawić.
___
wyposażenie jadalni
Powrót do góry
kuba_was

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Magentis 2007 (2.0 CRDI)
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 17 Sty 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis


Możesz napisać gdzie są największe problemy z samodzielną wymianą nagrzewnicy?
Co jeszcze trzeba rozebrać oprócz całej deski rozdzielczej?
Powrót do góry
rzepska

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Kia Magentis 2004 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 09:51
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis


Sam tego nie robiłem. Mechanik walczył z tym około tygodnia bo żeby całkowicie zdemontować deskę musiał robić dojście od silnika, bo podobno śruby były wkrecone do środka. Dużo nerwów ale udało mu się jakoś to zrobić. Niestety dopiero przeczytałem post i zdjęć nie robiłem.
Nie wiem jak sprawa się ma w waszych kijankach bo mój model to Magentis 2,0 z 2004 roku.
Koszt naprawy z nową naprawy z nową nagrzewnica wyniósł 700zł.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 09:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francz

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk / Pawłowice
Posiadane auto: Kia Magentis I 2.0 2003r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 22 Paź 2019, 22:41
Temat postu:

Re: ( Kia Magentis ) wymiana nagrzewnicy w kia magentis


Jestem świeżo po wymianie nagrzewnicy i można to spokojnie zrobić samemu wystarczy poświęcić troszkę czasu i na spokojnie wszystko wyjdzie. Cała robota zajęła mi dwa dni ( w tym zamówienie nowej nagrzewnicy na wzór starej) wiec można powiedzieć dzień na rozebranie i dzień na składanie.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac nie zapomnijcie odpiąć minusa z akumulatora.
Jeżeli chodzi o rozebranie deski to w moim przypadku sprawdził się ten schemacik który znacznie ułatwił mi odszukanie wszystkich niezbędnych śrub do odkręcenia.

https://www.youtube.com/watch?v=GOR2SpS7ics Nie sugerujcie się nazwą filmiku. Na filmiku pokazane jest jak łatwo rozebrać panel przy dźwigni hamulca ręcznego oraz środkowy panel z sterowaniem nawiewem oraz radiem - polecam podważać od strony podłokietnika w kierunku drążka zmiany biegów a potem od miejsca mocowania śrub do góry
Po zdjęciu praktycznie wszystkich tych plastików można zacząć rozpinać wtyczki tak aby można było wyjąć deskę z samochodu, polecam dobrze sprawdzić przy ewentualnym podnoszeniu deski czy aby na pewno wszystko jest odpięte. Kolejnym elementem który trzeba było rozebrać to stelaż panelu środkowanego który mocowany jest 4 śrubami po obu stronach oraz stelaż do którego zamocowana jest kierownica ( kierownice też najlepiej odkręcić aby mieć więcej miejsca, zamontowana jest 4 śrubami do stelaża ) kiedy będziemy już mieli wszystko wyjęte będzie to wyglądać mniej więcej tak https://zapodaj.net/images/696210870275c.jpg ( daje link ponieważ zdjęcie jest dość duże i na forum bardzo psuje cały post)
W tym momencie postanowiłem spuścić płyn z układu chłodzenia ale można to zrobić przed rozpoczęciem rozbierania deski, kiedy w układzie nie mamy już płynu możemy odpiąć gumowe węże które idą do nagrzewnicy od strony silnika i dać sobie je na bok ponieważ będą nam one przeszkadzały przy wykręcaniu nakrętki ( na klucz 10 ) która trzyma obudowę w której jest nagrzewnica ( nakrętka jest jakiś centymetr lub dwa po skosie od rurek idących do nagrzewnicy) kolejno zostaniem nam odkręcenie dwóch śrub z wnętrza kabiny aby wydostać całą obudowę wraz z nagrzewnicą. Sama nagrzewnica jest wkładana i trzyma ją tylko jeden uchwyt na rurkach.
Cała operacja jak mówiłem zajęła mi dwa dni oraz koszt nowej nagrzewnicy 280zł + nowy płyn do układu więc dobrych kilka stówek zaoszczędzonych na robociźnie. Niestety więcej zdjęć nie posiadam bo byłem skupiony na samej wymianie niż udokumentowaniu jak to wygląda.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Magentis »

Opinie o samochodach Kia Magentis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Magentis ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

67 900

2017r.

166 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System