Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) mapowanie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 12:20
Temat postu:

mapowanie silnika


Witam
Problem tego typu: byłem dzisiaj na przeglądzie swoją kijanką (carens III, 2.0 CRDI, 140 KM, 2007R.) i za przeproszeniem "d" diagnosta wziął analizator spalin i już było po przeglądzie !!!! :evil: Prawdopodobnie - tak powiedział - w 90% DPF jest wypruty !!!! No i co za tym idzie zamówiłem już nowy DPF (1500 złociszy)
Teraz o co mi chodzi - mianowicie czy zna ktoś z kolegów "machera" który ewentualnie podłączy tę kijankę pod odpowiedni program i ustawi mi to autko po wymianie tego filtra - bo może być taqk że poprzednik jak wypruwał stary to coś manipulował w programie tego autka.
Najlepiej z okolic Bochnia, ewentualnie Brzesko lub Tarnów , Kraków
Dzięki z góry !
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 18:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


Zapchany dpf w dieslu 140 Km z 2007.co zrobić? Mam ten sam silnik.D4EA VGT
Masz 4 mozliwości :
a/ wymienić dpf na nowy , ale to duza kasa i nie znam nikogo, kto by to robił
b/ dac do czyszczenia chemicznego/ u mnie to ca 500 zł/
c/ wymienic wkład w starym-tez robia / u mnie w Zielonce pod Warszawą/ 700 zł
e/ wywalic wogóle dpf / jeżdzę tak od 4 lat i choc to podobno niezgodne z prawem, to 95 % kierowców diesli tak jezdzi!!/

I teraz najwazniejsza sprawa dla wszystkich kierowców, którzy kupili lub kupia sam. z wymontowanym dpf-em.
Uwaga- jesli swieci sie lamka checka przy wywalonym dpf-ie - udaj sie natychmiast do firmy tuningowej, gdzie zmienia Ci mape samochodu/tzw. mapowanie, czyli zmiana oprogramowania sterownika/.
Koszt pod Warszawą u mnie to 500 zł ul. Młodnicka Warszawa lub 600 zł Centrum Obsługi DPF-u w Michałowie pod Warszawa.
Rozmawiałem ze specjalistami i powiedzieli krótko:
....jesli po wycięciu dpf-u nie zmienisz mapowania silnika-to awaria silnika jest raczej zawsze pewna , ponieważ komputer sam. nie widzi dpf-u i sam. chodzi w trybie AWARYJNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A to oznacza , że wtryski jeja i leja , coraz wiecej .
Ja z migajacym checkiem przejechałem 50 tys km ale mój znajomy nie zdąrzył sie nacieszyc samochodem i juz nie jezdzi, bo silnik do wyrzucenia po awarii. Dlatego ta zmiana map jest tak ważna. Lepiej wyczyscic wkład lub ten wkład wymienic / są 2 rodzaje wkładów/.

A wogóle- to dziwna stacja u Ciebie, bo generalnie mieszanki spalin w dieslach sie nie sprawdza na tych stacjach/4 lata dopuszczałem mojego diesla bez dpf-u i nigdy mi spalin nie sprawdzali. Benzyne owszem-zawsze.
Ale Ty jeszcze wymontuj i oczysc EGR dodatkowo-ja to przerabiałem.
Mam przezroczyste spaliny w moim , ale co 5 tys wlewam do zbiornika Diesel-Spulung ca 50 ml firmy Liquy Moly/Niemcy/, Koszt to 7 zł! Mozesz tez kupić firmy K2.
Sam. inaczej chodzi, lepsze przyspieszenie i czystsze spaliny !
Powodzenia-niestety mieszkam pod Warszawa i nie znam zakładów na PŁd Polski.
lechutek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 18:44
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


Serdeczne dzięki za odpowiedź.
EGR wymieniłem miesiąc temu bo mi ten żółty silniczek świecił i po podpięciu do kompa właśnie on wyszedł.
A teraz najciekawsze
DPF u mnie jest wypruty i to ohydnie - tak jak by ktoś na "hama" drutem zbrojeniowym fi 10 poprzebijał wkłądy - nie dawało mi to spokoju więc wykręciłem go no i dramat - więc chyba dobrze w sumie że jutro kupuję nowy za 1500 złociszy i zobaczymy. Zdaje mi się że poprzednik robiąc to w ten sposób to może do oprogramowania się nie dobierał ?!
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 10:05
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


1500 zł za dpf to bardzo dobra cena, ale pewnie to nie oryginał, bo w KIa chcieli ode mnie 7 a i nawet 11 tys zl!
Jak zmienisz to sprawdz, czy check miga. jak miga to natychmiast zmień mapowanie, bo Ci silnik moze "walnąc"!
Mapowanie zrobisz w kazdej firmie, która zajmuje sie tuningiem. Na marginesie Ci powiem, ze mozesz sobie podniesc moc silnika, jak chcesz przy okazji mapowania/koszt ca 300 zł/. Ze 140 KM mozna miec i 170 KM max! Tyle tylko, ze zywot tego silnika moze byc krótszy, wiec nie wiadomo, czy warto. Ale do 150 KM nie powinno nikomu zaszkodzic.
Ale to oczywiscie decyzja indywidualna!
powodzenia-lechutek
P.S Carens 2 jest moim 31-szym samochodem, jakim do tej pory jezdziłem, i 9-tym dieslem.Wg mego doswiadczenia Carens 2 czy 3/prawie te same ceny/ to najlepszy samochód na rynku w relacji cena-jakosc! Ja dałem za swojego 13,5 tys zł i juz 4 -ty rok jezdzę bezproblemowo! Zero problemów, zero korozji!
Powrót do góry
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 18:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


Koledzy - trzymajcie kciuki w poniedziałek auto idzie na warsztat i oby wymiana tego francowatego ustrojstwa coś pomogła !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 18:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 18:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


Masz to u mnie jak w banku że zaraz opiszę co się dzieje.
Powrót do góry
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 18:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


No właśnie jestem po wymianie DPF - oprócz tego że stary był ordynarnie wypruty to jeszcze przewody do czujnika temp. spalin były zerwane. Teraz autko nie puszcza dymku i żadna kontrolka się nie świeci ale mechanik mówił żeby jednak jechać do jakiegoś gościa co ma program takiej kijanki i żeby sprawdził czy komputer widzi DPF czy nie bo jeżeli nie to trza wgrać program bo inaczej nie będzie dopalania czy coś takiego i zajadę ten nowy DPF w miesiąc !
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 23:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


lechutek od kiedy w carens II był montowany dpf.... Cos chyba z tym Twoim autem nie tak.... A nie ono z Francji tam wszystko było 5lat do przodu.. Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 09:21
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


No widzisz-brakuje Ci wiedzy o tych silnikach.
Data produkcji to . 29.11.2005-Korea Płd- i wtedy był juz z dpf-em, bo to były pierwsze silniki 140 KM montowane w Carensie 2. Wczesniej były to tylko od 2002 r. silniki 113 KM z turbinami o stałej geometrii. A w zasadzie to był tzw. CPF-podane przez serwis Kia w stolicy/car-droom/.
Wymontowany w 2013 r i wstawiono rurke. Kupiłem w 2014 i w 2015 - zmieniłem mapy w firmie tuningowej w stolicy-ul. Młodnicka . Dałem 500 zł. dzis kosztuje to 600 i. I tak na marginesie za 200-300 zł mozesz delikatnie podniesc moc do np. 150 KM. Znam wiele firm, które to robia . Mozesz podniesc i do 175 Km-tylko pytanie-jak długo pojezdzisz?
jedno jest absolutnie pewne-po wywaleniu dpf-u - zmiana map silnika jest obowiazkowa, bo moze dojśc doawarii silnika!!!!!! Sterownik nie widzi dpf-u i leje nadmiernie paliwo!
lechutek
Powrót do góry
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 18:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


No i gitara ! Very Happy Przegląd "przejdziony" - analiza spalin na 5 z plusem
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 18:31
Temat postu:

Mapowanie silnika


zi1bi napisał:
No i gitara ! Very Happy Przegląd "przejdziony" - analiza spalin na 5 z plusem
No i dobrze zrobiłeś wstawiając dpf..Obecnie przy okresowym przeglądzie technicznym diagnosta sprawdza stan techniczny pojazdu jak i jego parametry,które musi wpisać do systemu..Tak,że w chwili obecnej coraz trudniej będzie znaleźć stację diagnostyczną w której przejdzie przegląd samochód z wyciętym filtrem cząstek stałych..a tak na marginesie...w służbowym autku dpf wytrzymał 305 tyś km(samochód kupiony był w salonie)..a prywatnym przejechałem do tej pory ok.145 tyś i najmniejszego problemu z dpf(samochód serwisowany)....Tak,że nie bójmy sie filtrów pod warunkiem,że silnik jest w dobrej kondycji technicznej.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zi1bi

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: kia carens III , 2.0 crdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 10:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) mapowanie silnika


Też jestem tego zdania - ale reasumując jak by te dpf-y były o 2/3 tańsze to ludzie by nie kombinowali tylko raz na 3-4 lata było by każdego stać na wymianę tego ustrojstwa ! A jeszcze lepiej jak dali by w tym zakichanym kraju godnie zarobić to większość po 5 latach wolała by kupić sobie nowe autko nawet na raty a nie latać po komisach i kupować szroty za kilkaset złotych ! Ale nasz kraj jeszcze do tego nie dorósł i długo nie dorośnie - najlepiej to za przeproszeniem "jebać" ludzi podatkami i durnymi wymysłami i rozporządzeniami bo tak najłatwiej !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaSportage

76 900

2017r.

145 595 km

warmińsko-mazurskie

KiaCee'd

42 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaSportage

33 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System