Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 16:45
Temat postu:

Problem z Ceed'em, smutna historia...


Witam wszystkich,
Na początku przedstawie może całą historie pełną konsekwencji albo przypadków...
Mam Ceed'a HB 1.4 90km 2010r. (po lifcie, 169tyś) Pare tygodni temu zaswiecił sie chack od silnika, pojechałem do mechanika, podpioł i mówi ze katalizator coś, ale
że to nic takiego i można jeździć...ok, po jakimś tygodniu byłem na zmianie oleju (mechanik stwierdził ze cos dużo ubyło) zalał syntetykiem zrobilem może z 300km i z 0.5l
połknęła, zawiozłem do mechanika (3 innego) a on mi mówi że w dymie jest olej ale ze dla niego to za świeża usterka polecił zalać mineralem i zobaczyć ile bedzie tego ubywać.
zrobiłem z 120km i dzisiaj po uruchomieniu samochodu CUDA na kazdym biegu do max 2tyś. powyżej silnik HUCZY 0 mocy, i nie przekracza 60km/h...
Tutaj moje pytanie widzicie tutaj jakies związki ? Jakies sugestie, czy mam szukać nowy silnik/wiązać pętle...Totalnie to nie czas na wydatki bo inwestycja pochłoneła
cały kapitał...a samochód potrzebuje w pracy...
Z góry dziekuje wszystkim za pomoc Smile
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 19:19
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


Witam
Może być zabity katalizator, możliwe że sonda lambda (poczytaj http://norauto.pl/blog/sonda-lambda-objawy-awarii-i-uszkodzenia/ ) Możesz sprawdzić przepływomierz, jak masz, on rzadko pokazuje błąd na desce, po prostu go odepnij i przejedz się autem, jak będzie tak samo się zachowywał to wiesz, gdzie jest problem, ja miałem tak w oplu.
Jeszcze raz dobry skan diagnostyczny, powinien pokazać problem
Pozdrawiam
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 19:23
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
Witam
Może być zabity katalizator, możliwe że sonda lambda (poczytaj http://norauto.pl/blog/sonda-lambda-objawy-awarii-i-uszkodzenia/ ) Możesz sprawdzić przepływomierz, jak masz, on rzadko pokazuje błąd na desce, po prostu go odepnij i przejedz się autem, jak będzie tak samo się zachowywał to wiesz, gdzie jest problem, ja miałem tak w oplu.
Jeszcze raz dobry skan diagnostyczny, powinien pokazać problem
Pozdrawiam



kon-ryn- bardzo dziękuje za odpowiedz, możliwym jest ze przez całkowicie uszkodzony katalizator/sondę z silnika poszło coś oleju ?
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 19:40
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


Mozliwe, że mechanik nie wlał wystarczającej ilości oleju, trzeba dolać, zrobić z 100, 200 kilometrów i jeszcze raz sprawdzić, może silnik zaczyna brać olej, oby nie
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 19:49
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
Mozliwe, że mechanik nie wlał wystarczającej ilości oleju, trzeba dolać, zrobić z 100, 200 kilometrów i jeszcze raz sprawdzić, może silnik zaczyna brać olej, oby nie


Niestety chyba bierze bo w spalinach podobno jest ;/ tak ze jakies panewki czy cos mogą być do wymiany gość mi powiedział wstępnie ze ze 2000 może mnie to kosztować ;/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 19:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 20:09
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


To może kup i wlej jakiś środek do uszczelniania silnika, ceramizer lub coś podobnego, nie wiem czy pomoże, ale skoro ma dojść do remontu silnika to może warto sprobować, ponoć ceramizery chwalą, warto poczytać na internecie. A co do remontu silnika to moze druga opinia innego mechanika, co by sie w niepotrzebne koszty pchać.
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 20:19
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
To może kup i wlej jakiś środek do uszczelniania silnika, ceramizer lub coś podobnego, nie wiem czy pomoże, ale skoro ma dojść do remontu silnika to może warto sprobować, ponoć ceramizery chwalą, warto poczytać na internecie. A co do remontu silnika to moze druga opinia innego mechanika, co by sie w niepotrzebne koszty pchać.


Hmm no bede musiał przemyśleć, ale w pierwszej kolejności musze sie pozbyc tego ograniczenia do 2 tyś i 60km.....a nie znam sie zabardzo ;/ trzeba komputer i bledy wykasować, zobacze co powie mechanik, znajomy w sumie to nie powinien na koszty naciagac Smile Dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 20:46
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


Nie ma za co i powodzenia, zrób jeszcze ten myk z przepływomierzem, odepnij go i się przejedz, ja miałem taki problem w oplu vectra z 2005 roku, nie miał mocy i obroty do 2 tyś, zero błędu, ktoś mi doradził odpiąć przepływkę i się przejechać, objaw był bez zmian, miałem możliwość od znajomego zmienić przepływomierz i auto od razu odżyło. Jak masz przepływomierz to spróbuj
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:27
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
Nie ma za co i powodzenia, zrób jeszcze ten myk z przepływomierzem, odepnij go i się przejedz, ja miałem taki problem w oplu vectra z 2005 roku, nie miał mocy i obroty do 2 tyś, zero błędu, ktoś mi doradził odpiąć przepływkę i się przejechać, objaw był bez zmian, miałem możliwość od znajomego zmienić przepływomierz i auto od razu odżyło. Jak masz przepływomierz to spróbuj


Ok ! Smile to musze popatrzec gdzie to bedzie bo mechanik ze mnie zaden...;p poszukam i sprobuje Smile gdzie tego szukac ? pod maska bezpośrednio ?
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:40
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


Tak, to jest umiejscowione w rurze od filtra powietrza do przepustnicy. dochodzą do przepływki kable prądowe, zamontowane jest na metalowych opaskach odkręcanych śrubokrętem lub plaskim kluczem

https://www.google.pl/search?biw=1242&bih=535&tbm=isch&sa=1&ei=Ie-7Wq_6C4m4gQaIi5XoBQ&q=kia+ceed+przeplywomierz&oq=kia+ceed+przep&gs_l=psy-ab.3.0.0i24k1.125520.132185.0.133707.18.15.2.1.1.0.94.972.15.15.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.16.850...0j0i30k1j0i8i30k1.0.7O3Xg5gNcVg
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:47
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
Tak, to jest umiejscowione w rurze od filtra powietrza do przepustnicy. dochodzą do przepływki kable prądowe, zamontowane jest na metalowych opaskach odkręcanych śrubokrętem lub plaskim kluczem

https://www.google.pl/search?biw=1242&bih=535&tbm=isch&sa=1&ei=Ie-7Wq_6C4m4gQaIi5XoBQ&q=kia+ceed+przeplywomierz&oq=kia+ceed+przep&gs_l=psy-ab.3.0.0i24k1.125520.132185.0.133707.18.15.2.1.1.0.94.972.15.15.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.16.850...0j0i30k1j0i8i30k1.0.7O3Xg5gNcVg


Ok, i mam to całkiem wypiąć i tak spróbować sie przejechać i zoabczyć co się będzie działo tak ? Smile jeśli bedzie lepiej to jaki wniosek ? (jest opcja ze nic nie bedzie lepiej bo błąd w komputerze bedzie blokowac ?)
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 22:17
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


tak, odepnij, zapal samochód i się przejedz kilka minut, lepiej nie bedzie, bo jeżeli przepływomierz działa dobrze, to auto bedzie trochę zmulone, nie bedzie miało mocy i na wyższe obroty nie bedzie wchodzilo, może zapalić się lampka silnika, jeżeli po odpięciu nie poczujesz różnicy w jeździe, czyli auto bedzie tak samo się zachowywało z podpiętym i odpiętym przeplywomierzem to najlepiej poszukać taki sam przepływomierz, podpiąć u siebie i sprawdzić, jak auto bedzie lepiej się zbierało to znaczy że przepływomierz do wymiany
Powrót do góry
Paul6784784

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: KIA Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 22:23
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


kon-ryn napisał:
tak, odepnij, zapal samochód i się przejedz kilka minut, lepiej nie bedzie, bo jeżeli przepływomierz działa dobrze, to auto bedzie trochę zmulone, nie bedzie miało mocy i na wyższe obroty nie bedzie wchodzilo, może zapalić się lampka silnika, jeżeli po odpięciu nie poczujesz różnicy w jeździe, czyli auto bedzie tak samo się zachowywało z podpiętym i odpiętym przeplywomierzem to najlepiej poszukać taki sam przepływomierz, podpiąć u siebie i sprawdzić, jak auto bedzie lepiej się zbierało to znaczy że przepływomierz do wymiany


Brzmi spoko, tylko kontrolka od silnika caly czas sie swieci a samochod wpadł w jakis trans i nie przekrocze 2tys obrotow tylko mega głośno wyje potem a 0 mocy i nie mozna przekroczyc 60km/h poprostu sie nie da, moc jest tak ograniczona ze ledwo sie jedzie ;/
Powrót do góry
kon-ryn

Debiutant



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Kia Ceed 2013 1.6 CRDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2018, 22:26
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Problem z Ceed'em, smutna historia...


wiesz, sam wiele nie zdziałasz, spróbuj z przepływomierzem, jak nie to do mechanika na konkretną diagnostyke, może do serwisu kia, wiem, że drogo, ale oni powinni przynajmniej zdiagnozować problem, a usterkę usuniesz u swojego mechanika taniej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaSportage

36 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System