Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Niska kompresja silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cortx

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: Kia Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 16:39
Temat postu:

Niska kompresja silnika


Witajcie ,

Zakupiłem Ceed II 1,4 + lpg 2014 rocznik. Jak odpalam silnik który to stoi 8 godzin na zewnatrz zauważam mocno nie równa prace silnika. Pojechałem do mechanika aby zmierzyć ciśnienie. Pokazało ze każdy cylinder nie ma ciśnienia :

pomiar na zimnym silniku

1 5,0

2 5,0

3 11,8

4 9.8

Pomiar na ciepłym :

1 8,9

2 8,9

3 12,2

4 7,9



Oleju nie bierze spadku mocy nie zauważam. Jak silnik się rozgrzeje to pracuje równo. Ciśnienie silnika wydaje się masakryczne i aż nie możliwe aby przy takim silniku samochód jeździł i to w miare Ok. Podejrzewam aż ze pomiar był źle zrobiony... Rolling Eyes Przy rozgrzanym silniku wszystko działa poprawnie. Samochód cicho pracuje, ma siłę, przyśpieszenie, na wolnych obrotach jest równa praca silnika. Oleju nie bierze.

Co myślicie , wypaliły się zawory? Na gazie Kia przejechała już 70 tys km bez regulacji zaworów. Łączny przebieg 150 tys
Powrót do góry
Mirecki1

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie
Posiadane auto: Kia Venga 1,6 b 2010
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 22:42
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Niska kompresja silnika


Witam
Niestety silniki Kia z regulacją na płytkach, niezbyt tolerują gaz. Dlatego, tak ważne jest prawidłowe dobranie i zestrojenie instalacji, oraz późniejsza prawidłowa eksploatacja. Kontrola luzu zaworowego co 25 tys.-tak podają serwisy lpg. Były przypadki, że nawet po 40 tys podały głowice, przy złych nastawach i braku kontroli. Moja rada - ponowny pomiar ciśnienia, sprawdzenie luzu zaworowego, sprawdzenie parametrów pracy instalacji. Ostateczność - zdjęcie i regeneracja głowicy
Powrót do góry
cortx

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: Kia Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 23:57
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Niska kompresja silnika


Przed pomiarem ciśnienia byłem na kontroli lpg. Ponoć wszystko na tip top z instalacją. Przy takiej kompresji nastawiłem się już na regenerację głowicy. Mechanik zasugerował też wymianę rozrządu/regulację.

Jeszcze podpytam się o jedną rzecz. Zastanawiam się czy tej sprawy nie obejmuje rękojmia. Przy zakupie sprzedający nić nie wspomniał o tym że silnik nie równo pracuję na zimnym silniku. Jak myślicie...Kwalifikuje się to do prawa o rękojmi ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System