Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Asia Rocsta ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pier

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Kia Carens III 2.0CRDI 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 08:24
Temat postu:

Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


Witam.
Od początku po zakupie borykałem się z problemem blokady "sprzegła" hydrokinetycznego w moim Carensie. U mnie objaw był taki że na czwartym biegu blokada łapała na chwilę i zaraz puszczała i tak ze cztery razy później już nie było prób blokowania aż do następnego odpalenia auta. Oczywiście diagnoza testerem pokazywała błąd P0741. Jeszcze przed zakupem auto było z tego powodu w serwisie Kia w Lublinie gdzie serwis stwierdził usterkę układu elektrycznego ale jak widać nie naprawili tego skutecznie. Dodam że przy tym błędzie w moim przypadku nie świeci kontrolka check engine, oczywiście błąd ten skutkuje wyższym spalaniem o około 10-20%.
Kilkukrotnie podchodziłem do tematu. Czyściłem wszystkie złącza przy skrzyni, połączenie masy z karoserią, demontowałem sterownik skrzyni w poszukiwaniu zimnych lutów bezskutecznie.
Kiedyś jadąc autem na czwartym biegu kiedy blokada złapała kopnąłem pod kierownicę dokładnie tam gdzie wisi sterownik skrzyni blokada momentalnie puściła. Zorientowałem się wtedy że gdzieś tam leży problem. Jeszcze raz wyjąłem sterownik. Moją uwagę zwrócił przekaźnik który jest mocowany na obudowie sterownika skrzyni. Po numerach doszedłem że jest to element sterowania skrzyni biegów ale nie było opisu od czego konkretnie. Po jego rozebraniu moim oczom ukazał się widok dwóch nadpalonych połączeń do cewki przekaźnika. Oczywiście połączenia solidnie poprawiłem przez lutowanie no i wygląda na to że problem znikł.
Troche się rozpisałem ale mam nadzieję że komuś się przyda.
Numerów przekaźnika nie pamiętam ale jest tam tylko jeden i nikt nie będzie miał problemu z jego odnalezieniem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
roman324

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: dada
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 13:59
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


a jaki jest koszt tego
Powrót do góry
pier

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Kia Carens III 2.0CRDI 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 16:56
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


Koszt naprawy?
Mnie to kompletnie nic nie kosztowało oprócz czasu.
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 18:42
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


Jak dostać się do tego sterownika. Co trzeba zdemontować żeby dojść do tego sterownika
Powrót do góry
pier

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Kia Carens III 2.0CRDI 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 11:33
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


Witam.
Sterownik jest pod kolumną kierownicy.
Sam przekaźnik o którym tu mowa jest przymocowany do mocowania tegoż sterownika.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 11:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomgosz

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 3

Posiadane auto: mazda 626 ditd wagon 2,0 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2019, 10:30
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


Witam mam podobny problem.a mianowicie błąd pokazuje się po przekroczeniu 100km/h wtedy wyświetla się chek. Po podpieciu do komputera wychodzi błąd P0741. Po wykasowaniu błędu jest ok. Nic się nie wyświetla skrzynia pracuje wzorowo. Wystarczy że się rozpędzę i przez jakiś czas utrzymuje prędkość 100km/h błąd się wyświetla. Może ktoś z was miał taki problem i wie jak sobie z tym poradzić. Może jest to jakaś blachostka. Dzięki za wszelkie wskazówki.
Powrót do góry
gregorio__80

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: KIA CARNIVAL 2007 2.9CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Mar 2019, 00:39
Temat postu:

Re: ( Kia Asia Rocsta ) Błąd P0741 automatycznej skrzyni biegów.


tomgosz napisał:
Witam mam podobny problem.a mianowicie błąd pokazuje się po przekroczeniu 100km/h wtedy wyświetla się chek. Po podpieciu do komputera wychodzi błąd P0741. Po wykasowaniu błędu jest ok. Nic się nie wyświetla skrzynia pracuje wzorowo. Wystarczy że się rozpędzę i przez jakiś czas utrzymuje prędkość 100km/h błąd się wyświetla. Może ktoś z was miał taki problem i wie jak sobie z tym poradzić. Może jest to jakaś blachostka. Dzięki za wszelkie wskazówki.




No a blokuje Ci sprzęgło? Wymieniałeś olej w skrzyni?
Ja mam podobny problem, jak kupiłem auto (carnival porod po 2006) przy spinaniu sprzęgła wyczuwalne były wibracje. Zrobiłem wymianę dynamiczną oleju i wibracje się skończyły. Później najczęściej w trasie jadąc na tempomacie z wyższymi niż 110 prędkościami czasem rozpinał mi blokadę sprzęgła. Do momentu usunięcia komunikatu nie podejmował już próby blokady. Po usunięciu błędu znów na dłuższy czas wszystko gra. U mnie nie zapala się nigdy "check" na desce, błąd jest ukryty i widoczny tylko po sczytaniu błędów. Gdyby nie moja wrażliwość (po fiacie 126p Smile ), to przeciętny Kowalski nawet by sobie nie zdawał sprawy z problemu. Teraz znów zacząłem szukać jakiegoś pomysłu poza rozbieraniem skrzyni, bo podczas ostatniej podróży często rozłączał blokadę i to właśnie w wyższych prędkościach. Do 110 trzymał, powyżej rozłączał. Jednak tym razem podejrzewam niższy poziom oleju w skrzyni, choć mogę się mylić. Dam znać za dwa tygodnie, bo wywiozłem auto i zostawiłem żonie, jak będę wracał sprawdzę olej, doleję i zobaczę. Jeśli nie pomoże, to wymiana oleju jeszcze raz. U mnie olej zlany wtedy przy wymianie był w b.złym stanie i prawdopodobnie nigdy nie wymieniony przez 260kkm. Wymiana zalecana podobno co 70kkm więc jeszcze trochę by było, jednak z uwagi na zły stan poprzedniego oleji możliwe, że pozostałe zanieczyszczenia spowodowały szybsze zużycie, a wyeksploatowana skrzynia będzie już wrażliwa na inną gęstość oleju. Dam znać.
Jeśli Ty rozwiążesz swój problem nie zapomnij tu wrócić i opisać.
Pozdrawiam
_________________
1% Oliwia Syrnicka (f)
Tandemem dla Oliwki (f)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Asia Rocsta ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Kia Asia Rocsta - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Asia Rocsta ) Manuale


KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System