Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) czyszczenie egr



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radeK2112

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁUPSK
Posiadane auto: KIA,CARENS.2.0CRDI/140KM 2007r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 22 Sie 2014, 13:35
Temat postu:

czyszczenie egr


czy ktos z was czyscil egr w tym silniki 2.0 crdi 140 km
jakies porady?
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 10:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Nie wiem, czy ktoś odpowiedział Ci nt czyszczenia zaworu EGR, ale ja to robiłem i krótko odpowiem.
Po wyjęciu zaworu /elektromagnetycznego-bo są wczesniejsze mechaniczne, moja kijanka jest z 2006 r./Carens2/okazało sie, ze jest totalnie zapchany sadzą.
Poprzedni właściciel albo lał kiepskie paliwo, albo stał w korkach non-stop, albo jedno i drugie.
Komputerem skasowałem check na kokpicie. Po jednym dniu check znów sie zapalił, dlaczego? Bo górna częsc zaworu/ta elektryczna była uszkodzona/ i samo czyszczenie mechaniczne nic nie dało/ górnej części sie nie rozbiera/.
Więc kupiłem zaslepkę i sylikon wysokotemperaturowy i za 138 zł zaslepiłem to diabelstwo. Innego wyjscia nie ma, chyba, ze chcesz wywalić 1000 zł, bo sam nowy zawór kosztuje 900/iparts/.
Teraz mam wreszcie spokój z checkiem/tez go trzeba po operacji skasowac/.
I na marginesie tych historii z EGR nasuwa sie wniosek, dlaczego mimo tylu krytycznych uwag kierowców i kosztownych napraw-producenci przez tyle lat nie wyciagneli wniosków i nie skonstruowali czegos wreszcie nowoczesnego do recyrkulacji spalin?
Bo normy juz sa Euro 6 w Europie i te debile brna dalej w to g....!
Mercedes teraz wymyslił jeszcze super nowośc, tylko kierowca sie dowie dopiero ile to kosztuje i ile tu trzeba lać tego złotego srodka, co to rozpuszcza sadze.
Moja odpowiedz jest prosta-choc 30 lat jedzdziłem dieslami, i to dobrymi-teraz, jesli bede zmieniał wózek-diesla juz nie kupie, po prostu wynocha!
Dzis dobra benzyna kosztuje mniej, mniej w przegladach i w eksploatacji i o dieslu trzeba zapomniec, bo najwazniejszy jest kierowca a nie Euro6 z całym balastem kosztów i problemów.
W 1995 r. kupiłem nowego turbodiesla, którym smignałem 458 tys km bez naprawy, ale on miał tylko katalizator!
pozdrawiam
lechutek
Powrót do góry
traker.mateusz

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia góra
Posiadane auto: kia sportage
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 14:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Do czyszczenia zaworu EGR niezbędny jest specjalny płyn. Jeśli są to początki i jest tylko zabodzony operacja ta może pomóc jednak prędzej czy później zakończy się to wymianą zaworu EGR na nowy.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 17:51
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Jeszcze w sprawie zaworu EGR!
Jak wcześniej pisałem-zdobiłem czyszczenie i wreszcie ta moja kijanka przestała pluć sadzą.
Ale jak już wcześniej pisałem-powinieneś jeszcze dodatkowo oczyścić cały układ zasilania i wtryski oraz pompę wtryskową. To możesz zrobić chemicznie dodając do paliwa " Diesel Spülung" za ca 30 zeta. Dodaj 2 -razy do pełnego zbiornika i masz czyste wtryski i pompę ,samochod przestaje kopcic, dymic i idzie ciszej i znacznie elastyczniej pracuje.Ja co 5-10 tys km to dodaję i mam spokój .
A co do swiecącego czeka, to może się okazać, że mimo wyczyszczenia EGRu-check dalej będzie świecił. Znam przypadek tego silnika 140 KM, że po wyczyszczeniu EGRu, sprawdzeniu sondy lambda, przepływomierza-czek dalej migał. Okazało sie, ze wcześniej ktoś usunął DPF/ w tym silniku to sie nazywało CPF/ i wstawił kawał rury i wtedy czek będzie Ci dalej migał, i nawet komputer KIA go nie jest w stanie usunąć! Tylko zmiana map silnika moze to zrobić. Sąsiad, którego to dotkneło-wykręcił poprostu lampkę sygnalizacyjna i ma spokój.
Inaczej w firmie tuningowej na Marsa w Warszawie kazali sobie 500 zł za te operację.
Jesli jednak chciałbyś zaslepić EGR, to mozna to zrobic, ale samochód bedzie istotnie głośniejszy.
Jeśli jeżdzisz troche w trasy, to zaslepienie nie ma sensu, bo czysty zawór starcza na ok. 60 tyś km.
pozdrawiam-lechutek
Powrót do góry
boguslav_t

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stevenage, Hertfordshire
Posiadane auto: Kia Carens CRDI 2004r, Hyundai Galloper 3.0V6 1998r
Piwa: 30/2
Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Witaj radeK2112,

Samo czyszczenie EGR w Twojej Kijance nie jest skomplikowane - cztery srubki na imbus, sciagasz elektrozawor i rozruszasz EGR bez problemu. Wydaje mi sie ze jezeli elektrozawor masz sprawny to nie tam lezy problem.
Powinienes skupic sie na klapie/klapce, ktora w kolejnosci przeplywu spalin jest juz za EGR'em a zainstalowana jest na kolektorze dolotowym.



Zdemontuj ten silownik, bodajrze 3 czy 4 srubki i poruszaj klapka, ktora jest w srodku kolektora a ktora dodatkowo reguluje przeplyw spalin do dolotu z EGR.
W Magentisie moim ta klapka doslownie sie kleila w skrajnych pozycjach i powodowala u mnie takie przyduszanie auta, niby chcialo jechac ale zajmowalo kilka sekund ksztuszenia silnika zanim wkoncu ruszylo - a to byl czas potrzebny silownikowi na odklejenie klapki.

Zacznij od rozruszania EGR, a jak to nie pomoze to trzeba wyczyscic kolektor dolotowy i Twoj CRDi bedzie zyl Very Happy

Pzdr
_________________
Szklanka piwa, kromka chleba - więcej chłopu nie potrzeba Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 23:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bercik 1114

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Kija Sportage 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2019, 14:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


O jaką klapkę chodzi gdzje ona jest,?
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Wto 27 Sie 2019, 11:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Czyszczenie zaworu EGR-jeszcze raz!
Kia Carens 2006r. silnik D4EA 140 KM VGT.
Zawór wyczyscił mi mechanik za smieszne 70 zł! A dlatego,że po pierwsze uruchomił pod ciśnieniem sprężone powietrze i dokładnie wydmuchał sadzę. Sekundo użył nastepnie specjalnego płynu do wyczyszczenia wewnatrz.. Klapka , o której kolega pisze jest wewnatrz zaworu. I najwazniejsze-nie da się stwierdzić , jednoznacznie-czy zawórjEGR jest uszkodzony- czy nie jest. Chodzi o górną częśc elektromechaniczną. Jezeli czek swieci mimo czyszczenia a innych wad silnika - komputer nie pokazuje- to zawór moze byc do wymiany. Ale ten zawór/bo wczesniejsze były tylko mechaniczne-taki grzybek/-nie kosztuje 900 zł/ w iparts/- tylko 420 zł i tez nowy.Znalazłem wówczas w promocji za tyle- ale nie kupowałem .
Cała operacja czyszcenia to max 45 minut!
lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Bercik 1114

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: Kija Sportage 2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sie 2019, 10:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


A co z zaslepienie w tych silnikach 140km czy chek się zaswieci.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 29 Sie 2019, 08:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) czyszczenie egr


Odpowiadam jednoznacznie-nie polecam zaslepiania EGR-u! Po zaślepieniu ten silnik dostaje kolejnych 20 dB chałasu i jest on bardzo odczuwalny w srodku. Jak zaslepiłes to wurzuc to g...o! Nie powiem ,czy czek zgaśnie czy nie, ale pr. sprawdzic moje posty o tym-dlaczego czeka nie mozna wygasić. Najczęstsza przyczyną-jest fakt, ze Polacy kupujac uzywke z Zachodu nie sprawdzaja , czy samochód ma dpf-czy nie ma. Otóz polscy oszusci po naprawach karoserii-najczęsciej wycinaja dpf i nie przeprogramuja komputera, bo to doga operacja! Klient nieswiadowie jezdzi wózkiem bez dpf-u a czek albo swieci, albo oszusci wymontowuja zaróweczke od czeka w pulpicie. Kiedy zapalasz sam- czek powinien swiecic- jeśli zapalisz powinien zgasnąć, jesli nie swieci- tzn. , ze oszust/najczęsciej polki komis/ wymontował ja , zebys nie widział wady samochodu ! proponuje zatem najpierw sprawdzic - czy masz jeszcze dpf! jesli nie masz/zamiast jego wspawywana jest rura/- i czek swieci- tzn, ze silnik pracuje w trybie awaryjnym, bo nie widzi dpf-u i za jakis czas- silnik padnie . wtedy trzeba szybko przeprogramować komputer- bo stracisz samochód!!!!!!!
Polacy totalnie nie maja o tym pojecia -dlatego oswiadczam, ze uzywane samochody kupuje sie na Zachodzie osobisci/jak sie znasz/ lub ze specjalista. W innym przypadku to wyrzucone pieniadze. Jak to sie robi pisałem w moich postach!
POZDRAWIAM-LECHUTEK
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaPicanto

10 400

2005r.

165 000 km

śląskie

KiaCee'd

74 710

2021r.

82 880 km

mazowieckie

KiaSportage

139 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System