Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cin91

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyszków
Posiadane auto: Kia Carnival II FL 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sie 2019, 13:11
Temat postu:

Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem


Witajcie.
W moim Carnivalu (Grand Carnivalu) zwanym potocznie Carnival III (z grudnia 2006 r.) mam wspomaganie drzwi przesuwanych i ni cholerki nie rozumiem sposobu działania.

Po odpaleniu auta mimo włączonego wspomagania (PWR) drzwi przesuwanych nie da się otworzyć elektrycznie, a po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi przesuwanych pojawia się tylko sygnał dźwiękowy. Po zgaszeniu auta i ponownym wciśnięciu przycisku otwierania drzwi - drzwi same się otwierają napędem elektrycznym.

Czy naprawdę w tym aucie nie da się elektrycznie otworzyć drzwi na odpalonym silniku? Jak podjeżdżam pod sklep i chcę wypuścić pasażerów, to muszę gasić silnik, aby otworzyć im drzwi? Niezbyt to wygodne.

Druga sprawa - wysiadły mi elektryczne lewe drzwiu (za kierowcą). Nie reagują w ogóle na przycisk. Działają tylko manualnie. Jeszcze do niedawna suwały się, ale nie odblokowywały, przez co siłownik ciągał drzwi, choć te były zahaczone o skobel na dolnej prowadnicy. Aby je otworzyć lub zamknąć trzeba było przytrzymać klamkę do momentu aż drzwi ruszą. Rozebrałem moduł, dobrałem się do silniczka, okazało się, że zębatki przeskakiwały - poprawiłem. Zaczęło działać na krótko, potem znów coś się zblokowało i drzwi się nie odryglowywały. A finalnie w ogóle przestały reagować, nie wydają nawet dźwięku gonga po wciśnięciu przycisku. Działają tylko manualnie.
Bezpieczniki 30A w bagażniku sprawdzone i są ok.

Czyżby padł moduł sterowania? Mile widziane porady.
Powrót do góry
Tadek_76

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: Kia Carnival, Sedona, VG, 2.9, 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Paź 2019, 23:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem


Cześć kolego,
jeżeli chodzi o drzwi, to te drzwi co ci się nie otwierają (chcą a nie mogą), masz spalony silniczek od odblokowywania drzwi, musisz wymienić, a drzwi tak normalnie otwierają się na zapalonym silniku, auto musi być na luzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

39 900

2012r.

199 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

66 900

2021r.

48 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaPicanto

44 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie

KiaCee'd

42 800

2015r.

124 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System