Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rambur

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morawica
Posiadane auto: KIA Sportage 2,0 diesel 2013r 184km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2019, 21:45
Temat postu:

Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


Cześć! Kupiłem KIA Sportage 3 z 2013 roku, 2,0 diesel, 184KM. W samochodzie uszkodzony jest tylny most, dyferencjał(szarpie czasem). Mechanik stwierdził wyciek oleju, i ze jakieś sprzęgiełko może być uszkodzone. Mówi też, że nie da się tego naprawić, tylko trzeba wymienić cały most. Moje pytanie: czy zajmuje się ktoś w Polsce naprawą tego mostu? Czy faktycznie nie ma innej opcji, tylko wymiana mostu? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
jarekkowalski43

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Kia Ceed 1.6 CRDI 2007r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2019, 22:52
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


Cześć. Szarpanie podczas jazdy, ruszania w Kia Sportage występuje najczęściej gdy ulegnie uszkodzeniu, zerwaniu wielofrez który znajduje się w skrzyni biegów i napędza przekładnię kątową. Niech Twój mechanik to sprawdzi. Kilka razy już spotkałem się z tą przypadłością. Problem znany w serwisach Kia ....
Powrót do góry
Rambur

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morawica
Posiadane auto: KIA Sportage 2,0 diesel 2013r 184km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2019, 23:01
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


jarekkowalski43 napisał:
Cześć. Szarpanie podczas jazdy, ruszania w Kia Sportage występuje najczęściej gdy ulegnie uszkodzeniu, zerwaniu wielofrez który znajduje się w skrzyni biegów i napędza przekładnię kątową. Niech Twój mechanik to sprawdzi. Kilka razy już spotkałem się z tą przypadłością. Problem znany w serwisach Kia ....




Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Przekaże mechanikowi. Czy usterka o której mówisz może być powodem wycieku oleju(cały dyferencjał "upocony")?
Powrót do góry
Rambur

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morawica
Posiadane auto: KIA Sportage 2,0 diesel 2013r 184km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2019, 23:05
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


Zapomniałem dodać, że autko ma 104tys. przebiegu. Może to istotne?
Powrót do góry
jarekkowalski43

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Kia Ceed 1.6 CRDI 2007r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 19:52
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


Cześć. Usterka jest spowodowana wadą konstrukcyjną ( brak smaru na wielowypuście napędu przekładni kątowej). Powiedz mechanikowi niech odkręci przekładnie kątową która jest przykręcona do skrzyni biegów, tam jest problem a nie w tylnej części auta.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 19:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rambur

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Morawica
Posiadane auto: KIA Sportage 2,0 diesel 2013r 184km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 21:40
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


jarekkowalski43 napisał:
Cześć. Usterka jest spowodowana wadą konstrukcyjną ( brak smaru na wielowypuście napędu przekładni kątowej). Powiedz mechanikowi niech odkręci przekładnie kątową która jest przykręcona do skrzyni biegów, tam jest problem a nie w tylnej części auta.




Przekazałem mechanikowi. Zna ten problem (gość pracuje w serwisie Hyundaia). Podjęliśmy decyzje, że wykręci wał z tylu, i zobaczy, czy dalej będzie ten sam problem.

Może powiem coś więcej o usterce. Poprzedni właściciel powiedział mi, że jest uszkodzony tylny dyferencjał, że to jakaś elektroniczna usterka. Testowałem auto na mokrej trawie, pod dość stromą górkę, i ciągnął na 4 koła. Test robiłem na zimnym i na ciepłym silniku. Delikatne szarpanie zauważyłem podczas ruszania z miejsca (nie za każdym razem) na asfalcie, lub na kostce pod biedronka;) i raz podczas 80hk/h. To szarpanie przypomina trochę, jak bym jechał po takich malutkich progach zwalniających, i czuć jakby tył delikatnie podskakiwał na tych progach. To jest chwilka szarpania, a potem jedzie normalnie. Jak mu daję gaz do dechy, szarpania nie zauważyłem, tylko przy delikatnej jeździe.

Jak pojeżdżę trochę bez tego wału, to napiszę coś więcej. Dziękuje za wszystkie rady.
Powrót do góry
Handler

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sportage III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2021, 20:24
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Uszkodzony most tylny, dyferencjał.


Rambur napisał:
jarekkowalski43 napisał:
Cześć. Usterka jest spowodowana wadą konstrukcyjną ( brak smaru na wielowypuście napędu przekładni kątowej). Powiedz mechanikowi niech odkręci przekładnie kątową która jest przykręcona do skrzyni biegów, tam jest problem a nie w tylnej części auta.




Przekazałem mechanikowi. Zna ten problem (gość pracuje w serwisie Hyundaia). Podjęliśmy decyzje, że wykręci wał z tylu, i zobaczy, czy dalej będzie ten sam problem.

Może powiem coś więcej o usterce. Poprzedni właściciel powiedział mi, że jest uszkodzony tylny dyferencjał, że to jakaś elektroniczna usterka. Testowałem auto na mokrej trawie, pod dość stromą górkę, i ciągnął na 4 koła. Test robiłem na zimnym i na ciepłym silniku. Delikatne szarpanie zauważyłem podczas ruszania z miejsca (nie za każdym razem) na asfalcie, lub na kostce pod biedronka;) i raz podczas 80hk/h. To szarpanie przypomina trochę, jak bym jechał po takich malutkich progach zwalniających, i czuć jakby tył delikatnie podskakiwał na tych progach. To jest chwilka szarpania, a potem jedzie normalnie. Jak mu daję gaz do dechy, szarpania nie zauważyłem, tylko przy delikatnej jeździe.

Jak pojeżdżę trochę bez tego wału, to napiszę coś więcej. Dziękuje za wszystkie rady.


Czesc, udalo Ci sie rozwiazac ten problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaPicanto

4 900

2004r.

158 195 km

łódzkie

KiaCarens

56 000

2016r.

110 000 km

śląskie

KiaSportage

46 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaSoul

19 850

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System