Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Check Engine i błędy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niania24

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Carens IV 1.7 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Gru 2019, 14:55
Temat postu:

Check Engine i błędy


Cześć,
Ostatnio mam problem z Kia Carens IV 2013r. Pojawił się check engine. Po zeskanowaniu pojawiły się dwa błędy P0546 i P2111.
Co może być przyczyną ich wystąpienia ? Usunąłem błędy lecz po jeden jeździe pojawiły się ponownie. Czy to problem z przepustnicą czy może z czujnikiem spalania?
Dodam, że samochód chodzi równo, nie gaśnie, obroty na wolnym niecałe 1tys obrotów(stojące w miejscu).
Jedyne co mnie zaniepokoiło to we wtyczce elektrycznej do przepustnicy znalazł się olej z ropą. Umyłem wszystko i obecnie nie zauważyłem ponowie aby tam był. Myślę o wyjęciu przepustnicy i rozebraniu pokrywy z gniazdem, bo myślę że w środku też może być olej i cały mechanizm może być zalany.
Co wy o tym myślicie ?

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
Francz

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2019
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk / Pawłowice
Posiadane auto: Kia Magentis I 2.0 2003r.
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 10 Gru 2019, 20:15
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Check Engine i błędy


P2111 - Throttle Actuator Control System - Stuck Open. Najprościej mówiąc przepustnica jest ciągle otwarta. Więc jak sam błąd wskazuje przyczyną jest siłownik sterujący pokrywa otwarcia przepustnicy jak sam napisałeś były tam ślady oleju i ropy więc wypadało by wyczyścić cała przepustnice i zobaczyć czy po tym zabiegu wszystko działa prawidłowo.
P0546 - Exhaust Gas Temperature Sensor Circuit High Bank 1 Sensor 1 tłumacząc to na polski: Obwód czujnika temperatury gazów wydechowych za wysoki. Możliwe że jest to spowodowane tym że przepustnica jest otwarta przez co temperatura jest dużo wyższa niż powinna.
Powrót do góry
niania24

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Carens IV 1.7 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 21:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Check Engine i błędy


Dzisiaj wybrałem się do garażu i wykręciłem przepustnicę.
Rzeczywiście było w niej olej, a najwięcej pod plastikowym wieczkiem gdzie znajduje się cały mechanizm (zębatki, czujniki). Na jeden z zębatek, pomiędzy zębami był twardy osad, który powodował blokowanie całego mechanizmu w pozycji ćwierć otwartej.
Wszystko przeczyściłem alkoholem izopropylowym, na zębatki naniosłem trochę smaru silikonowego, skręciłem i podłączyłem.
Dzięki temu pozbyłem się jednego z błędów, lecz drugi pozostał:
P0546 - Exhaust Gas Temperature Sensor Circuit High Bank 1 Sensor 1

Myślicie że czujnik ten dał dup.. ? Podpowiecie który to czujnik, bo z tego co widziałem na rysunkach w necie to jest kilka czujników blisko siebie położonych + jeszcze przy dpfie

Dodatkowo czeka mnie wymiana oleju. Dzisiaj zauważyłem że jest go więcej niż MAX i jest widocznie rzadszy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaPicanto

5 900

2004r.

158 195 km

łódzkie

KiaCee'd

69 900

2021r.

38 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System