Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Schumen2

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2020, 09:32
Temat postu:

2.0 CRDi 140 KM


Witam, szukam opinii na temat tego silnika (2.0 CRDi 140KM). Czytałem trochę w internecie i ciężko coś obiektywnie znaleźć. Może ktoś doradzi czy warto zakup auta z tym silnikiem (przebieg około 170 tys. )?
Pozdrawiam
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 08:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


4 lata z siinikiem 2,0 CRDi w Carensie. Nie polecam koledze tego silnika, -co prawda mocny , bo 140 KMi dosc oszczędny ale jest głośny i nie tak elastyczny. Ja go , co prawda wyciszyłem, ale -to jedyny sukces.
Jesli chce Pan wybrac wózek z silnikiem CRDi - to polecam silnik 1,6 CRDi -montowany od 05.2006 r w modelach Kia i Hyundai. Mam ten silnik i stwierdzam, ze jest o niebo lepszy niz ten 2-litrowy! Po pierwsze cichutki jak benzyna, znacznie elastyczniejszy, wieksza kultura pracy i bezawaryjny ! No i tez o ok. 1 litr niższe spalanie. Polecam go po 3-ch latch jazdy.
Moce 116 lub 128 KM. Najlepiej wybrac 128 KM np. w Carensie III, czy Soulu. Montowany był tez w Hyundaiu i 30. Ten 128 KM
montowany jest od 2010 r-najlepiej wybrac wózek z Korei/mam taki-jest genialny!/ a nie ze Słowacji. To jest istotna róznica jakosci podzespołów, bo europejskie podzespoły sa gorszej jakosci!!!!!
Polecam kazdy wózek Kia i hyundaia wyprodukowany w Korei Płd - bez dpf-u i koła dwumasowego z rozdządem na łancuchu! Wtedy nie ma sie co psuc. 3-ci rok jeżdzę takim samochodem ,a ma 14 lat i jezdzi i wygląda jak nowy. Zero rdzy na karoserii-Kia Cerato 1,6 CRDi Sport. Spalanie śr 5,6 l/100 km. Koszt 1 km to dzis ca 22 grosze a na autostradzie - to ca 17 groszy!! Jeżdzę duzo .wg mojej oceny ten silnik wytrzyma i 400 tys km !
pozdrawiam-lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Schumen2

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 15:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


A jak sprawa wyglada z awaryjnością ? Jakieś większe problemy? Generalnie auto jest „z rodziny” i dlatego konkretnie ten silnik mnie interesuje.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Silnik 2,0 CRDi mozna uznać za bezawaryjny i tak tez jest opisywany w ocenach ekspertów , ale ja podtrzymuje moja ocenę-że nie kupiłbym samochodu z tym silnikiem. Jeżeli ma Pan na 200 % pewnosc, ze auto było od nowosci własciwie serwisowane to moze ryzyko jest małe. Jest jednak wiele elementów, które padaja w tych autach: dpf-y sie zapychaja, zawory EGR tez-jesli ktos jezdził w korkach i lał kiepskie paliwo, wtryski po ca 200 tys przebiegu-wg mnie trzeba wyjac i dac do sprawdzenia- bo one sa główna przyczyna awarii tego silnika. Koło dwumasowe tez moze wysiaśc. turbina raczej na pewno po ca 150-200 tys km do regeneracji, itd. U mnie po 173 tys km ten silnik sie rozleciał i juz nie opłacało sie go naprawiac ! przyczyna -było wg ekspertów- nietrzymanie interwałów przegladowych przez poprzedniego własciciela/ z Francji/. Wtryski l padły i po silniku!
Podtrzymuje moja opinie- znacznie lepszy jest silnik 1,6 CRDi VGt . Ale tylko 116 lub 128 KM, bo jeszcze jest 90 KM - ale tu jest stała geometria turbiny -mniej dynamiczny i ma kiepskie-nieregenowalne wtryski Denzo!!! W silnikach VGT/zmienna geometria turbiny/ masz wtryski Boscha i mozesz je za ... ca 300 zł/szt regenerować!
mam teraz 172 tys km na tym silniku- chodzi jak zegarek, a kiedy podjezdzam pod dom- moje psy nie słyszą tego , ze podjechałem!!!! Taki jest cichy- 140 Km/godz. na autostradzie i rozmawiasz dalej w samochodzie i nie ma problemów. Przy silniku 2,0 CRDi przy 120 km/godz juz nie słychac w samochodzie rozmowy !
Kiedys postawiłem moja stara Cerate koło nowej BMW 2,0 d - moja chodziła jak muszka - BMW-jak traktor i nie było czego porównywac.
Podtrzymuje moja opinie !
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Silnik 2,0 CRDi mozna uznać za bezawaryjny i tak tez jest opisywany w ocenach ekspertów , ale ja podtrzymuje moja ocenę-że nie kupiłbym samochodu z tym silnikiem. Jeżeli ma Pan na 200 % pewnosc, ze auto było od nowosci własciwie serwisowane to moze ryzyko jest małe. Jest jednak wiele elementów, które padaja w tych autach: dpf-y sie zapychaja, zawory EGR tez-jesli ktos jezdził w korkach i lał kiepskie paliwo, wtryski po ca 200 tys przebiegu-wg mnie trzeba wyjac i dac do sprawdzenia- bo one sa główna przyczyna awarii tego silnika. Koło dwumasowe tez moze wysiaśc. turbina raczej na pewno po ca 150-200 tys km do regeneracji, itd. U mnie po 173 tys km ten silnik sie rozleciał i juz nie opłacało sie go naprawiac ! przyczyna -było wg ekspertów- nietrzymanie interwałów przegladowych przez poprzedniego własciciela/ z Francji/. Wtryski l padły i po silniku!
Podtrzymuje moja opinie- znacznie lepszy jest silnik 1,6 CRDi VGt . Ale tylko 116 lub 128 KM, bo jeszcze jest 90 KM - ale tu jest stała geometria turbiny -mniej dynamiczny i ma kiepskie-nieregenowalne wtryski Denzo!!! W silnikach VGT/zmienna geometria turbiny/ masz wtryski Boscha i mozesz je za ... ca 300 zł/szt regenerować!
mam teraz 172 tys km na tym silniku- chodzi jak zegarek, a kiedy podjezdzam pod dom- moje psy nie słyszą tego , ze podjechałem!!!! Taki jest cichy- 140 Km/godz. na autostradzie i rozmawiasz dalej w samochodzie i nie ma problemów. Przy silniku 2,0 CRDi przy 120 km/godz juz nie słychac w samochodzie rozmowy !
Kiedys postawiłem moja stara Cerate koło nowej BMW 2,0 d - moja chodziła jak muszka - BMW-jak traktor i nie było czego porównywac.
Podtrzymuje moja opinie !
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maurycy7711

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Kia Carens UN 140cdti 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lis 2020, 22:40
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Mam auto z tym silnikiem i oprócz wymiany kompletnego sprzęgła nic złego nie mogę powiedzieć. A autko bardzo fajne , dobrze przyśpiesza, nie zawiodło mnie , a spalanie 6, 5 wg. komputera. Z czystym sumieniem mogę polecić. Obecnie wg. licznika 181 tyś km, bo nie mam książki serw. mam go 4 lata i przejechałem 60 tyś km.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2020, 09:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Carens i silnik 2,0 CDRi 140 KM.
Silnik 2, 0 CRDi i 140 Km w Carensie 2i 3 to nie jest zły silnik. W Holandii maja po 420 tys km przebiegu ! Gdybym jednak dzis chciał wybrac Carensa to kupiłbym z silnikiem 1,6 CRDi i 128 KM. Jaką ma przewagę;
--lepsza kultura pracy
- znacznie cichszy!!!!
- mniejsze spalanie
a dynamika prawie ta sama.
Montowany był w Carensie w latach 2010-2012 . Było to 115 lub 128 KM. Równiez w Soulu, Hyundaiu i30 i Ceedzie.
Chyba tez w Tucsonie.
I gdybym wybierał pomiedzy Kia wyprodukowanym na Słowacji czy Hyundaiem w Czechach to wybrałbym zawsze wózek z Korei a nie z Europy. Te oryginały z Korei maja przewagę jakosciową ewidentnie! Sprawdziłem to wielokrotnie.
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaOptima

70 800

2019r.

121 000 km

śląskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System