Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Auto nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaTST

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): TST
Posiadane auto: Carnival 2.9 TD '00
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 12:49
Temat postu:

Auto nie odpala


Witam,
dziś jadąc do pracy, po podjechaniu pod górkę auto po prostu zgasło, jakoś dojechałem na stację benzynową i auto już nie chce odpalić, ropa jest, bezpieczniki całe. Wygląda to tak jak chce odpalić, silnik przez chwilę kręci i później przestaje i zaczyna tak jakby syczeć, zastanawia mnie czy może pasek rozrządu nie przeskoczył albo czy to nie wina rozrusznika? Na "popych" też nie odpala, będę wdzięczny za każdą sugestię...
Powrót do góry
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 12:57
Temat postu:

nie odpala


Witam
Malo wiadomosci podales .Widac w zakladce ze masz carnivala z roku 00.
Ale jaki silnik 2.9 disel czy 2.5 benzyna.Jezeli to disel to musisz zrobic tak.
Zdiac ten plastik z obudowy silnika ,nastepnie chlodnice z turbiny i dostac sie do wtryskow delikanie je odkrecic (poluzowac) i zaplic silnik.Musi poleciec troche ropy .Nastepnie Zakrecasz wtryski i zaplasz silnik na chwile 2, 3minuty okolo .Slkladasz wszystko .U mnie tak sie zadrzylo jak sprawdzalem rezerwe za bardzo.Moze u ciebie tez na gorce zabraklo paliwo ? Po zalej akcji musisz wymienic filtr (przy kazdej takiej akcji i wymianie plynow ,przeglad).Mam nadzieje ze pomoglem .
Pozdrawiam
Powrót do góry
kubaTST

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): TST
Posiadane auto: Carnival 2.9 TD '00
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 15:30
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Auto nie odpala


silnik to 2.9 TD, dzień przed awarią było tankowane do fulla więc ropa na pewno jest, póki co auto jest u mechanika i zobaczymy co jest, ropa jest podawana na wtryski...problem w tym że auto nie chce zaskoczyć, jak próbuje odpalić to chwilę zakręci a później zaczyna "syczeć" i nie chce odpalić...
Powrót do góry
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Auto nie odpala


Witam
Tak wiec slabo pomoglem.Jak syczy to moze gdzies pobiera powietrze .Musze zapytac tajkiego mechanika (Magika ) .Moze on cos poradzi .Swoja droga jak szukalem kijanki 2,3 lata temu to dzuo bylo sztuk ktore nie chcialy odpalac .Wszyscy pisali ze to uszczelka pod glowica ale to dalo by sie zrobic a ceny byly zbyt atrakcyjne.Zastanawia mnie czy to nie ma nic wspolnego z kompem .Najlepiej by bylo podloczyc diagnostyke co nie powinno byc az takim problemem .Nawet jak nie zapla cos powinno pokazac.Na forum jest cos opisane kabelkach do diagnostyki.Mam nadzieje ze nie nagmatwalem za wiele ale pamietam jak mialem miska Mitsubishi runnera kiedys i jezdzil po warsztatch po raz mi gasl a raz nie i nie wiedzialem o co chodzi.Ktoregos dzia przestal chodzic .Pomyslalem no narescie bede znal przyczyne.I wtedy sie zaczelo w warsztacie(U partaczy) najblizszym gdzie go scholowalem,zwalanie na gas i wymiana elementow(na benzynie tez nie palil???!!!) .Najlepiej caly samochod .Wkorzylem sie i go zabralem na pobliski parking .Podjechal kolega (Magik jak go nazywam) i okazalo sie ze pat emulator wtryskow w kompie (maly scsalaczek) bo woda z pod szyby lecial na kompa .
A pozniej juz jezdzil.Troche sie rozpisalem ale tak naprawde trzeba takie zeczy badac z ruznych ston.Nie tylko mechanicznych.
Zycze powodzenia jak co to przeczytam to mojemu mechanikowi to cos moze podpowie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
perez

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 12

Posiadane auto: carnival
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 18:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Auto nie odpala


Zapewne była to wina pompy paliwowej bo tak się objawia rozszczelnienie.Słychać syczenie powietrza .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 18:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System