Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 22 Lip 2010, 22:47
Temat postu:

Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam,

W mojej kijance 2,0 cdri 2003 występują dziwne metaliczne dźwięki nie wiem czy ze skrzyni(mechanizm różnicowy) czy może to wina sprzęgła. Rzężenie to występuje najczęściej przy obrotach między 1500 a 2000 obr/m i gdy silnik jest mocno obciążony. Gdy dodam gazu , a silnik nabierze rozpędu hałas ustaje. Troszkę mnie to denerwuje. Mój mechanik stwierdził, że ten typ tak ma. I że nic się nie da z tym zrobić. Mi wydaje się, że to hałasuje sprzęgło, ale nie wiem na pewno.
A jak wygląda to w waszych kijankach, czy też coś takiego występuje czy nie, a może ktoś z Was wie co jest tego przyczyną?
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 23 Lip 2010, 00:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Mnie to wygląda na koło dwumasowe (jeżeli występuje).
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sagaduo

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 30


Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 23 Lip 2010, 07:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam mi kiedys tak brzeczala poluzowana obejma na rurze wydechowej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
łukasz82

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: KIA CARENS 2.0 CRDI 2003r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 00:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


witam. jestem właścicielem kijanki od trzech tygodni i mam dokładnie ten sam drażniący problem! Znajomy mechanik powiedział,że może to być skrzynia biegów,ale mi się wydaje że raczej to będzie sprawka poluzowanego w jakimś miejscu wydechu,ponieważ przy odpalaniu czasami potrafi uderzyć o tunel. Jeżeli okaże się,ze jednak to nie będzie wydech,to będe szukał luźnych obejm,elementów,obudów,itp. pozdrawiam
Powrót do góry
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 12:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


łukasz82 napisał:
witam. jestem właścicielem kijanki od trzech tygodni i mam dokładnie ten sam drażniący problem! Znajomy mechanik powiedział,że może to być skrzynia biegów,ale mi się wydaje że raczej to będzie sprawka poluzowanego w jakimś miejscu wydechu,ponieważ przy odpalaniu czasami potrafi uderzyć o tunel. Jeżeli okaże się,ze jednak to nie będzie wydech,to będe szukał luźnych obejm,elementów,obudów,itp. pozdrawiam




Jeśli coś znajdziesz daj znać.

Pozdrawiam
gniew
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 12:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
łukasz82

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: KIA CARENS 2.0 CRDI 2003r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 24 Lip 2010, 13:36
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


jak znajde przyczyne to napewno napisze,ale to moze potrwac kilka dni.

pozdrawiam
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


w KIA Carens nie występuje sprzęgło dwumasowe a kompletny zestwa VALEO można juz znalżć za ok czterysta złotych. U mnie podobnie występuje ten dzwięk w zakresie 1500-1700obr Póki co uporałem sie z problemem katalizotora ale to brzęczenieni nie ustało. Nie występuje też w układzie wydechowym żadna obejma bo jest skręcony na flasze i uszczelki które kosztują 17zł komplet na kata. Mam Carensa od trzech miesięcy ale spore doświadczenie w samochodach.
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


łukasz82 napisał:
witam. jestem właścicielem kijanki od trzech tygodni i mam dokładnie ten sam drażniący problem! Znajomy mechanik powiedział,że może to być skrzynia biegów,ale mi się wydaje że raczej to będzie sprawka poluzowanego w jakimś miejscu wydechu,ponieważ przy odpalaniu czasami potrafi uderzyć o tunel. Jeżeli okaże się,ze jednak to nie będzie wydech,to będe szukał luźnych obejm,elementów,obudów,itp. pozdrawiam


Co do wydechu to środkowy tłumik jest umocowany na dwóch gumach od strony katalizatora. Tylny tłumik jest umocowany (uwaga) na dwóch gumach od strony zderzaka i na jednej gumie od strony rury biegnącej od tłumika środkowego. Mi sie urwało właśnie to trzymanie i podczas zapalania uderzała rura o tunel. Wystarczyło 5 minut z palnikiem i problem zniknął. Moim zdaniem powodem tego jest to żę w tym miejscu woda spod kół tylnych opryskuje to miejsce i jest ono szczególne narazone na korozje. Tego uchwytu nie widać klękając pod samochod - trzeba wejśc w kanał lub auto na podnosnik.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 21:36
Temat postu:

metaliczny dzwięk


Pozwole sobie roziwnąc ten temat bo w moim przypadku zdenerwowanie osiągnęło apogeum i rozwiązałem mój problem.
Objawy:
Metaliczny dzwięk niczym rezonans blachy w przedziale obrotów 1500-1700
Rozwiązanie
Dzwięk pochodził z blachy katalizatora. Rozwiązanie jednak jest trochę skomplikowane. Blacha (osłona) katalizatora jest zagięta na katalizatorze z dwóch stron wzdłuż kata. Na krawędziach w czterech punktach (dwa przy wejściu i dwa na wyjściu) są zgrzewane na zakładke. Rzecz w tym że po zdjęciu osłony (naprawiałem katalizator-jesli ktoś zechce opisze ten proces) należy:
Oczyścić szlifierką lub szczotką drucianą krawędzie katalizatora i nałożyć osłone na katalizator. Niestety tak zrobiłem i na tym poprzestałem (oczywiście przyspawałem w czterech rogach osłone). Rzecz w tym że producent NIE zgrzewa blachy do katalizatora więc potrafi uciązliwie rezonować. Należy więc użyc palnika acetylenowego i zagrzać punktowo krawędz blachy i przecinakiem (punktak jest zbyt mały) ten rozgrzany palnikiem fragment "puknąć" aby mocno przylegał do katalizatora. Ja na jednej krawędzi zrobiłem pięć takich punktów. Proces należy analogicznie powtórzyć z drugiej strony. Spowoduje to że rozgrzana blacha po zagięciu przecinakiem usztywni całą osłone katalizatora.
Całą czynność opisałem na podstawie swojego doświadczenia i problem z rezonowaniem w przedziale 1500-1700obrotów zniknął i nastała cisza a jazda stała sie przyjemnością.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 11:25
Temat postu:

Re: metaliczny dzwięk


bodziulek napisał:
Pozwole sobie roziwnąc ten temat bo w moim przypadku zdenerwowanie osiągnęło apogeum i rozwiązałem mój problem.
Objawy:
Metaliczny dzwięk niczym rezonans blachy w przedziale obrotów 1500-1700

Pozdrawiam



Mam nadzieję, że w mojej kijance przyczyną hałasu jest to samo co w Twojej
Pozwoliłem sobie wydrukować to co napisałeś aby pokazać mojemu mechanikowi, który wcześniej stwierdził że ten typ tak ma. Może teraz zmieni zdanie.
Będę naprawdę bardzo szczęśliwy, jeśli ten dźwięk zniknie.

Pozdrawiam
Gniew
Powrót do góry
kuboks

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg/opolskie
Posiadane auto: KIA Carens 2003 r. 2.0 CRDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 15:17
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam doczytałem się do tego postu i muszę przyznać (niestety) że to teą mój problem z tym żężeniem ! Postanowiłem jak kolega wyżej dobić tą osłonę na katalizatorze na zimno i.....nie pomogło. Dlatego zastanawiam się nad wyżuceniem osłony wogóle . Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
Powrót do góry
komunikator tlen - status
pawku

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDI 2005
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 19:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Na 90% uszkodzona tarcza sprzęgła, a ściślej mówiąc amortyzatory tarczy sprzęgłowej. Żeby dołożyć do pieca powiem Wam że w moim przypadku padały nawet takie diagnozy jak uszkodzenie synchronizatorów w skrzyni biegów, całe szczęście że nie pozwoliłem im dobrać się do skrzyni....
Gdyby powodem tego metalicznego dźwięku była np osłona katalizatora to dźwięk ustawałby zaraz po naciśnięciu pedału przyśpieszenia.
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


pawku napisał:
Na 90% uszkodzona tarcza sprzęgła, a ściślej mówiąc amortyzatory tarczy sprzęgłowej. Żeby dołożyć do pieca powiem Wam że w moim przypadku padały nawet takie diagnozy jak uszkodzenie synchronizatorów w skrzyni biegów, całe szczęście że nie pozwoliłem im dobrać się do skrzyni....
Gdyby powodem tego metalicznego dźwięku była np osłona katalizatora to dźwięk ustawałby zaraz po naciśnięciu pedału przyśpieszenia.

.
Kolego masz racje w przypadku kiedy owe dzwięki występują na wolnych obrotach W opisanym przeze mnie przypadku owe dzwięki występowały w przedziale obrotów 1500-1700 zaś na wolnych obrotach panowała "cisza".
Ad vocem dzwięków na wolnych obrotach -- możliwe też jest uszkodzenie łozyska oporowego lub co gorsza łozyska głównego na skrzyni biegów. W przypadku łozyska oporowego - dzwięki najczęsciej ustępują po wciśnięciu pedału sprzęgła zaś w przypadku łożyska głownego w skrzyni biegów wciśnięcie pedału sprzęgła nie przynosi żadnej poprawy. .Pozdrawiam
Powrót do góry
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 19:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


pawku napisał:
Na 90% uszkodzona tarcza sprzęgła, a ściślej mówiąc amortyzatory tarczy sprzęgłowej. Żeby dołożyć do pieca powiem Wam że w moim przypadku padały nawet takie diagnozy jak uszkodzenie synchronizatorów w skrzyni biegów, całe szczęście że nie pozwoliłem im dobrać się do skrzyni....
Gdyby powodem tego metalicznego dźwięku była np osłona katalizatora to dźwięk ustawałby zaraz po naciśnięciu pedału przyśpieszenia.


Problem polega na tym, że ten dźwięk ustaje gdy dodajesz gazu, tzn gdy silnik ma odpowiednie obroty i nie jest nadto obciążony.
Ja jeszcze nic nie robiłem w celu zlikwidowania tego uciążliwego dźwięku, po prostu nauczyłem się tak jeździć aby jak najmniej dawał się we znaki. Staram się unikać obrotów pomiędzy 1500-1800, ale w mieście to bardzo trudne Wink

Zastanawiałem się też nad zdjęciem osłony katalizatora, ale nie wiem czy ona jest tam bardzo potrzebna, czy może nie koniecznie?
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 13:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


[/quote]Problem polega na tym, że ten dźwięk ustaje gdy dodajesz gazu, tzn gdy silnik ma odpowiednie obroty i nie jest nadto obciążony.
Ja jeszcze nic nie robiłem w celu zlikwidowania tego uciążliwego dźwięku, po prostu nauczyłem się tak jeździć aby jak najmniej dawał się we znaki. Staram się unikać obrotów pomiędzy 1500-1800, ale w mieście to bardzo trudne Wink

Zastanawiałem się też nad zdjęciem osłony katalizatora, ale nie wiem czy ona jest tam bardzo potrzebna, czy może nie koniecznie?[/quote]

no cóz - jeśli te dzwięki wystęują u Ciebie na wolnych obrotach przyczyna może nie leżec po stronie osłony katalizatora. Zresztą można to prosto sprawdzić - odpalasz silnik na kanale wchodzisz pod samochod i np młotkiem dociskasz mocno osłone kata. Co do zdjęcia osłony. Katalizator to delikatna cześć i mocno sie nagrzewa. Osłona jest po to aby chronic przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz aby kiedy katalizator jest bardzo nagrazny a zaparkujesz np na trawie nie zapaliła sie pod samochodem. Osobiście unikał bym zdjęcia tej osłony ale sa tacy którzy bez wahania by ją zdemontowali. Pozdrawiam.
Na marginesie to można znależc w internecie kompletne sprzęgło z łożysiekm oporowym za około 400zł. Więc JEŚLI ten chałaś pochodzi od sprzęgła można zaryzykować kompleksową wymiane.
A właśnie .... teraz mi przyszło do głowy. Sprawdz czy może nie rzęzi to sam katalizator albo środkowy tłumik -- to tak na marginesie jak juz będziesz pod samochodem.Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaCee'd

25 990

2013r.

230 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System