Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) silnik diesla i dolewanie oleju mixol



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazir1978

Debiutant



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Libiąż/małopolska
Posiadane auto: Kia Carens III
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 22:09
Temat postu:

silnik diesla i dolewanie oleju mixol


Witam Wink

Mam takie pytanko kto z Was dolewa olej np. mixol do silników dwusuwowych jako dodatek do ON przy tankowaniu ??

Z kilku źródeł wiem, że jest to praktykowane jako leprze smarowanie dla silnika, a że olej np. mixol do dwusuwów spala się bezproblemowo nie szkodzi silnikowi. Jak już ktoś dolewa proszę podzielcie się w jakich ilościach na ile litrów paliwa i jak często.

Pozdrawiam i z Góry wielkie dzięki.
Powrót do góry
gadu-gadu
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 14:09
Temat postu:

Silnik diesla a smarowanie


Ja bym nie eksperymentował z mixolem...spalający się olej na pewno będzie tworzył nagar i na nie poprawi smarowania silnika gdyż ulegnie spaleniu w momencie wtrysku.W silnikach dwusuwowych smarowanie mieszanką paliwowo-olejową następuje głównie od "dołu"tzn. od skrzyni korbowej. W sprzedaży są różne środki poprawiające jakoś paliwa i czyszczące układ wtryskowy....ale producenci samochodów podchodzą do nich z dystansem.A z praktyki....swego czasu...znajomy dolewał do oleju napędowego olej transformatorowy(oczywiście po to...aby w kartkowych czasach zyskać paliwo Very Happy ...i choć olej transformatorowy jest wysokiej jakości(nie może mieć w sobie najmniejszych śladów wody)....no i efektem tego "eksperymentu.....były zapieczone końcówki wtryskiwaczy.Tak,że...moim zdaniem...akurat w tym przypadku nie należy poprawiać konstruktorów.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 27 Mar 2011, 19:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) silnik diesla i dolewanie oleju mixol


pozwole sobie skrobnąc kilka słów na ten temat. O dolewaniu Mixolu do ON słyszałem i to nie raz i to od ludzi którzy zjedli zęby na dieslach - kolokwialnie mówiąc Smile. Więc wygląda to według nich mniej więcej tak. Na pełny bak dolać max 100ml oleju. Taka dawka nie spowoduje wydzielanie sie nagaru na wtryskach i nie uszkadza ich. Pewien sędziwy mechanik od diesli powiedział mi tak Smile. Kiedyś jak na podłodze warsztatu rozlała sie ropa to tłusta plama na podłodze szpeciła przez miesiąc. Teraz współczesna "ropa" o dziwo po dwóch dniach "wyparowuje". Wiec to koronny przykłąd na to że wartości smarujące wspaniałego ON są znacznie mniejsze. Dodam że znam ludzi kórzy dolewają Mixolu w podanej ilości do drogich i stosunkowo nowych samochodów.
To tyle co chciał bym wtrącic na ten temat.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Prof. Smrodek

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Clio 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 12:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) silnik diesla i dolewanie oleju mixol


Cześć. Od półtorej roku dolewam 1% Mixolu do ON
Przejechalem w tym czasie ~20 kkm - Bez skutków ubocznych.

Mój silnik To DCI 1.5 65km Na Osprzęcie Delphi. 109 kkm przebiegu.
Eksperymentalnie wlałem kiedyś 3 litry Mixolu do pełnego baku ( 50 litrów ) i nie zauważyłem żadnych negatywnych objawów. Tylko praca Silnika była cichsza ale taki sam efekt daje też dodanie 5 litrów oleju jadalnego na bak - to też zrobilem tylko w celach eksperymentalnych.

Gdyby było cokolwiek prawdy w tym jakoby mixol powodował koksowanie końcówek wtryskiwaczy wtedy silnik musiałby zauwarzalnie dymić według zasady - Niepełne spalanie - nagar na wtryskiwaczach i tłokach. Nie można by też znaleźć ani jednego posta w którym ludzie w sposób dość wiarygodny opisują że zrobili na mixolu kilkaset tyś km.

Ludzką cechą jest poleganie na tzw. Autorytetach. W Myśl tej zasady każdy buc przebrany w mundur Policjanta lub w Garnitur automatycznie zyskuje w oczach społeczeństwa posłuch i szacunek i według tej zasady każdy płyn nalany do butelki opatrzonej stosowną etykietą automatycznie staje sie dodatkiem godnym zaufania.

Także często powtarzane słowa że Mixol powodował usyfienie silników Dwusuwowych więc i Diesle sie zasyfią Haniebnie obnaża niewiedzę ludzi takie posty piszących.
Powrót do góry
rayek1976

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: Renault scenic 2, 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 10:19
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) silnik diesla i dolewanie oleju mixol


Uważam, że trzeba też pomyśleć nie tylko o układzie dolotowym ale także wylotowym. Jest przecież sonda Lamba są katalizatory, a olej czy to roślinny czy mixol na pewno nie spala się w 100%. Pamiętam z czasów motocykli Jawa, MZ, CZ czy nawet rodzimej produkcji motorowerów, że zapach spalin był wyrażnie inny. Substancje powstające po spalaniu oleju mogą mieś wpływ na te elementy. Pozostale jeszcze kwestia czystości spalin. Ważna rzecz poczas przeglądu. No i co z gwarancją w samochodach nowych. Temat na ciekawą męską dyskusję przy jakims małym co nie co (0.5 lub 0,7 najlepiej 40%)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 10:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 19:14
Temat postu:

mixol do oleju napędowego


Hmmmm...co prawda zębow na dieslach nie zjadłem...ale w ciągu mojej 30 to letniej pracy zawodowej....przejechałem autami....no...powiedzmy...trochę kilometrów...i nigdy niczego nie dolewałem do paliwa...no może czasami zimą środek przeciw wytrącaniu się parafiny...Ostatnim samochodem..przekręciłem już400 tyś km(od nowego) i ....nic...żadnych usterek związanych z zasilaniem silnika....nawet nie zauważyłem spadku mocy.Jest to 7-mio litrowy turbo-doładowany diesel.Więc...niech ktoś mi udokumentuje,że dolewanie mxolu coś daje..Podstawą dobrej i długotrwałej pracy współczesnego silnika jest dobry olej silnikowy czyste filtry paliwa no i właściwe obroty podczas jazdy.A poprzez "papranie paliwa" można mieć kłopoty.Polecam na ten temat literaturę fachową z21 wieku....a nie gdybanie kogoś....kto zjadł zęby w ubiegłym stuleciu..
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System