Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ostole

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: KIA Picanto LX 1,0 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2011, 11:22
Temat postu:

Opinia na temat Picanto


Witam.
Mam Picanto 1,0 z 2004 roku. Jest to jeden z pierwszych modeli tej wersji. Autko mam od nowości. Kupiłem je we Włoszech. Obecnie (2011), ma przejechane 90 tyś. km i sprawuje się na 4+. Nigdy nie działo się nic poważnego, z niczym. Na przeglądach rejestracyjnych, przechodzi bez mrugnięcia okiem. Żadnych oznak zużycia elementów zawieszenia, chociaż połowę kilometrarzu zrobiła po Wrocławskich dziurach. Nic nigdy nie trzeba było naprawiać, ani wymieniać. Nawet części eksploatacyjne (klocki, tarcze) są w zadziwiająco dobrym stanie. Oczywiście, olej i filtry wymieniam regularnie. Wymieniłem też filtr paliwa znajdujący się w baku. Auto jest bardzo przyjazne. Wiele rzeczy można zrobić samemu. Części są tanie, nawet z ASO. A właściwie to niewiele się wymienia. Teraz będę wymieniał układ rozrządu i chyba sprzęgło zaczyna niedomagać. Zużyciu uległy też przewody zapłonowe. Dodatkowo dodam, że nawet blachy dobrze się trzymają, co bardzo mnie zadziwia, zwłaszcza, że auto parkuję pod chmurką. Lakier nie jest bardzo trwały i prawie cały zmatowiał. Plastiki wnętrza są trwałe. Klima już trochę słabo daje, ale być może to wina filtra p. pyłkowego. Jak była nowa to zamrażała, nawet we Włoskich 40 stopniowych upałach. W silniku, żadnych wycieków. W ASO mi powiedziano, że serwisują auta z przebiegami przekraczającymi 300 tyś. na gazie, u przedstawicieli handlowych. Wymieniają tylko części eksploatacyjne, typu: olej, filtry, klocki, tarcze, płyny, rozrząd. Zawieszenia są bardzo wytrzymałe. Do miasta jest jak znalazł. Pali 7-7,5 litra benzyny (w mieście). Nawet nie ma sensu zakładać gazu. Polecam.
Powrót do góry
p@wel

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Picanto
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 09:18
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


To ja napisze coś o CRDI 75KM. Auto z 2010r . Przebieg 28 tyś. W okresie eksploatacji wymianie uległy tylko klocki hamulcowe oraz standardowo płyny oraz filtry-oleje. Dieselek sprawuje się bardzo dobrze, pracy 3-cylindrowego silnika nawet specjalnie nie słychać poprostu sobie delikatnie mruczy . Autko jeździ po mieście spalanie przy normalnej jeździe nie jakieś tam ECO, PSJ itp 5l/100 miasto !! Silnik bardzo dynamiczny, szybko wkręca się na obroty i nie stanowi to dla niego żadnego wysiłku, nie jedno auto zaskoczył na światłach. Jedyna wada jaka mnie drażni to komfort jazdy, drogi w Łodzi są straszne i niestety w autku tym jest to dość mocno odczuwalne. Więcej wad na razie nie zauważyłem.
Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 01 Gru 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Turbodiesel w tej wersji Picanto to rzeczywiście mistrzostwo świata. Niestety ma taki mankament, że bez turbiny po prostu nie da się tym jechać (zresztą jak każdym małym dieslem...). Jak turbo nie "zaskoczy", to po prostu jest totalny brak mocy - trzeba więc jeździć na wyższych obrotach, co w praktyce przekłada się na wyższe spalanie...
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2012, 15:19
Temat postu:

Kia Picanto II TA silnik 1.2 85 KM


Jak pisałem w innym temacie zrobiłem przedpłatę na Kia Picanto II TA silnik 1.2 85 KM wersja wyposażenia L+ACN, dodatkowo klimatyzacja manualna + lakier C5M - CAFE MOCHA metalik. Samochód mam otrzymać pod koniec października lub na początku listopada.
Na co zwrócić szczególną uwagę w czasie odbioru samochodu z salonu.
Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego samochodu.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 16:19
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Od wczoraj jeżdżę KIA Picanto II z z silnikiem 1,2 85 KM. Wersja wyposażenia L+ACN. Na razie sprawia dobre wrażenie. Przejechałem nim dopiero 30 km.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 16:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 14:42
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Przejechałem samochodem na razie 800 km. Ostatnią trasę na dystansie 500 km (po 250 km w każdą stronę). Średnie zużycie paliwa jak wskazuje komputer wynosi 4,9 l. Czy to nie za dużo? Producent podaje 3,8 l. Jechałem z prędkością 85 - 95 km godz.
Mam pytanie
Jeżeli na pulpicie zapali się wskaźnik ostrzegawczy niskiego poziomu paliwa to ile jest wtedy w zbiorniku benzyny lub jaki dystans można przejechać?
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 09:45
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


W okresie zimowym średnie zużycie paliwa w jeździe po mieście (przejazd 5 - 10km) wynosi u mnie 6 litrów. A jak u Was?
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2013, 13:39
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Średnie zużycie paliwa wynosi u mnie 5,4 litra. W okresie zimowym po mieście (jak pisałem przejazd 5 - 10 km) spala mi teraz 4,8 litra. Są to wskazania od ostatniego tankowania. Przejechałem samochodem dopiero 1800km.
A jak u Was? Very Happy
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 17:18
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Mam przejechane 2350 km. Ostatnio przejechałem trasę 440 km w obie strony. Zużycie paliwa od ostatniego tankowania wyszło mi 4,5 litra. Jechałem z szybkością 95 - 100 km/godz. Trochę za dużo ale w piątek i niedzielę był dość silny wiatr.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
sgrzegorz86

Dyskutant



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: Citroen C5 2001r 2.0 HDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 06 Mar 2013, 01:20
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Silnik masz na dotarciu to i więcej pali jak zrobisz około 15 tys to już będzie mniej palił.
Powrót do góry
gadu-gadu
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 12:25
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Mam przejechane 4500 km. Na razie samochód sprawuje się bez zarzutu. Średnie zużycie paliwa po mieście przejazd 5 - 10 km wynosi 5,2 l. Są to wskazania od ostatniego tankowania. Very Happy
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 12:34
Temat postu:

Przegląd.


Za pierwszy przegląd zapłaciłem 600 zł. Samochód na razie sprawuje się dobrze. Mam przejechane 8 tyś. km.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Erazm

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 18:54
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


Zaczynam po trochu zmieniać opinię na temat KIA Picanto II. Samochód kupiłem 25.10.2012 r. i po przejechaniu 10200 km zaczyna "nawalać" łożysko sprzęgła, które muszę koniecznie wymienić. W serwisie KIA za wymianę (z robocizną) chcą ok. 750 złotych. Neutral
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Zwierzak1992

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto II 1.0 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 15:44
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Opinia na temat Picanto


ja mam Picanto II od poltora miesiąca, w sumie jestem zadowolony jednak spalanie po miescie to jakis koszmar. ~10l/100km a trasa 8.2l/100km.
mam nadzieje ze się to troche unormuje po przejechaniu 10k km i wymianie oleju...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Oceń swoje auto


KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaOptima

50 900

2017r.

226 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System