Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 18:00
Temat postu:

Przegub zewnętrzny


Mam Carens II rok prod. 2004 silnik 1.6 cm3. Ostatnio słychać pukanie przy skręcaniu w lewo. Podejrzewam, że jest uszkodzony prawy przegub zewnętrzny. Po zdjęciu koła zauważyłem, że jest rozerwana manszeta. Niestety w mojej miejscowości sklepy mają problem z dobraniem tej części do samochodu. Czy ktoś może mi doradzić gdzie znaleźć zapasową część w przystępnej cenie. Jeden z mechaników twierdzi, że powinna pasować część od Kia Clarus. Dodam, że moja Carens jest z ABS.
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 21:34
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


poszukaj - popytaj sprzedawcow czesci KIA na allegro
Powrót do góry
HONZIK79

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 02r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 23:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


Witam kolege , ja osobiscie przerobiłem juz 2 razy wymiane przegubów wiec sugeruje najpierw wymontować stary zliczyc zęby zewnętrzne i wewnętrze i na tej podstawie szukać a jeśli chodzi o abs to przebijają pierscien bo przeważnie nie ma go w kpl. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 15:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


Początkowo zamówiłem na allegro ale okazało się, że nie pasuje. Dopiero wymontowanie i zliczenie zębów pomogło. Okazało się, że do mojego modelu pasuje od Kia Shuma. Sprzedawca stanął na wysokości zadania i wymienił przegub na właściwy. Samochód niestety stał kilka dni na podnośniku. Podobna sytuacja miała niestety miejsce ostatnio, kiedy okazało się, że trzeba wymienić tylne amortyzatory. Mechanik sprowadził chyba, ze 3 komplety i żadne nie pasowały. Dopiera za 4 razem dobrał oryginalne Kia. Mechanik radził, żeby jak najszybciej pozbyć się tego samochodu z uwagi na dostępność i cenę części zamiennych.
Powrót do góry
motowlkp

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Kia Carens 2
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 19:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


A może czas mechanika zmienić ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 19:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2012, 12:12
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


Mechanik, który wymieniał amortyzatory posiada w mojej miejscowości dość sporą stację obsługi pojazdów. Ostatni raz dałem mu zarobić. Ale prawdą też jest, że nie można kupować części w ciemno i lepiej część zdemontować i na tej podstawie kupić właściwą część. Chociaż z tymi mechanikami bywa podobnie. Inny mechanik, który wymieniał przegub oddał mi zużyty, żebym sam szukał właściwą część i jeszcze robił krzywe pyski, że samochód musi stać u niego przez kilka dni na podnośniku.
Powrót do góry
MAMB

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz
Posiadane auto: Dodge Caliber 2006 1.8 + Mitsu Lancer 2006 r. 1.6 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 19:36
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Przegub zewnętrzny


andzia_1974 napisał:
Początkowo zamówiłem na allegro ale okazało się, że nie pasuje. Dopiero wymontowanie i zliczenie zębów pomogło. Okazało się, że do mojego modelu pasuje od Kia Shuma. Sprzedawca stanął na wysokości zadania i wymienił przegub na właściwy. Samochód niestety stał kilka dni na podnośniku. Podobna sytuacja miała niestety miejsce ostatnio, kiedy okazało się, że trzeba wymienić tylne amortyzatory. Mechanik sprowadził chyba, ze 3 komplety i żadne nie pasowały. Dopiera za 4 razem dobrał oryginalne Kia. Mechanik radził, żeby jak najszybciej pozbyć się tego samochodu z uwagi na dostępność i cenę części zamiennych.



Podobno z Carensem I jest mniejszy problem bo wszystkie elementy zawieszenia pasują od Mazdy 626 Jednak tak tylko słyszałem bo auto mam dwa lata i na razie nic nie wymienałem jeszcze Jak coś będę robił to na pewno ku potomności dam znać co i jak
A co do mechanika który każe Ci zmieniać...oni zawsze każą zmieniać na popularne auta dlatego żeby na Tobie zarobić..w jakimkolwiek warsztacie wiecznie stoją tylko Astry, Meganki,Golfy, Passaty....które z dawną prostotą wymiany czegokolwiek i cenami cześci nie mają już nic wspolnego..zwłaszcza te w wieku naszych kijanek czyli po 2001 roku ponieważ skończyły się czasy łożysk za 30 pln i przegubów za stówkę Części do tych aut są równie drogie jak do KIA a nawet czasem droższe
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

14 990

2010r.

207 000 km

wielkopolskie

KiaXCeed

99 900

2021r.

4 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie

KiaSportage

48 900

2013r.

204 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

66 900

2021r.

38 311 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System