Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 22:10
Temat postu:

Wolne obroty i krokowiec


Witam.Mam pytanie dotyczące wolnych obrotów Nie wiem jak u was ale u mnie po puszczeniu gazu z powiedzmy 3 tys.rpm/min obroty spadają płynnie do 1,2tys.potem chwilę stoją ,opadają na 1 tys.i dopiero po 3-4 sek. stają na wartości 800 rpm/min.Nie wiem czy to jest normalne bo w poprzednim samochodzie-Fiat Brava schodziły równomiernie do 850 rpm/min bez zatrzymań.No i jeszcze po przekręceniu kluczyka słychać jak ustawia się silnik krokowy ale potem cały czas buczy.Napiszcie czy macie podobne objawy.Przypuszczam że niedługo do wymiany będzie krokowiec. Sad
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 08:39
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


W kwestii schodzenia z obrotów, to normalne - chodzi o przepalanie całej mieszanki w silniku, żeby jak najmniej spalin uciekało przez wydech... takie mamy normy na zanieczyszczenia środowiska.. Wink

Krokowiec się ustawia na podstawie między innymi temperatury... więc jak włączasz samochód, to on zaczyna analizować.. i pracować Wink
możesz spróbować rozkręcić krokowca - tam w środku kupa... śmiecia sie zbiera i go zwyczajnie niszczy.. Wink
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 11:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Na zimnym silniku to się zgodzę że mogą obroty schodzić wolno ale na ciepłym powinny płynnie.Krokowiec jest w końcu odpowiedzialny za regulację wolnych obrotów i ilość powietrza dostarczaną do cylindrów na wolnych obrotach.Poza tym jak ściągasz nogę z gazu i hamujesz silnikiem to w instalacjach z wielopunktowym wtryskiem odcinasz całkowicie dopływ paliwa do ok.1000-1200rpm/min.W tym czasie krokowiec powinien szybko zamknąć obejście powietrza i czekać na sygnał z kompa ile powietrza podać po pierwszym wtrysku.Wg. mnie to u mnie wszystko chodzi za wolno.Krokowiec zamyka dopływ dopiero po kilku sekundach.Sondy Lambda już sprawdzałem i odczyty z miernika są ok.Jutro chyba dobiorę się do krokowca i napiszę co z nim jest. Question
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 20:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Przy ciepłym silniku też przez jakiś czas trzyma obroty trochę powyżej przez jakiś czas i jest to normalne - w momencie, w którym odpuszczasz gaz, w silniku jest już paliwo, które samochód wypala właśnie w czasie podwyższonych obrotów i stąd jest to opóźnienie.
poza tym, obroty się inaczej zachowują na postoju, a inaczej jak samochód się porusza.. Wink sam zobaczysz, albo już to wiesz - jak się samochód toczy, to samochód cały czas trzyma te wyższe obroty - a to jest spowodowane "przygotowaniem" samochodu do nagłego wciśnięcia biegu i gazu..
nie wiem, czy tak jak napisałem jest w pełni zrozumiałe, ale sądzę, że sobie poradzisz z interpretacją Embarassed
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:52
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


No jak dla mnie to wszystko za wolno chodzi.Brava chodziła idealnie silniczek 1.6 16v 96km wersja niemiecka.Schodzenie z obrotów jak już pisałem płynne i to samo z przyspieszeniem.Żadnych dziur w obrotach itp.Tutaj jest coś nie tak i od jutra zacznę z tym walczyć do upadłego. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 18:03
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


No i do czegoś już doszedłem po lekturze instrukcji obsługi do Rio.Wolne obroty reguluje silnik krokowy po impulsie z kompa a ten sczytuje wartości z czujnika położenia przepustnicy itd..Jeżeli przepustnica jest źle ustawiona to silnik krokowy też ustawia się w złym miejscu i stąd to opóźnienie.Przepustnicę należy regulować nie na oko tylko przy pomocy miernika uniwersalnego.Dzisiaj wieczorem jak żona wróci samochodem do domu to spróbuję coś tam zrobić może się uda. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 08:01
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


i jak reakcja..?

Napisz, czy Ci się udało Smile może ja ze swoim powalczymy, bo mi ostatnio wyszło...10,5l LPG /100km...
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 00:33
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Na razie jeszcze nic nie robiłem bo trzeci tydzień walczę z rwą kulszową i do garażu nie mam siły zaglądać Sad Jak mi się poprawi to napiszę co zrobiłem i czy pomogło. Sad
Powrót do góry
mareksix

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Kia Rio Kombi 1,5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 12:51
Temat postu:

Mam ten sam problem


Mam podobny problem, w mojej rio bardzo powoli spadaja obroty w porównaniu do innych aut, przez co spalenie mam dosc wysokie, jak dobierzesz sie do krokowca napisz czy jego wyczyszczenie cos ci dalo, pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysiek25a

Dyskutant



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 89

Posiadane auto: KIA RIO II
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 16:28
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


witam
obroty muszą powoli spadać przecież jak puścicie gaz to co od razu 600? nie
zauważcie ,że inaczej obroty spadają jak silnik jest zimny a inaczej jak tzw niby ssanie się wyłączy,u mnie jak jest zimny spadają etapami tzn z ok 1200 na 1000 potem 800 i później dopiero jak się nagrzeje do 600 a jak jest ciepły to z obrotów jakie ma do 600 z opóźnieniem do 2s co myślę jest normalne
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Na zimnym to się zgodzę że mogą spadać etapami ale na ciepłym powinny bez przestojów.Miałem w życiu już parę samochodów i wiem jak zachowywały się inne marki.


Na razie nic jeszcze nie robiłem z krokowcem bo dopiero wyszedłem ze szpitala jednego a jutro tzn. w poniedziałek idę do drugiego jak mnie zreperują do końca to wtedy coś tam będę działał w garażu. Sad
Powrót do góry
mareksix

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Kia Rio Kombi 1,5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 08:53
Temat postu:

Wszyscy mamy podobny problem


Wszyscy mamy podobny problem z obrotami, w mojej rio sytuacja wygląda tak że jak puszczam noge z gazu to obroty przez moemnt nie spadają dopiero po chwili schodzą niżej, potrafią zatrzymac sie na 1500 i dopiero zejsc nizej, jeżdze tez chevroletem i tam obroty od razu schodzą na dół po puszczeniu pedału gazu, szczerze mówiac walcze z tym juz pewien czas ale czarno to widze
Powrót do góry
gadu-gadu
ADI74

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: RIO KOMBI 1,3 04
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 19:08
Temat postu:

Wolne obroty i krokowiec


W mojej rio obroty stawały na 1500-2000obr.Odkręcenie krokowego i wymycie jego ruchomej przpustnicy dało krutki efekt dopiero po jego całkowitym rozebraniu i wymyciu w środku nagromadzonego nagaru dało efekt chodzi jak nowy a obroty spadają płynie .
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Sty 2011, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


No i jestem po czyszczeniu krokowca i wymyciu przepustnicy.Teraz obroty schodzą płynnie do 1000 rpm/min potem sekunda przestoju i spadają na 800rpm/min.Na pewno jest lepiej ale to jeszcze nie to co ma być.Przypuszczam że krokowiec jest chyba walnięty i szykuję się wymiana.Spróbuję jeszcze jednej sztuczki-zaślepiająć w połowie otwór powietrza idącego za przepustnicę.Mam jeszcze jedno pytanie do tych co czyścili przepustnicę.Czy od strony kolektora ssącego mieliście przepustnicę pomalowaną szarą farbą o ile można to tak nazwać?U mnie coś takiego było i schodziło pod wpływem benzyny ekstrakcyjnej.Nie wiem czy to fabryczne czy ktoś coś kombinował. Shocked Question
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 21:55
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Wolne obroty i krokowiec


Mam jeszcze jedno pytanie.Czy u was silnik krokowy po przekręceniu kluczyka też cały buczy i wibruje?U mnie słychać go w środku samochodu.Nie wiem czy to normalne bo raczej z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

46 900

2016r.

99 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System