Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Problem z biegami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 21:26
Temat postu:

Problem z biegami


Witam
Teść zakupił Carensa i ma problem z biegami.Problemem jest wbijanie biegów na zimnym silniku (gdy odpala go z rana).Po rozgrzaniu skrzynia działa fenomenalnie.Mechanik nie stwierdził,aby wymienić olej.
Proszę o poradę.
Pzdr.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Ale czy nie można w ogóle wbić żadnego biegu,czy wchodzą bardzo ciężko?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 14:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Na zimnym silniku nie można wbić ani jednego biegu.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 18:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Kolego Scruch Twoja wypowiedź nijak ma się do tematu.Reklamujesz tu tylko sklep,a to zostanie usunięte.

Co do problemu to proponuję wymienić olej w skrzyni.Swego czasu miałam też taki problem w jednym ze swoich aut.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
bobson4444

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: KIA Carens II EX 1.8 2004'
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Niestety mam ten sam problem (Carens II 1.Cool olej wymieniony około dwóch miesięcy temu na Motul 75W90 GL-4/GL-5, Wydaje się że objawy wskazują na olej bo czym zimniej z rana tym jakby gorzej i coraz lepiej z upływem kilometrów, ale jeśli olej Motul słabo się sprawdza to jaki wlać?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 09:15
Temat postu:

Biegi ciężko wchodzą w Carensie 2.


To może być niewłasciwy olej w skrzyni biegów.
Zawsze , kiedy robi się zimniej a w szczególnosci zima np. przy temperaturach ok -10 czy -15- biegi będą ciężej wchodzić do czasu rozgrzania sie silnika. Ale prawdopodobnie masz niewłaściwy olej w skrzyni i trzeba go wymienić.
Mozę byc tak, że poprzedni własciciel wlał olej mineralny lub półsyntetyk-te oleje maja krótką żywotnośc/ca 3-6 lat/. Na niskie temperatury w Polsce nie wlewa się oleju 75/80 czy 85-nalezy uzywac 75/90 do nawet 140!
Zeby mieć spokój trzeba wlać olej 75W90 -pełen syntetyk/10 lat mozna smigać/.
Ja po 10 latach od zalania fabrycznego-przezornie wymieniłem olej na polski K2 75/90-tylko pełen syntetyk i jest super. Koszt 62 zł! 1 litr tego oleju kosztuje 20,80 zł a Motula 40-50 zł-po co!
Powinno pomóc-lechutek
Powrót do góry
specjaljst

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): GWE
Posiadane auto: Carens III 2.0b 2007 LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 09:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


podłączę się pod temat...

ostatnio rano nie mogłem właśnie wbić 1 i 2 biegu... reszta śmigała normalnie, dopiero po rozgrzaniu silnika wszystko wróciło do normy... od razu pomyślałem o oleju w skrzyni - i teraz pytanie wymieniać??
rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że się nie wymienia oleju w skrzyni, w instrukcji jest informacja o kontroli oleju i ew. wymianie co 10tys.
z kolei znajomy powiedział że wymienia olej co 5 lat (jakieś 100tys.)
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 11:28
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Wymiana oleju ,którego podobno się nie wymienia!
Kolego-słuchaj tego , co Ci szczerze doradzaja doswiadczeni kierowcy;-przeczytaj mój spot pt. j.w. kilka dni temu.
Wg instrukcji olej w skrzyni biegów jest zalany raz na cały zywot samochodu-ale to nie może być prawda-dlaczego, bo kazdy olej , czy jezdzisz sam., czy on stoi-traci swoje właściwosci smarne!
Olej po 8 latach-kiedy na dodatek nie wiesz ile osób tym sam. jezdziło i "niszczyło" skrzynie/ np 3 poprzednich właścicieli/ nalezy niezwłocznie wymienic. Na dowód tego przytoczę Ci tylko 2 argumenty:-
1/ kiedy spuściłem olej po ca 9 i 1/2 roku od zalania nowego w skrzyni -miał kolor czarny i to wystarczy , by go wymienić
2/ zapytałem mechanika w servisie Kia-2-krotnie powiedział, że nie zaszkodzi!
I tak zrobiłem-i jest super.
Poniewaz piszesz, że teśc kupił samochód, to nie musiał lub nie był w stanie sprawdzic wszystkiego/oleju nie na sie w skrzyni sprawdzić!/, choć na upartego można.
Pisałem o tym w moich spotach/znajdz wszystkie!/-wg mnie 70 % sprzedawanych sam. z importu pochodzi albo z wypadków albo ma kręcone liczniki albo jeszcze jest zle poskładanych!
Dla dowodu podam, że znajomy kupił Carensa z Włoch, w którym;
-zamontowano nieprawidłowy filtr paliwa
-wlano niezgodny z instrukcją olej silnikowy
-temp. krzepnięcia płynu w chłodnicy wynosiła 22 st zamiast 35 st
-brak było częsci w korpusie silnika/zapomniano wstawić po wypadku pewnie/
-kazda opona była z innego roku i 2 totalnie sciarchane/niektóre miały 9 lat/
-klimatyzacja totalnie zagrzybiona
-zapalniczka uszkodzona, itp.
Dlatego ja po kupnie Carensa 2/diesla/ wymieniłem wszystkie oleje, płyny, filtry, itp. -koszt 2000 zł.
Ale dzieki temu dziś moja kijanka chodzi jak nowa, nie bierze oleju ,jest cicha-wszysto sprawne-niczego nie naprawiam po ca 20 tys km od kupna.
Radzę wymienić olej i tyle!
lechutek
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 16:21
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Biegi cięzko wchodzące w Carensie 2.
Jeżeli po wymianie oleju w skrzyni na dobry syntetyk 75W/90 nie będzie poprawy, to nic innego-tylko skrzynia ma tyle nagarów i starych osadów,że trzeba ja przepłukać płukanką do skrzyń , najlepiej firmy Liqui Moly/pewna jakośc/. Koszt 17 zł.
A może wogóle zacząć od płukania, czyli wlać do skrzyni ten środek, pojezdzić tyle km ile mówi opakowanie płukanki i dopiero wlac własciwy olej do skrzyni.
Prawda jest bowiem taka, że jezeli poprzedni własciciele stosowali tam kiepski olej, to masz tyle nagarów i opiłków metalu,ze trzeba najpierw wyczyscić skrzynie z tego g.... Potem wlac olej i bedzie o.k. Kiedyś stosowałem płukankę do silnika i wyszło super. A jeśli stosujesz dobrej klasy oleje syntetyczne, najlepiej ACEA C3 lub C4 w silniku, to płukanka nie jest wogóle potrzebna, bo ten olej sam czysci Ci cały układ silnika, Tak samo jest ze skrzynia biegów-tylko syntetyk!
lechutek
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:07
Temat postu:

Ciężko włączające się biegi


specjaljst napisał:
podłączę się pod temat...

ostatnio rano nie mogłem właśnie wbić 1 i 2 biegu... reszta śmigała normalnie, dopiero po rozgrzaniu silnika wszystko wróciło do normy... od razu pomyślałem o oleju w skrzyni - i teraz pytanie wymieniać??
rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że się nie wymienia oleju w skrzyni, w instrukcji jest informacja o kontroli oleju i ew. wymianie co 10tys.
z kolei znajomy powiedział że wymienia olej co 5 lat (jakieś 100tys.)
Mamy październik...temperatury rzędu 10 stopni i nie uważam,aby taka temperatura miała wielki wpływ na znaczne różnice w lepkości i oleju w skrzyni biegów.....no chyba ,że jest tam smar zamiast oleju. Inna sprawa gdyby był niski poziom oleju.Przyczyną ciężkiego włączania się 1 biegu może być "klejąca" się tarcza sprzęgłowa.Znajomy jeździ corsą (nauka jazdy)....przebieg samochodu...ponad 400 tyś km..nigdy nie wymieniał oleju w skrzyni biegów.....a samochód ten jest "katowany" przez kursantów....Pozdrawiam.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:11
Temat postu:

Re: Polecam


[quote="Scruch"]Ze swojej strony mogę polecić sklep internetowy z dobrej jakości częściami samochodowymi pod adresem http://www.technical.pl/oferta/koła-pasowe-przekładnie-pasowe/koła-pasowe-pod-paski-zębate/koła-pasowe-zębate-metrycznet25-t5-t10-at5-at10-sit.html Szeroki wybór asortymentu i szybka wysyłka gwarantowane. Obsługa chętnie odpowiada na pytania i udziela dodatkowych informacji. OOOOOOOO!!!!!!! widzę,że szeptacz nam na forum się pojawił.....]
_________________
Andrzej
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 09:39
Temat postu:

Problem z biegami


Tu nie ma na co czekać!
Nalezy wg mnie;
-wjechać na kanał lub podnośnik i fachowiec/nie pseudomechanik!/ ma sprawdzić poziom oleju w skrzyni, bo moze Ty masz 1,5 l zamiast 2,1 l, albo i mniej, albo 'smar"!
-wtedy dolać tyle dowolnego oleju syntetycznego ,żeby zostawic miejsce na płukankę/o której pisałem/. dolac płukanke i jezdzic tyle ile mówi opakowanie.
- spuścic olej i wlać nowy-świezy i pojezdzić
Jesli jest ok. to dobrze, ale jesli dalej sa problemy, to ponownie wymienic olej.
Jesli to nie pomoze, to juz tylko pozostaje fachowiec od naprawy skrzyń biegów.
pozdrawiam-lechutek
Powrót do góry
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 11:23
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Sytuacja się nieco zmieniła i wczoraj po godzinie jazdy nie chciał wchodzić piąty bieg. (Wyskakiwal).A potem na parkingu nie chciał wchodzić żaden bieg:/.Po wyjściu ze sklepu wszystko wróciło do normy.W czym problem?
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 19:08
Temat postu:

problem z biegami


Wygląda to w tej sytuacji na awarię skrzyni i prędzej czy póżniej trzeba się sgłosić do firmy, która specjalizuje sie w naprawie skrzyń manualnych/ nie do znajomego mechanika, bo potrzebny jest specjalista/. Niestety tak prognozuję. Koszt to ca 500-800 zł najpewniej.
lechutek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

70 800

2019r.

121 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System