Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Problem z biegami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 21:26
Temat postu:

Problem z biegami


Witam
Teść zakupił Carensa i ma problem z biegami.Problemem jest wbijanie biegów na zimnym silniku (gdy odpala go z rana).Po rozgrzaniu skrzynia działa fenomenalnie.Mechanik nie stwierdził,aby wymienić olej.
Proszę o poradę.
Pzdr.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 24 Paź 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Ale czy nie można w ogóle wbić żadnego biegu,czy wchodzą bardzo ciężko?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 14:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Na zimnym silniku nie można wbić ani jednego biegu.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 25 Paź 2015, 18:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Kolego Scruch Twoja wypowiedź nijak ma się do tematu.Reklamujesz tu tylko sklep,a to zostanie usunięte.

Co do problemu to proponuję wymienić olej w skrzyni.Swego czasu miałam też taki problem w jednym ze swoich aut.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
bobson4444

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: KIA Carens II EX 1.8 2004'
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Niestety mam ten sam problem (Carens II 1.Cool olej wymieniony około dwóch miesięcy temu na Motul 75W90 GL-4/GL-5, Wydaje się że objawy wskazują na olej bo czym zimniej z rana tym jakby gorzej i coraz lepiej z upływem kilometrów, ale jeśli olej Motul słabo się sprawdza to jaki wlać?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 09:15
Temat postu:

Biegi ciężko wchodzą w Carensie 2.


To może być niewłasciwy olej w skrzyni biegów.
Zawsze , kiedy robi się zimniej a w szczególnosci zima np. przy temperaturach ok -10 czy -15- biegi będą ciężej wchodzić do czasu rozgrzania sie silnika. Ale prawdopodobnie masz niewłaściwy olej w skrzyni i trzeba go wymienić.
Mozę byc tak, że poprzedni własciciel wlał olej mineralny lub półsyntetyk-te oleje maja krótką żywotnośc/ca 3-6 lat/. Na niskie temperatury w Polsce nie wlewa się oleju 75/80 czy 85-nalezy uzywac 75/90 do nawet 140!
Zeby mieć spokój trzeba wlać olej 75W90 -pełen syntetyk/10 lat mozna smigać/.
Ja po 10 latach od zalania fabrycznego-przezornie wymieniłem olej na polski K2 75/90-tylko pełen syntetyk i jest super. Koszt 62 zł! 1 litr tego oleju kosztuje 20,80 zł a Motula 40-50 zł-po co!
Powinno pomóc-lechutek
Powrót do góry
specjaljst

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): GWE
Posiadane auto: Carens III 2.0b 2007 LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 09:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


podłączę się pod temat...

ostatnio rano nie mogłem właśnie wbić 1 i 2 biegu... reszta śmigała normalnie, dopiero po rozgrzaniu silnika wszystko wróciło do normy... od razu pomyślałem o oleju w skrzyni - i teraz pytanie wymieniać??
rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że się nie wymienia oleju w skrzyni, w instrukcji jest informacja o kontroli oleju i ew. wymianie co 10tys.
z kolei znajomy powiedział że wymienia olej co 5 lat (jakieś 100tys.)
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 11:28
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Wymiana oleju ,którego podobno się nie wymienia!
Kolego-słuchaj tego , co Ci szczerze doradzaja doswiadczeni kierowcy;-przeczytaj mój spot pt. j.w. kilka dni temu.
Wg instrukcji olej w skrzyni biegów jest zalany raz na cały zywot samochodu-ale to nie może być prawda-dlaczego, bo kazdy olej , czy jezdzisz sam., czy on stoi-traci swoje właściwosci smarne!
Olej po 8 latach-kiedy na dodatek nie wiesz ile osób tym sam. jezdziło i "niszczyło" skrzynie/ np 3 poprzednich właścicieli/ nalezy niezwłocznie wymienic. Na dowód tego przytoczę Ci tylko 2 argumenty:-
1/ kiedy spuściłem olej po ca 9 i 1/2 roku od zalania nowego w skrzyni -miał kolor czarny i to wystarczy , by go wymienić
2/ zapytałem mechanika w servisie Kia-2-krotnie powiedział, że nie zaszkodzi!
I tak zrobiłem-i jest super.
Poniewaz piszesz, że teśc kupił samochód, to nie musiał lub nie był w stanie sprawdzic wszystkiego/oleju nie na sie w skrzyni sprawdzić!/, choć na upartego można.
Pisałem o tym w moich spotach/znajdz wszystkie!/-wg mnie 70 % sprzedawanych sam. z importu pochodzi albo z wypadków albo ma kręcone liczniki albo jeszcze jest zle poskładanych!
Dla dowodu podam, że znajomy kupił Carensa z Włoch, w którym;
-zamontowano nieprawidłowy filtr paliwa
-wlano niezgodny z instrukcją olej silnikowy
-temp. krzepnięcia płynu w chłodnicy wynosiła 22 st zamiast 35 st
-brak było częsci w korpusie silnika/zapomniano wstawić po wypadku pewnie/
-kazda opona była z innego roku i 2 totalnie sciarchane/niektóre miały 9 lat/
-klimatyzacja totalnie zagrzybiona
-zapalniczka uszkodzona, itp.
Dlatego ja po kupnie Carensa 2/diesla/ wymieniłem wszystkie oleje, płyny, filtry, itp. -koszt 2000 zł.
Ale dzieki temu dziś moja kijanka chodzi jak nowa, nie bierze oleju ,jest cicha-wszysto sprawne-niczego nie naprawiam po ca 20 tys km od kupna.
Radzę wymienić olej i tyle!
lechutek
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 16:21
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Biegi cięzko wchodzące w Carensie 2.
Jeżeli po wymianie oleju w skrzyni na dobry syntetyk 75W/90 nie będzie poprawy, to nic innego-tylko skrzynia ma tyle nagarów i starych osadów,że trzeba ja przepłukać płukanką do skrzyń , najlepiej firmy Liqui Moly/pewna jakośc/. Koszt 17 zł.
A może wogóle zacząć od płukania, czyli wlać do skrzyni ten środek, pojezdzić tyle km ile mówi opakowanie płukanki i dopiero wlac własciwy olej do skrzyni.
Prawda jest bowiem taka, że jezeli poprzedni własciciele stosowali tam kiepski olej, to masz tyle nagarów i opiłków metalu,ze trzeba najpierw wyczyscić skrzynie z tego g.... Potem wlac olej i bedzie o.k. Kiedyś stosowałem płukankę do silnika i wyszło super. A jeśli stosujesz dobrej klasy oleje syntetyczne, najlepiej ACEA C3 lub C4 w silniku, to płukanka nie jest wogóle potrzebna, bo ten olej sam czysci Ci cały układ silnika, Tak samo jest ze skrzynia biegów-tylko syntetyk!
lechutek
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:07
Temat postu:

Ciężko włączające się biegi


specjaljst napisał:
podłączę się pod temat...

ostatnio rano nie mogłem właśnie wbić 1 i 2 biegu... reszta śmigała normalnie, dopiero po rozgrzaniu silnika wszystko wróciło do normy... od razu pomyślałem o oleju w skrzyni - i teraz pytanie wymieniać??
rozmawiałem z mechanikiem i powiedział że się nie wymienia oleju w skrzyni, w instrukcji jest informacja o kontroli oleju i ew. wymianie co 10tys.
z kolei znajomy powiedział że wymienia olej co 5 lat (jakieś 100tys.)
Mamy październik...temperatury rzędu 10 stopni i nie uważam,aby taka temperatura miała wielki wpływ na znaczne różnice w lepkości i oleju w skrzyni biegów.....no chyba ,że jest tam smar zamiast oleju. Inna sprawa gdyby był niski poziom oleju.Przyczyną ciężkiego włączania się 1 biegu może być "klejąca" się tarcza sprzęgłowa.Znajomy jeździ corsą (nauka jazdy)....przebieg samochodu...ponad 400 tyś km..nigdy nie wymieniał oleju w skrzyni biegów.....a samochód ten jest "katowany" przez kursantów....Pozdrawiam.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:11
Temat postu:

Re: Polecam


[quote="Scruch"]Ze swojej strony mogę polecić sklep internetowy z dobrej jakości częściami samochodowymi pod adresem http://www.technical.pl/oferta/koła-pasowe-przekładnie-pasowe/koła-pasowe-pod-paski-zębate/koła-pasowe-zębate-metrycznet25-t5-t10-at5-at10-sit.html Szeroki wybór asortymentu i szybka wysyłka gwarantowane. Obsługa chętnie odpowiada na pytania i udziela dodatkowych informacji. OOOOOOOO!!!!!!! widzę,że szeptacz nam na forum się pojawił.....]
_________________
Andrzej
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 09:39
Temat postu:

Problem z biegami


Tu nie ma na co czekać!
Nalezy wg mnie;
-wjechać na kanał lub podnośnik i fachowiec/nie pseudomechanik!/ ma sprawdzić poziom oleju w skrzyni, bo moze Ty masz 1,5 l zamiast 2,1 l, albo i mniej, albo 'smar"!
-wtedy dolać tyle dowolnego oleju syntetycznego ,żeby zostawic miejsce na płukankę/o której pisałem/. dolac płukanke i jezdzic tyle ile mówi opakowanie.
- spuścic olej i wlać nowy-świezy i pojezdzić
Jesli jest ok. to dobrze, ale jesli dalej sa problemy, to ponownie wymienic olej.
Jesli to nie pomoze, to juz tylko pozostaje fachowiec od naprawy skrzyń biegów.
pozdrawiam-lechutek
Powrót do góry
cobraswiecie

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 11:23
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Problem z biegami


Sytuacja się nieco zmieniła i wczoraj po godzinie jazdy nie chciał wchodzić piąty bieg. (Wyskakiwal).A potem na parkingu nie chciał wchodzić żaden bieg:/.Po wyjściu ze sklepu wszystko wróciło do normy.W czym problem?
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2015, 19:08
Temat postu:

problem z biegami


Wygląda to w tej sytuacji na awarię skrzyni i prędzej czy póżniej trzeba się sgłosić do firmy, która specjalizuje sie w naprawie skrzyń manualnych/ nie do znajomego mechanika, bo potrzebny jest specjalista/. Niestety tak prognozuję. Koszt to ca 500-800 zł najpewniej.
lechutek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System