Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zpiotrkowa

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Kia Rio kombi, 1.5, 2001r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 13:38
Temat postu:

kłopoty z elektryką


Witam. Przeglądałem wszystkie tematy i nigdzie nie znalazłem odp na mój problem, dlatego założyłem nowy. Chodzi mianowicie o to, że mam kłopoty z odpaleniem silnika. I to nie po całej nocy gdy stoi pod blokiem, tylko po kilku godzinach. Pojechałem ostatnio do pracy, rano było ok, po 8h już nie chciał odpalic i wracałem na pieszo. Przyszedłem po niego na drugi dzień rano i odpalił. Innym razem gdy nie chciał odpalic, podłączyliśmy pod przewody i wszystko było ok. Akumulator wymieniłem, ale problem nie znikł. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
Powrót do góry
gadu-gadu
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 14:46
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


ja miałem jeden taki przypadek w zeszłą zimę ,że po kilku dniach stania pod blokiem odpalił bez problemu a po przejechaniu paru kilometrów już odpalić tak łatwo nie chciał,mechanik stwierdził ,że musiało gdzieś przymarznąć paliwo - jak do tej pory problem się nie powtórzył
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zpiotrkowa

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Kia Rio kombi, 1.5, 2001r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:32
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Myślę, że to nie od paliwa, chociaż możliwe. U mnie po prostu wszystkie wskaźniki na desce świecą tylko lekkim blaskiem a przekręcając kluczyk jest cisza. Silnik nawet nie próbuje się przekręcic.
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysiek25a

Dyskutant



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 89

Posiadane auto: KIA RIO II
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


a może po prostu odpadła masa od silnika i akumulator nie ma ładowania takiego jak potrzeba
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zpiotrkowa

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Kia Rio kombi, 1.5, 2001r
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 09:19
Temat postu:

kłopoty z elektryką


Możliwe, też o tym myślałem ze szwagrem. Tylko jak raz pomoc drogowa do mnie przyjechała, kiedy nie mogłem odpalic, to po podłączeniu poprzez kable odpalił bez problemu. Gośc sprawdził ładowanie i było ok (chyba 14,4). A poza tym co by było z tą masą, że raz trzyma raz nie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 09:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 10:00
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Jeżeli sprawdzałeś napięcie przy włączonym sinliku, to miałeś prąd ładujący z prądnicy samochodu - przy odpalaniu korzystasz z mocy aku, a jak on nie daje odpowiedniego prądu, to nie odpali... a może masz coś, co sam zakładałeś..? lampka, CB bezpośrednio nie przez gniazdo zapalniczki... może prąd Ci gdzieś "ucieka" cały czas...?
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
zpiotrkowa

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Kia Rio kombi, 1.5, 2001r
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 12:09
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Nie, nic nie zakładałem odkąd go kupiłem. A kupiłem 2 m-ce temu, problemy pojawiły się jeszcze przed mrozami. Kupiłem nowy aku, więc kurcze nie wiem ile tego prądu musiałoby uciekac. Może to ta masa, albo jakieś spięcie, zwarcie? Może jakieś bezpieczniki?
Powrót do góry
gadu-gadu
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


moze przewody paliwowe obluzowane? na goraco sie zginaja dotykajac goracego silnika i paliwo nie dochodzi a moze alternator zaczyna figle platac lub rozrusznik...moze tez sonad lambda świrować ciezko precyzyjnie okreslic powod...moze byc tez tak ze mieszanka paliwowo-powietrzna jest niewlasciwa gdy silnik jest cieply...podlacz go pod diagnostyke wyeliminujesz elektryke wtedy mozesz sprawdzic rozrusznik z alternatorem i pobor paliwa przez pompe na zimnym i cieplym silniku...

pewnie na koncu tej historii okaze sie ze jakis kabelek nie styka;)
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


chyba ze masz gaz w aucie?
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 10:16
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Sprawdź przewody WN czy nie są zaśniedziałe na końcówkach... tyle jeszcze mogę poradzić Wink jak mi coś przyjdzie do głowy... skoro masz takie same objawy na paliwie i benzynie, to problem nie leży po stronie dopływu paliwa, tylko iskry, albo elektroniki silnika... Rolling Eyes
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 13:22
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


przewody wn raczej nie bo jakby sie to mialo do zmiany temp silnika? ale moze przybywa ci cieczy chlodzacej w silniku i swiece wilgocieja? moze plyn chlodzacy przechodzi do oleju?

a jak masz gaz to sperawdz instalacje - wtryski i podkladki pod nimi

mysle ze masz skrzata w elektronice podlacz auto pod diagnostyke moze jakis blad wyskoczy
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
krzysiek25a

Dyskutant



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 89

Posiadane auto: KIA RIO II
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 19:39
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


sprawa wg mnie wygląda tak - jeśli po podłączeniu akumulatora obcego auto zapaliło bez problemu to przyczyny są proste do ustalenia:
1- może być w aucie układ który rozłącza akumulator jak napięcie spadnie poniżej pewnej wartości i nie zapalisz auta
2-tak może się dziać jeśli akumulator pada-ale masz nowy--chociaż on też może paść lub nie ma ładowania---mogą być uszkodzone diody w alternatorze słaba lub brak masy między silnikiem a nadwoziem albo regulator alternatora
3-jeśli naładujesz akumulator prostownikiem-/jest naładowany jeśli ok 2h słychać jak się gotuje/ i auto pali bez problemu to brak ładowania w czasie jazdy albo za duży akumulator do alternatora i nie może go naładować
4- może gdzieś być przetarty przewód i ucieka z akumulatora prąd albo akum. nie trzyma/jeśli nie trzyma przy ładowaniu odłącz go od masy i po naładowaniu np. po 2 dniach załóż klemę - minus- i zapal- jeśli zapali bez problemu to alternator -dioda - puszcza prąd lub kabel przetarty--- a jeśli nie to akumulator nie trzyma i go reklamuj
Powrót do góry
krzysiek25a

Dyskutant



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 89

Posiadane auto: KIA RIO II
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


aaaaa
zapomniałem dodać ,że podobne objawy ma bardzo prosta usterka tzn za słabo napięty pasek klinowy!
Powrót do góry
zpiotrkowa

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Kia Rio kombi, 1.5, 2001r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 01:12
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Gazu nie mam. Dzisiaj, z duszą na ramieniu przejechałem ok 100km. Miałem kilka spraw do załatwienia i dużo jeździłem. Za każdym razem jak wyłączałem silnik, to po kolei gasiłem światła, nawiew i silnik. Za każdym razem po zgaszeniu silnika z powrotem przekręcałem kluczyk i na szczęście kontrolki świeciły ok, więc wiedziałem, że jak za kilka minut wrócę do autka to odpali. Dla pewności jeszcze nie zamykałem samochodu z centralnego. Faktycznie po powrocie do autka wszystko było ok i jazda dalej. Na samym końcu dnia, już pod blokiem zrobiłem eksperyment, tzn. zgasiłem najpierw silnik, potem dopiero światła i nawiew. O dziwo, po przekręceniu kluczyka z powrotem, kontrolki już nie świeciły jasnym blaskiem i już nie chciał odpalić? Przypadek? Może jakieś spięcie ze światłami się robi?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mantom

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Rio 1,5CRDI 2008
Piwa: 11/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 10:55
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) kłopoty z elektryką


Lepiej pojedź do dobrego elektryka samochodowego, pewnie okaże się że masz jakieś zwarcie w instalacji, np. w rozruszniku i Ci w końcu zniszczy nowy akumulator. Samemu możesz długo szukać przyczyny, zwłąszcza że nie piszesz nic o dokładnych pomiarach instalacji. Mierniki uniwersalne są teraz tanie, wystarczy zwykły z marketu za 20 zł. I możesz zmierzyć zarówno napięcie ładowania, jak i prąd ładowania, lub pobierany przez instalację. Tylko 1 rzecz. Jak podłaczasz aku do instalacji przez amperomierz to na wyłączonym silniku i przed rozruchem zbocznikuj miernik grubym kablem. Po odpaleniu możesz zdjąc bocznik i zmierzyć prąd. Nie wolno odłączać aku przy pracującym silniku, bo mozesz uszkodzić alternator (diody)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

19 900

2009r.

236 951 km

śląskie

KiaSportage

61 900

2016r.

106 427 km

śląskie

KiaCee'd

14 400

2007r.

210 532 km

kujawsko-pomorskie

KiaSoul

19 900

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

59 900

2021r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System