Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) 2001 kia sedona problem z elektryką, bezpiecznik nr17



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bojkot

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): scunthorpe
Posiadane auto: kia sedona carnival 2001 2.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Gru 2010, 15:37
Temat postu:

2001 kia sedona problem z elektryką, bezpiecznik nr17


witam.
mam problem z moim samochodem a mianowicie, kia sedona 2001 2.9 tdi. wysadza bezpiecznik nr17, z opisu wynika ze jest to 10A METER.
po wysadzeniu bezpiecznika nie działa mi licznik, obotomierz, i kontrolki. silnik wciąż pracuje i można jechać ale po wyłączeniu silnika już się go nie odpali, kręci ale nie odpala.
po włożeniu nowego bezpiecznika wszystko wraca do normy az do momentu w którym bezpiecznik znowu wysadzi.
ostatnio zauważyłem że bezpieczni wysadza w momęcie przełączenia skrzyni biegów w pozycję D. Drive. ale możliwe że to zbieg okoliczności.
prosił bym o pomoc. Embarassed Embarassed
Powrót do góry
skype status
adamkog21

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: tata vista 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:58
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) 2001 kia sedona problem z elektryką, bezpiecznik nr17


opis 17 - METER 10A zestaw wskaźnikówna tablicy przyrządów, agregat klimatyzacji , światło cofania (RSB) ... tyle opis z instrukcji
ja wiosną miałem krótki przypadek kiedy wysadzało bezpiecznik nr 17 wyglądało to tak : silnik pracuje ,wszystkie urządzenia działają , jazda normalnie aż do chwili włączenia wstecznego biegu ( u mnie manualna skrzynia) kiedy opadają wskazówka obrotomierza i prędkościomierza silnik nadal pracuje i jazda jest możliwa tylko straciły się światła wstecznego oświetlenia, a po wyłączeniu silnika nie można go uruchomć .Po wymianie uszkodzonego bezpiecznika nr 17 można uruchomić silnik i cała sytuacja się powtarza gdy włączałem wsteczny bieg . Po wizycie w warsztacie padło podejrzenie na czujnik wstecznego biegu przy skrzyni i po odłączeniu czujnika i włączeniu wstecznego nic się nie działo wszystko pracowało normalnie . Ponadto okazało się , że po wymontowaniu i sprawdzeniu czujnika i ponownym zamontowaniu tego czujnika objawy zniknęły i znów wszystko wróciło do normy.
Więc może tu być jaś przyczyna ...
_________________
adam21
Powrót do góry
Bojkot

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): scunthorpe
Posiadane auto: kia sedona carnival 2001 2.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 13:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) 2001 kia sedona problem z elektryką, bezpiecznik nr17


Dziękuje Adamie za myśl przewodnią.
U mnie przy przełączeniu na wsteczny , nic się złego nie dzieje lecz przy przełączeniu na Drive. Nie wiem gdzie mogę znaleźć jakiś stycznik lub coś co odpowiada za zwarcie w tej pozycji.
Reszta jest tak jak u Ciebie , każdy objaw.
SZUkam dalej, dziękuję
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

12 400

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System