Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:36
Temat postu:

Problem z zapalaniem


Witam, przeszukałam już wszystkie fora :/ mam problem z odpaleniem mojego auta: wszystko było w porządku i nagle rano nie mogłam odpalić. Po sprawdzeniu przekaźników, pompy paliwowej, bezpieczników nie udało mi się uruchomić auta, rozładowałam akumulator, naładowalam akumulator i odpalił bez problemu. Później kilkakrotnie odpaliłam i zgasiłam auto. Po 3 godzinach poszłam odpalić silnik i znowu nie mogę go uruchomić. Akumulator kręci, ale jakby nie podawało paliwa Sad POMOCY!immo przy przekrecaniu gasnie nie mam wiecej pomyslow. po ponownym naladowaniu akumulatora odpalilam bez problemu 3razy i znowu to samo niepali. akumulator mocny.co jest grane???????????
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 20:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Co to za silnik, diesel, czy benzyna, i czy ponownie ładowałaś akumulator i odpalił ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Mam diesla, ładowałam akumulator jeszcze raz i znowu odpalil bez problemu pochodzil 30 minut wylaczylam. po dwoch godzinach znowu nie pali
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Jeżeli, po naładowaniu akumulatora pali "od strzału" bez dłuższego kręcenia to prawdopodobnie kończy się akumulator. Jak go doładujesz, to prawdopodobnie kręci szybko, jak trochę postoi, to wyraźnie zwalniają obroty rozrusznika, ale rozrusznik kręci jeszcze długo. Czy tak jest? Czy masz możliwość zmierzenia napięcia na biegunach akumulatora?. Tak się dzieje jeżeli 1 cela pada "na zwarcie". Jestem przy komputerze to odpisz.
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:33
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


jak naladuje akumulator to pali od strzalu ale 2 3 razy i koniec mam pytanie czy moze to byc czujnik polozenia walu? i gdzie on dokladnie sie znajduje z gory serdeczne dzieki czy mozliwe ze jak wypinam akumulator komputer resetuje sie i maszyna odpala a potemdostaje ten sam blad do komputera?(bo za kazda raza wypinalam klemy ) sorki nie bylo mnie grzebalam w samochodzie nie mam jak sprawdzic akumulatora. zrobie tak wypne akumulator na noc i bez ponownego ladowania podlacze go rano jezeli odpali od strzalu to znaczy ze akumulator dobry.

Ostatnio zmieniony przez toonka dnia Wto 11 Sty 2011, 22:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Raczej diesle maja wtrysk sterujący, a nie czujnik położenia wału. Ale jak go zapalisz ze 3 razy i nie pali to wystarczy odpiąć akumulator i wtedy zapali, czy musisz go doładować i wtedy zapali?. W pierwszym wypadku może być coś z elektroniką, w drugim na moje. Zacząłem od akumulatora, dlatego że miałem identyczne objawy w innym aucie z takiego powodu, a z resztą to jest najłatwiej wyeliminować, ale Twojego nie wykluczam.
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


musze wypiac i doladowac.ale sprobuje jeszcze wypiac odczekac i nie ladowac wtedy sprawdze czy zapali od strzalu jerzeli nieodpali to wtedy sprawa jasne ze akumuator, jerzeli odpali i znowu po czasie przestanie palic to bede szukala dalej.narazie dziekuje odezwesie jutro do uslyszenia

Ostatnio zmieniony przez toonka dnia Wto 11 Sty 2011, 23:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 23:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


To skłaniam się w kierunku lipnego akumulatora, ewentualnie lipnych połączeń między akumulatorem , a rozrusznikiem(czyszczenie złączek) lub agonalnym stanem rozrusznika. Na początek zmierz napięcie akumulatora jak postoi do rana.Napięcie powinno wynosić co najmniej 12,5V, lub weź pewny akumulator i spróbuj wtedy palić. . U nas miernik chiński kosztuje 15 zł. a może Ci się na przyszłość przydać jak coś robisz przy samochodzie, albo pomocnikowi. Twój samochód powinien mieć wtrysk sterujący i czujnik położenia wału. Do jutra
Dodano Jeżeli Ci odpali jak pisałaś wyżej, to koniecznie sprawdź jeszcze, czy alternator Ci ładuje (i tak sprawdź miernikiem, na akumulatorze na światłach, przy pracującym silniku 13,6 - 14,5V) bo niezbyt dobry akumulator i brak ładowania też da takie efekty.
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 12:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


sprzet odpalilam od strzalu na nieladowanym akumulatorze 5 razy zostawie teraz jakis czas z podpietymi klemami i wtedy sprawdze (mysle ze akumulator jest w pozadku) niestety
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 12:57
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Sprawdź ładowanie, w następnej kolejności połączenia i rozrusznik, następnie podpięcie do diagnostycznego kompa, ale przy takiej usterce, że to końca całkiem się nie zepsuło, to może nie wykazać. Nie za bardzo mi to wygląda na błędy w komputerze, ale może. Może jakiś kabelek przy pompie się odpina albo nie kontaktuje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 13:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


PO 15 MINUTACH Z PODPIETYMI KLEMAMI NADAL PALI OD STRZALU PO GODZINIE ZNOWU NIE PALI PO ODPIECIU KLEM NA POL GODZINY ZNOWU PALI JAK GDYBY NIGDY NIC SIE NIE STALO POMPE I KABELKI SPRAWDZILAM RESZTE SOBIE ODPUSZCZE W KONCU JESTEM TYLKO BLONDYNKA Laughing a czujnik polozenia walu tez sprawdzilam

Ostatnio zmieniony przez toonka dnia Sro 12 Sty 2011, 14:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 13:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


PODAJE SIE WYDAJE MI SIE ZE SPRAWA SKONCZY SIE U MECHANIKA GDZIE SKASUJA MNIE ZA NIC ZE 300 FUNTOW DZIEKI ZA PORADY DO USLYSZENIA JAK NAPRAWIE DAM ZNAC CO TO BYLO POZDRAWIAM
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 18:41
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Jak możesz to jeszcze się nie poddawaj . Nie napisałaś mi czy ten rozrusznik nie zwalnia kręcenia wtedy jak przestaje palić, oraz to ładowanie, a może samochód ma coś co "żre" prąd na postoju. Wszystko to się bardzo łatwo sprawdza nawet badziewnym miernikiem. Jak będziesz zainteresowana to Ci opiszę jak. Jeżeli rozrusznik kręci, ale zbyt wolno, to dyzel nie zapali
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 11:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


.witam ponownie a wiec tak sprawa ogolnie jest dla koperfilda: akumulator ok ladowanie o.k napiecie o.k czujnik polozenia walu o.k pompa o.k za kazda raza po podpieciu klem samochod pali od strzalu . po kilkakrotnym zapalaniu i gaszeniu o.k . po zostawieniu samochodu na wiecej niz pol godziny z podpietymi klemami problem odnowa i znowu odpiecie klem na 15 30 minut podpiecie i (oczywiscie nie ladujac juz akumulatora) znowu maszyna pali jak zloto. czasami po kilkukrotnym zapalaniu i gaszeniu mialam wrazenie ze nie (pyka) zalacza pompy (bo slysze za kazda prawie raza jak ja zalacza) i nie odpalil nie sciagalam klem tylko przekrecilam jeszcze ze dwa razy i zapalil zdarzylo sie tak ze 3 razy. dzis jestem umuwiona z gosciem co ma komputer ale watpie z tego co wiem zeby pokazalo mu jakis blad sprobowac nie zawadzi .dziwi mnie jak cholera tylko jedno DLACZEGO ZAWSZE 100/100 PALI PO SCIAGNIECIU I ZALOZENIU KLEM???????????? JEZELI MASZ JAKIS POMYSL TO Z GORY DZIEKUJE. DO USLYSZENIA BEDE WIECZOREM. A PRZEKAZNIKI TEZ W PORZADKU :?JESZCZE MYSLALAM ZE JAK SCIAGNE KLEMY TO RESETUJE SIE KOMPUTER ALE BYWALO I TAK ZE ODPJELAM TYLKO PLUSA NA NA CHWILE I PODPJELAM I ZNOWU ODPALIL
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


ROZRUSZNIK NIE ZWALNIA KRECI TAK SAMO SPRAWDZALAM TEZ CZY NA POSTOJU COS NIE ZRE PRADU ALE TEZ NIC NIE ZNALAZLAM WSZYSTKIE STYKI WYDAJA SIE BYC OK.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System