Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 21:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Widzę że jesteś zdeterminowana. Odnośnie pompy pisał kolega adamkog21. Nie bardzo rozumiem jego wyjaśnienia. Pompa może mu i padła, ale żeby opiłki z pompy cofnęły się aż do zbiornika to dla mnie księżyc. Przestudiowałem ponownie całą "literaturę" Proponuję, żebyś w tej pompie znalazła zawór stop, bo temat ten został przez Ciebie pominięty . On po przekręceniu kluczyka powinien dostawać napięcie (pyk). Wyłączenie powoduje odcięcie napięcia. Sprawdzić to kiedy samochód odpala. Następne badanie - napięcie wtedy gdy samochód nie odpala. Jeżeli były by to wariactwa immo, to ono odcina prąd do zaworu stop i jedna sprawa była by z głowy. Zapowietrzane, możliwe, ale musiało by być znaczne i można by było to zobaczyć mając przeźroczysty wężyk paliwowy przed pompą. Odnośnie pompy to przyznam, że awaria jaka tam może być to tylko jakieś zacięcia. Czegoś innego sobie nie wyobrażam.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 23:17
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


kurteczka zaczynam się zastanawiać , i nie dowierzam , że w Brytanii nie maja dobrych specjalistów od starych pomp rzędowych i rotacyjnych. Nie trzeba wymieniać można zregenerować/ naprawić , używane kosztują ok 1000-1500zł max. więc to chyba nie 800 F nie wiem jaki jest kurs. Samemu, jak ktoś się nie zna, to pompy nie zrobi to nie gaźnik z fiata!!! Ale dla kogoś kto przy tym grzebie na co dzień, naprawić starą rotacyjną to żaden problem. Co do opiłków w zbiorniku to jest możliwe pod warunkiem gdy nie wyłapie ich filtr wówczas nie spalone paliwo wraca do zbiornika i tak w koło macieju, ale to raczej wada pomp z układu common rail, gdy coś tam sie wytrąca z kiepskiego paliwa , (siarka , lub coś jeszcze i niszczy powłoke pompy, jakoś tak, tworząc mikro opiłki zatykające wtryskiwacze a przechodzące przez najlepsze nawet filtry, mniejsza z tym). W starej pompie rotacyjnej, raczej jest to nie możliwe a opiłki spowodowane były zatarciem się jakiegoś jej elementu i sa /powinny być znacznie większe i być wyłapane przez filtr, ale.... Podsumowując, faktycznie zawór możesz sprawdzić czy pyka , ale i tak potrzebny jest fachowiec od pompy wtryskowej, a nie laik który chce wymienić na nową.
koszt nowej w crdi to faktycznie 3000 zł + listwa i tp. ale to juz cały zestaw,
http://www.kiasklep.pl/index2.php?a=carnivalii&b=silnik&c=zaopatrzenie+i+przygotowanie+paliwa+2.9CRDI
stara pompa używana , i dużo łatwiejsza przy ewentualnej naprawie,

http://www.swistak.pl/a13869591,POMPA-WTRYSKOWA-KIA-CARNIVAL-2-9-TDI-DOHC-2000r-.html
Pzdr.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 08:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Rzeczywiście, przez przelew możliwe, że poszły do baku. nie pomyślałem. Podobno bak był sprawdzany?. Ciekawa sprawa.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
toonka

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): KETTERING
Posiadane auto: KIA SEDONA 2,9 2001
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 10:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


witam dzieki za wszystkie porady a wiec tak dzisiaj rano odpalilam autko bez zadnego problemu pare razy co sie tyczy pompy slysze tylko jedno (pyk) ale od strony bezpiecznikow jak by sie zalaczaly a nie tam gdzie jest pompa wydaje mi sie ze wczesniej slyszalam dwa razy pyk (glosniejsze przy bezpiecznikach przekaznikach?) slabsze przy pompie sama sie zaczynam gubic czy bez tego( pyk) przy pompie samochod powinien odpalic??? mam jeszcze jedno pytanie bo z tego co zrozumialam od (MECHANIKA????) przy wymianie pompy trzeba ja zintegrowac z mobilajzerem czy mozna to jakos ominac i jak to wyglada bo takim autkiem to nie jest jazda nigdy nie wiesz gdzie ci nie zapali a z malym dzieckiem to nie jest fajne!jeszcze tylko jedno pytanie czy to mozliwe ze pompa zmienia swoja prace zaleznie od pogody (zimno cieplo) z gory dzieki pozdrawiam
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 12:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Ja bym jeszcze radził , pojechać do jakiegoś "magika elektronika" co się zajmuje między innymi immobilaizerami, żeby go w ogóle pominął, przy zapłonie. Wtedy można by sprawdzić jak reaguje pompa, jeśli wszystko by grało to znaczy że immo był przyczyną problemu. W przypadku awarii samej pompy, mechanik najprawdopodobniej chciał by ją wykręcić ( chyba że znajdzie szybko przyczynę na samochodzie) wyjęcie pompy to już problem dodatkowy bo wiąże się z "rozbebraniem" rozrządu a to już przyjemne nie jest i znowu wiąże się z fachowym montażem. Nie każdy dobry „pompiarz” musi się znać na rozrządzie i go później dobrze poskładać. Ja bym radził na początku ten immo, lub podjechać do fachowca od pompy niech ją sprawdzi, na samochodzie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 14:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Pól roku temu fachowiec sprawdzał pompę (rotacyjną), wtryski i ciśnienie sprężania w moim jeepie 2,1td i kosztowało mnie to 100zł. Czy fachowiec nie może wcześniej sprawdzić pompy, żeby uniknąć niepotrzebnego wydatku?. Oczywiście pyknie przekaźnik w bezpiecznikach i pyka elektrozawór w pompie. Bez pomocnika tego nie obadasz.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 19:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Zrób tak jak powiedział dziadek1, gdy auto nie bedzie mogło odpalić, poproś kogoś niech przekręci Ci stacyjkę ( bez odpalania) a Ty w tym czasie posłuchaj przekaźników; pompy i głównego. Sprawdzałem specjalnie u siebie i wyraźnie słychać cyknięcie i przy pompie i koło akumulatora. Very Happy Wtedy bedzie wiadomo, gdzie jechać czy do „pompiarza, czy elektryka”
Pzdr.
Powrót do góry
sebka1234

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek wlkp.
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI EX 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 22:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


też stawiam na pompe sprawdz spbie ciśnienie. i jak nie chce odpalić to spróbuj odpalić na plaku tzn odkręć wąż ssący tuż przed nagrzewnićą i w momęcie kręcenia zaczynasz psikać PLAKIEM ciąglym strumieniem przez około 10 sek. Jak odpali to macz 100% pewności ze coś z układem paliwowym. To najprostrzy i pewny sposób na diesel-a
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtexs

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: kia sedona
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 11:46
Temat postu:

Problem przy starce ;(


Witam .! Mam problem z odpaleniem mojego auta , na takich mrozach przez ostatnie 3 dni palił normalnie a teraz nagle . Nie che mi zaskoczyć na pewno wiem że to nie problem z akumulatorem tak jak by nie dostawał paliwa . Rano odpalił normalnie po 1,5 godzinie stania odpalił przejechałem jakieś 300 metrów i zgasł ;( od tamtej pory nie można go odpalić . Proszę doradzcie mi jaki może być problem Very Happy
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 12:19
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


to poczekaj aż troszkę temperatura podskoczy i sprawdź czy odpali

jeśli tak to masz problem z paliwem - dolej depresanta (byle nie benzyny czy innych tego typu środków)

albo z filtrem paliwa - temat wałkowany w kilku postach
Powrót do góry
wojtexs

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: kia sedona
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 13:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


2.9 TDI 2000 rok produkcji
Powrót do góry
czloweiek

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): sczecin
Posiadane auto: kia sedona
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:47
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


wilenin napisał:
to poczekaj aż troszkę temperatura podskoczy i sprawdź czy odpali

jeśli tak to masz problem z paliwem - dolej depresanta (byle nie benzyny czy innych tego typu środków)

albo z filtrem paliwa - temat wałkowany w kilku postach


Ma rację spróbuj to z tym Depresantem ;D Jak nie zadziała to napisz jeszce raz może ci coś poradzą Smile Powdzenia
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 22:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


Jeśli to paliwo, woda, brud lub cokolwiek w układzie paliwowym zamarzło i nie puszcza paliwa to i tak za późno na jakieś dolewki. Pozostaje zabawa z podgrzewaniem i czyszczeniem , bo odmrożone, i tak zamarznie po nocy. przechodziłem ten problem i chyba jeszcze przechodze, ale jutro wywalam zbiornik, i przewody, bo mnie to zaczyna wk... Very Happy, tylko że mi nie gasł, ale kady przypadek jest inny, przewody paliwowe w carnivalu to cienizna i na dodatek łączone: guma- rurka guma- rurka, a w zbiorniku od smoka na dodatek zagięta cienizna.
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


niewm czy juz naprawilas to swoje autko iczy to byla pompa ale ja
dawno temu mialem taki problem tylko w innym samochodzi trabant(szatan maszyna)tak samo swirowal z zapalniem, tez tak robilem z klemami myslalem ze bateria skolowalem nowa ciezko bylo bo 6v i okurat nrd upadlo i czesci niebylo do trabikow(musialem elfa lac do benzyny bo miksol wcielo), wszystko bylo przetestowane niby dobre a auto proste jak budowa cepa wiec niebylo problemu, jeden gosciu mi poradzil zeby wymienic regulator wysokiego napiecia(testy wykazywaly ze moj jest ok) ale po tej wymianie wszystko bylo perfect jak na niemcow przystalo.
ale niewiem jakie ma przelozenie trabant do kia, ale jak to mowia tonacy chwyta sie brzytwy
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
bryka1234

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): suwałki
Posiadane auto: kia carnival 2,9 tdi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2015, 11:41
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem z zapalaniem


witam mam problem z odpaleniem auta wymienione zostały czesci nowy akumulator i nadal nie pali co to morze byc Sad dotej pory palił normalnie teras jak te mrozy naszły to niechce odpalac zbiornik i pszewody wyczyszczone so
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaPicanto

44 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System