Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vad76

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Carnival 2,9 TDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 20:40
Temat postu:

Pęknięty blok silnika-co robić?


Witam
W moim kia carnival 2.9 TDI z 2000 roku pękł blok silnika. W związku z tym chciałem Was zapytać o możliwości jego naprawy.
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Musi o zobaczyć fachowiec ale jest szansa że da się go pospawać.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sebka1234

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek wlkp.
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI EX 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 12:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


u mnie w miescie jest fachowiec co robi tekie rzeczy

Ostatnio zmieniony przez sebka1234 dnia Nie 06 Lut 2011, 22:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Zależy gdzie pękło, jeśli w jakimś mało znaczącym miejscu, np jakieś mocowanie np. rozrusznika lub innego osprzętu to tak, natomiast jeśli pękł w newralgicznym miejscu simeringów wału, lub głównej ściany bocznej (tam gdzie są doki zabezpieczające przed pęknięciem, paradoksalnie przeważnie gdy zamarza woda to pęka blok, zamiast wybić dok) Wink to nadaje się do huty.
Powrót do góry
riczi

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: KIA CLARUS 2.0 DOHC 133km 97r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 15:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Mózg se pospawajcie. Tylko i wyłącznie wymiana silnika.

sebka1234: pozdrów tego fachowca. Powiedz mu ode mnie dzień dobry a nawet dzień dobry TVN.

Te forum to parodia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 15:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Riczi. Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to debila z siebie nie rob bo smieszny jestes ze swoja wypowiedzia. Nic nie wiesz na temat a gadasz.

teoria taka, że da sie naprawić pękniety blok. sam znam przypadek od 10 lat jeźdźącej skody ze spawanym blokiem i wszystko jest ok. Tylko w niektorych przypadkach w zaleznosci od miejsca pekniecia naprawa jest albo nieoplacalna, albo bezsensowna.
Powrót do góry
gadu-gadu
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 15:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


riczi napisał:
Tylko i wyłącznie wymiana silnika.

a ja myślałem że trzeba wymienić cały samochód...
Miałem nie odpisywać , ale nie mogłem się powstrzymać, przed tym żeby takie ... nie zabierały głosu na publicznym forum, skoro nawet nie rozróżniają , silnika jako całości od jego elementu.
Ps przepraszam za spam.
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 15:59
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


osobiscie nawet jesli są sprawdzone metody spawania to wymieniłbym blok na inny , no chyba ze chcesz go sprzedac i tniesz koszty naprawy.
Osobiscie (ale to tylko moje prywatne zdanie) nie ufam w spawanie takich elementów, chyba ze jakiec mocowanieczegos do bloku to tak , ryzykujesz najwyzej ze cos sieurwie Razz
Pozdrawiam
silan
_________________
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
riczi

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: KIA CLARUS 2.0 DOHC 133km 97r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 17:06
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Koledzy zróbmy jakaś pożyteczną rzecz z naszej wiedzy i odpowiedzmy na pytanie.

Odradzam spawanie bloku, nie robi się takich rzeczy, nie jest to rozwiązanie, któremu możemy zaufać na tyle, żeby jechać takim autem na wakacje do Chorwacji. Ze względu na swój własny komfort powinieneś ten blok lub silnik wymienić na nowy. Nie oszczędzajmy wszędzie gdzie się da. Kup sobie zamiennik termostatu nawet amortyzator ale nie spawaj bloku. Chytry dwa razy traci prawda?

Dlaczego żaden z Kolegów Fachowców nie zapytał jak ten blok pękł?
Zamarzła woda/płyn i rozerwało? Doki jak fachowo nazywa je kolega M_arcin są bardziej do ozdoby i zazwyczaj twardo się trzymają, niż spełnić swoją rolę ( ja nazywam je zaślepki mrozowe ). A może wał wyszedł bokiem przez brak oleju?? I oto mamy pytanie, którego nie zadał nikt a ja osobiście spotkałem się z tym 3 razy.

Kolejna rzecz to kwestia zastanowienia się czy wymienić silnik czy tylko
blok? Silnik znajdzie na allegro i ktoś Mu go tam wrzuci z drugiej strony robienie bloku to większe koszty ( komplet uszczelek, planowanie głowicy, szpilki i cała masa [cenzura]ół ) Jednak będziesz wiedział co masz.
Osobiście robiłbym blok mimo większych kosztów, właśnie patrzę na taki blok na allegro kosztuje 900 zł.

Może któryś z Fachowców umówiłby się z Kolegą i to zobaczył? Po co ma go ktoś naciągnąć.

Na co dzień zajmuję się silnikami wysokoprężnymi, dla Was oczywiście jestem matołem, którego trzeba zniszczyć bo śmieje się ze spawania bloku. Teraz pewnie też usłyszę, że nic nie wniosłem do tematu i najlepiej mnie zbanować itp. itd.

Pozdrawiam
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 20:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Riczi. Pierwszy twój post był po prostu chamski i mło pomocny. Stad po tobie pojechałem. Druga wypowiedz jest sensowna. Ale wiadomo nie od dziś, iż wymienione jest lepsze od naprawionego. Pytanie było czy można blok zespawać. Otóż można. Ale najpierw trzeba wiedzieć gdzie ci pękł. No i z jakiego powodu rzecz jasna. Z drugiej strony wymiana bloku wiąże się od razu praktycznie z generalnym remontem silnika. uszczelki, wymiana pierścieni jak już masz wszystko na wierzchu, jak już rozbierane to od razu i dół silnika czyli panewki też bym wymienił. Z drugiej strony kupując drugi silnik tak na prawdę kupujesz kota w worku. Niech on wygląda jak chcesz, ale zawsze jest to obcy silnik o którym nic nie wiesz. A jak jeszcze będzie wyjęty a nie w samochodzie, to jego stan praktycznie jest nie do stwierdzenia, bez kupienia, zamocowania, uruchomienia, i pojeżdżenia dajmy na to 1000 km. Dopiero wtedy będziesz wiedział co się mniej więcej dzieje:) Ogólnie jesteś w dość niewygodnej sytuacji i tego się ukryć nie da. Koszty będą na pewno. Moje zdanie jest takie. Jeśli blok nie pękł w trudnym i narażonym na działanie sił pracy miejscu to spawać. Jeśli zaś w bardziej niewygodnym miejscu to ja bym zrobił tak. Kupił silnik i jeździł z kupionym, a stary bym naprawił poprzez wymianę bloku, ale na spokojnie a nie na szybko. jak naprawisz i będzie wszystko cacy to wsadził bym ponownie stary naprawiony już silnik do auta, a ten na którym jeździłes sprzedał ponownie.
Powrót do góry
gadu-gadu
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 20:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


I tu pełna zgoda Wink , nie mniej kolega zapytał o możliwość naprawy. Więc nie bedę sie wypytywał gdzie pękło, bo i tak sam tego nie będzie naprawial, a domniemany mechanik stwierdzi co i jak. Np. mój ojciec miał pęknięty blok w żuku Very Happy dok oczywiście cały a ścianka pęknięta, wymienił silnik od warszawy. Ja np. miałem pęknięte mocowanie alternatora w 125p to już naprawiałem , bo olej nie wyciekał płynu też nie gubił, nie było potrzeby wymiany bloku. wszystko zależy gdzie pękł. Cool ale rzeczywiście z tekstu autora temtu można wywnioskować że pękł blok to pewnie sciana.
Powrót do góry
riczi

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: KIA CLARUS 2.0 DOHC 133km 97r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 00:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Zgadzam się z Wami w 100%.

Dobra rada wsadzić używany i zrobić ten pęknięty. Wtedy będziesz mieć nowiutki silnik, tak jak radził CrashBandicot zrób generalny remont z wymianą bloku. Wiem, że czasem zdarzają się silniki i ogólnie części z gwarancją 3 miesięczną lub 6, warto byłoby się zastanowić nad takim. Spawać można ale z doświadczenia wiem, że to się rozcieka więc nie jestem tego zwolennikiem. Jeśli już pospawasz to przypatruj się jak to się zachowuje.

M_arcin spawanie mocowania osprzętu jak najbardziej rozumiem;)


Daj znać co postanowiłeś oraz jakie koszty poniosłeś. Pytaj gdybyś nie był czegoś pewny, nie daj się naciągnąć. Życzę Ci jak najtańszej i najszybszej naprawy.

Poza tematem powiem, że mojemu wujkowi wycenili wymianę pierścieni na 1000 zł z robocizną w Roverze. Z doświadczenia wiem, że szpilki do Rovera kosztują 20 zł sztuka, gdy powiedziałem to mechanikowi stwierdził, że to jest problem bo nie zawsze można użyć starej drugi raz... nic tylko wypić zdrowie takich fachowców, boję się pomyśleć jak naciągani i oszukiwani są ludzie, którzy nie znają się na mechanice.

Pozdrawiam
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 02:06
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


Co do szpil to szczerze mowiac bym sie zgodzil. jak wymieniasz swoznie to tez zakladasz nowe sruby jak by nie patrzec. Przynajmniej ja zawsze wymieniam z kompletem srubJa bym wolal miec wymienione:)
Powrót do góry
gadu-gadu
riczi

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: KIA CLARUS 2.0 DOHC 133km 97r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 02:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


CrashBandicot z tymi śrubami mówiłem w sensie, że należy je wymienićWink

Jeśli już coś robić to tak jak się należy, nowe śruby, szpilki i nie naciągajmy drugi raz paska rozrządu hehe;)

Przepraszam za pisanie nie na temat, proszę o łagodny wymiar kary;)
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 04:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Pęknięty blok silnika-co robić?


A to źle zrozumiałem. Wydawało mi się, że jesteś za wkręcaniem starych. Przy naprężeniach panujących w silniku, stare, które mogą być już przegrzane, wysoce prawdopodobne, że szlag je trafi podczas jazdy. pod warunkiem, iż nie ukręcą się przy wykręcaniu:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

48 900

2014r.

177 000 km

pomorskie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaSportage

138 800

2023r.

19 000 km

śląskie

KiaSportage

119 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaCee'd

17 900

2010r.

219 144 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System