Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sephia ) Problem z odpalaniem na benzynie KIA CLARUSII 1.8 z LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rozgoryczony

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: KIA CLARUS II 1.8 Sedan 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lut 2008, 00:12
Temat postu:

Problem z odpalaniem na benzynie KIA CLARUSII 1.8 z LPG


Witam !

Posiadam KIA CLARUS II rok 99, silnik 1.8, auto ma instalacje gazową LPG firmy stefanelli II generacji, mój problem polega na tym, że auto nie odpala na benzynie, przekręcam kluczyk, i... nic, nie słychać pracującej pompy, w aucie jest alarm firmi Cassini i fabryczny immobiliser.


Wymieniłem już elementy:
- przewody wysokiego napięcia
- przewody paliwowe ( te w komorze silnika )
- filtr paliwa
- pompę paliwa
- świece
- sprawdzane były wtryskiwacze ( według fachowca są sprawne)
- filtr powietrza ( nie związku ze sprawą co prawda, ale wymieniłem )

Gdy zepnę na krótko ( poprzez gniazdo przekaźnika pompy znajdujące się przy tablicy bezpieczników pod maską) pompa zaskakuje po paru minutach, czasem szybciej czasem później,

Po tym manewrze pompa działa, ale gdy auto postoi dłużej a zawsze po nocy problem się powtarza.

Auto było już w dwóch AUTORYZOWANYCH ( czyt. gównianych ) STACJACH OBSłUGI KIA i nic... było już również w dwóch serwisach zajmujących się naprawą samochodów koreańskich i japońskich i nic...
( choć w tym przypadku nie mogę narzekać, bo koszty były zwrócone )

Fachowcy wskazywali na wymienione przeze mnie elementy, niestety nie pomogło to w żaden sposób.

Jeśli ktoś z Państwa wie cóż to może być lub jest mi w stanie wskazać kompetentną stację lub osobę, która jest to w stanie zdiagnozować
( Na terenie Szczecina lub okolic ) będę bardzo wdzięczny.

kontakt dmwlkp@wp.pl

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
mzygier

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: KIA CLARUS II 1999r 1,8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 22:52
Temat postu:

KIA CLARUS II


Witam,
Miałe mpodobny problem.Zawsze rano miałem kłopoty z odpaleniem na benzynie. Mówiono różne znahorskie teorie na temat pompy paliwa (którą wymieniłae, przewody zapłonowe świece itd. itp).
Niestety w 90% to wina źlewyregulowanej bądźuszkodzonej instalacji gazowej. Jeżeli mieszanka gazowa jest zbyt bogata wówczas sterownik od benzyny zaniża dawkę paliwa . Objawia sięto tym że podczas rozruchu (na benzynie( zamiast większej dawki samochód dostaje mniejszą przez co obroty falują badźsamochód po prostu gaśnie a nawet jak ruszymy to zaraz pedał gazu staje się "pusty ". Czasu wtrysku wtryskiwaczy od gazu muszą sie pokrywać z benzyna. Najprostszym sposobem jest podjechac do stacji KIA (koszt około 40-50zł) niech podłacza samochód do kompa i powiedzą czy dawka paliwa jest OK. Ja miałem już tak 2 razy i za każdym razem byłe uszkodzona listwa (szyna) od wtryskiwaczy gazu przez co dawka gazu była za duża a mieszanka benzynowa za mała.
Efekt dobrze *teoretycznie) chodzi na gazie chociaż dużo pali a na benzynie tragedia.
Wystarczy pojeździć około 200km na benzynie a rano benzyna będzie ok(sterownik sie sam ustawi) jednak gaz trzeba wyregulować bo będzie to samo .
Powrót do góry
mzygier

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: KIA CLARUS II 1999r 1,8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 22:54
Temat postu:

Pompa`


Jeszcze jedna uwaga. W kia clarus pompy paliwa nie słychać ponieważ po przekreceniue kluczyka nie pracuje. Podaje paliwo dopiero podczas kręcenie rozrusznikiem
Mariusz
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 00:44
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem na benzynie KIA CLARUSII 1.8 z LPG


Rozgoryczony napisał:
Witam !

Posiadam KIA CLARUS II rok 99, silnik 1.8, auto ma instalacje gazową LPG firmy stefanelli II generacji, mój problem polega na tym, że auto nie odpala na benzynie, przekręcam kluczyk, i... nic, nie słychać pracującej pompy, w aucie jest alarm firmi Cassini i fabryczny immobiliser.


Wymieniłem już elementy:
- przewody wysokiego napięcia
- przewody paliwowe ( te w komorze silnika )
- filtr paliwa
- pompę paliwa
- świece
- sprawdzane były wtryskiwacze ( według fachowca są sprawne)
- filtr powietrza ( nie związku ze sprawą co prawda, ale wymieniłem )

Gdy zepnę na krótko ( poprzez gniazdo przekaźnika pompy znajdujące się przy tablicy bezpieczników pod maską) pompa zaskakuje po paru minutach, czasem szybciej czasem później,

Po tym manewrze pompa działa, ale gdy auto postoi dłużej a zawsze po nocy problem się powtarza.

Auto było już w dwóch AUTORYZOWANYCH ( czyt. gównianych ) STACJACH OBSłUGI KIA i nic... było już również w dwóch serwisach zajmujących się naprawą samochodów koreańskich i japońskich i nic...
( choć w tym przypadku nie mogę narzekać, bo koszty były zwrócone )

Fachowcy wskazywali na wymienione przeze mnie elementy, niestety nie pomogło to w żaden sposób.

Jeśli ktoś z Państwa wie cóż to może być lub jest mi w stanie wskazać kompetentną stację lub osobę, która jest to w stanie zdiagnozować
( Na terenie Szczecina lub okolic ) będę bardzo wdzięczny.

kontakt dmwlkp@wp.pl

Pozdrawiam.


może zaworek zwrotny, nieszczelny przewód paliwowy, widać że paliwko scieka, a jak z pompy scieknie lub jest nieszczelność to nie zassa, raczej należałoby wymienić przewody paliwowe nie w komorze silnika ale te prowadzące do baku.
Powrót do góry
Rademenez_

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C4G Picasso 2.0 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 22:51
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Problem z odpalaniem na benzynie KIA CLARUSII 1.8 z LPG


Witam. Przewody zasilające pompę przechodzą pod tylną kanapą. Polecam podłączenie do tych grubszych biegnących dalej (nie do czujnika poziomu paliwa) żarówki 10-21W i próbować zapalić. Widać będzie wówczas czy pompa ma zasilanie, czy to wina układu wtryskowego. Należy też sprawdzić połaczenie "mas". Metodą na sprawdzenie czy to wina przestawiających się nastaw sterownika wtrysku, jest odpięcie akumulatora na noc. Jeśli zapali rano bez kłopotów, to wina instalacji LPG.
Kłopoty z rannym zapalaniem może powodować też zbyt mocno uchylona przez gazowników przepustnica.
_________________
C4G Picasso 2009
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 22:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sephia »

Opinie o samochodach Kia Sephia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaRio

36 999

2017r.

221 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System