Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Venga 1,6


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam100

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Kia Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 23:41
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Fakt, Marko, trochę mnie poniosło, ale do szału doprowadzają mnie internauci, którzy opowiadają, że mają jakiegoś znajomego, jakąś koleżankę, czy innego sąsiada i ten to dopiero ma problemy. Czemu piszą w imieniu innych a ci inni jakoś na forach nie istnieją. TSB Vengi raczej nie różni się od innych marek i podobnie, jak w innych samochodach jakieś poprawki muszą być. Całe szczęście, że w przypadku Vengi mamy do czynienia z drobiazgami. Ludzie tym autem jeżdżą i jeszcze nie zdarzyło się, by wystąpiła poważna usterka. A już wspomnianą z początku dyskusji "własną filiżankę w salonie" to raczej traktować należy w kategoriach fantazji. Trudno dokładnie podać, ale jakieś 90% aktywnych użytkowników forum Vengi do ASO jeździ tylko na przeglądy. A poniektórzy już mają 30 000 km przebiegu. Ja poza przeglądem byłem w ASO raz. Wizyta trwała 30 min i dotyczyła powszechnie znanej niedogodności resetu średniego spalania. Szybko, od ręki poprawili. To jest drobiazg i niektórzy w ogóle z tym nie jadą do ASO. Tak się składa, że regularnie czytam fora jeszcze Corsy, Fabii i rzadziej VW i Renault. Doprawdy nie widzę, by użytkownicy mieli mniej usterek. nawet śmiem twierdzić, że więcej, bo auta starsze. Staram się być obiektywny a moje spostrzeżenia wynikają z konkretów, osobistych doświadczeń i wymiany poglądów na forum miast z opowieści koleżanki, czy sąsiada. Pozdrawiam i jeszcze raz zapewniam, że nie mam żadnych problemów z Vengą.
Powrót do góry
Eliot

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Adam, zbytnio wierzysz w forum a nie doceniasz skostniałości ASO. Oni owszem, wszystko zrobią, ale trzeba ich dopingować. W sprawie resetu odpowiedzieli mi, że nie znają takiego problemu. Napisałem do KIA MP, a ta poprosiła o podanie ASO. Gdy podałem adres to niebawem z tegoż ASO do mnie zadzwonili, że czekają na mnie i mi naprawią. Tak więc można załatwić, tylko trzeba trochę naokoło. A poza tym moja Venga spisuje się niezawodnie. Od prawie dwóch lat leję benzynę i nic więcej.
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 01:22
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Panowie. Zamiast prawić dyrdymały zacznijcie uprzejmą dyskusje.

Znam egzemplarz Vengi w rodzinie od półtora roku. jedyna awaria to pękła sama z siebie oprawa trzeciego światła stopu. Reszta bez zarzutu. A o serwisie Kia krążą już pieśni. I nie dziwie się. Sam swojej już nie serwisuje w ASO, a ostatnia porada od zaawansowanego pracownika serwisu, a dokładniej jego kierownika z wieloletnim doświadczeniem okazała się błędna. na szczęście kosztowało mnie to tylko 3,50 za niepotrzebny zakup, ale już to coś świadczy o serwisie:) Bardziej wierzę w kiepskość ASO niż awaryjność Vengi:)
Powrót do góry
gadu-gadu
emer012

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Kia Stonik 999cm, 7DCT, 120 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 23:08
Temat postu:

Uwagi o venga 1.4crdi z 2010r.


Witam !!!
Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami o moim samochodzie Kia Venga 1.4CRDI, 90KM. Mam go nieco ponad 2 lata, przejechane 48 tys. Km więc można już coś powiedzieć o nim, jak się sprawuje , wady , zalety.
Zalety : nowoczesna sylwetka wyróżnia go wśród innych. Silnik pod względem ekonomiczności sprawuje się na medal. Zużycie na szosie przy spokojnej jeździe ok. 90 km/h +- 5 , przestrzeganiu znaków, 2 osoby, stosowaniu / bez przesady / technik jazdy ekonomicznej wynosi ok. 4.8 l/100km oleju napędowego. Praktycznie sprawdziłem go 1 czy 2 razy lejąc pod korek . O dziwo komputer niewiele się pomylił pokazując średnie spalanie. Niestety gwałtownie rośnie wraz ze wzrostem prędkości. Usterek za wyjątkiem jednej o której napiszę później – nie było. Była jedna mała związana ze stycznikiem mechanizmu opuszczania szyby ale zdarza się .
Wady : twarde zawieszenie samochodu powoduje hałas dla mnie nie do przyjęcia . Na nierównych drogach – a takich mamy pełno – jest to dla mnie denerwujące. Przyzwyczajony jestem i lepiej mi odpowiada bardziej „ miększy „ samochód wytłumiający nierówności drogi i przez to nieco cichszy. Słupki przednie przy szybie bocznej/ przedniej / mogłyby być węższe . Szczególnie lewy ogranicza wyraźnie widok w lewo zmuszając do ciągłego wychylania się by polepszyć obserwację. Zauważyłem , że są auta innych producentów gdzie ten element jest wyraźnie węższy.
Najważniejszą wadą tego samochodu , moim zdanie nie do akceptowania są trzaski konsoli przedniej . Tandetny plastik i pewnie inne przyczyny powoduje, że hałas dochodzący z przodu auta na nierównych drogach jest mocno denerwujący. Rośnie wprost proporcjonalnie do prędkości i spadku temperatury. Najgorzej jest w mroźne dni. Boksuję się z ASO już ponad rok nad tą usterką. Był już z 5 razy w ASO , dyrektor zawsze zapewnia , że usunięto a problem pozostaje. Z wywiadu dowiedziałem się , że ten problem nie jest jednostkowy / ok. 20 % / dla tego typu. Część kierowców pewnie przyzwyczaja się do tej wady a reszta jak ja walczy z ASO. W tym roku robili mi / próbowali/ 2 razy. Ostatnio kolega siedzący z prawej strony zauważył , że naciskając z góry , pod szybą konsolę wyraźnie pomaga w wyciszeniu. Nawtykałem gumek pod szybę jakby pomogło , choć brzydko wygląda. Zobaczymy jak to będzie wyglądało po dłuższym czasie.
Uważam , że tego rodzaju usterka to duży minus jak dla tak fajnego / z wyglądu/ samochodzika .
Łączę pozdrowienia dla forumowiczów.
Powrót do góry
tipsi

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Maz.
Posiadane auto: Avensis, Avensis Verso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:39
Temat postu:

Kolejny użytkownik Vengi


Czołem, jestem tu nowy, ale będę zaglądać Smile

W nawiązaniu do Vengi -- ujeżdżam często Kię mojego staruszka. Jest to drugi egzemplarz, bo pierwszy został skasowany w zderzeniu z dostawczakiem. Od tego czasu przestałem narzekać na gruby lewy słupek przedni i w ogóle na solidność konstrukcji Vengi -- samochód skasowany, a kierowca wykpił się złamanym żebrem i lekkim wstrząśnieniem mózgu.
Skasowanym autem jeździliśmy dwa lata, nowym pół roku. Razem daje to stosunkowo mały przebieg -- kilkanaście tys. km, ale pozwala wyrobić sobie opinię o samochodzie. O bezpieczeństwie napisałem -- bez zarzutu. Jeśli coś razi, to zużycie paliwa -- w benzynowej wersji 1,4 przy spokojnej jeździe, głównie po mieście, nie schodzi poniżej 8 litrów. Natomiast pochwalić można ogólny komfort, wyciszenie napędu (no, przy większych prędkościach zaczyna być głośno) i układ kierowniczy (trochę za mocno wspomagany, ale ujdzie). No i najważniejsze -- przestrzeń! Niby mały samochód, ale pioruńsko pojemny. A mam z czym porównać -- Avensis to tylko sedan klasy średniej, ale Avensis Verso to kawał vana, a Venga ustępuje mu praktycznie tylko długością. Póki co jest bezawaryjna (poprzedniczka również). Czytałem sporo żalów na różnych forach i część pewnie pochodzi od pechowców, którzy trafili na wadliwe egzemplarze, ale część wygląda na trolowanie konkurencji.
_________________
Czasem ujeżdżam Vengę Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
h5n1toja

Auto Maniak



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 505
Skąd jesteś (miejscowość / region): śWIDNIK
Posiadane auto: kia venga 1,4 V16 ,scenik III 2,0 160KM laguna 2,0 GT
Piwa: 17/1
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Napisze tak naszą Venga Mania przejechała 4000 tysiące kupiona niecały miesiąc temu samochód na miasto bardzo fajny co do spalania trasa to 5.5litra miasto miedzy 6 a 7 litra .
Wszystkim wielbicielom aut typu Niemiec jak sprzedawał to płakał przypomnę Audi rwące się aluminiowe zawieszenie Volkswagen słynny rozrząd na łańcuszku co po 20 tysiącach padał i wiele innych wpadek . Każda marka ma swoje blaski i cienie. A tu będzie najciekawsze warto przeczytać
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/venga-na-szczycie-niezawodnosci/v9kjf
_________________
Jak ktoś obłąkany, kto miota ogniste pociski, strzały i śmierć taki jest człowiek, który chytrze podszedł swego bliźniego i rzekł: Czyż nie żartowałem
Powrót do góry
Adam100

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Kia Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Po kilku latach odezwałem się na tym forum. A to dlatego, że niebawem zamierzam sprzedać moją Vengę i tak sobie czytam stare wpisy. Nic się nie zmieniło. Auto ma 6 lat, 60 tys. km i zero usterek. Pełne serwisowanie, bezwypadkowy, bezstłuczkowy. Zadziwiające, ale przez 6 lat nic się nie popsuło. Owszem serwis wymienił mi silniczek wycieraczek, bo zbyt głęboko się cofały, ale to oni znaleźli, ja nawet nie zauważyłem. Acha, dwa razy przepaliła się żarówka z przodu. W dodatku obydwa razy w lewej lampie. I co na to Pan, który radził mieć swoją filiżankę w serwisie? Dla zainteresowanych podaję mail: wenusimars@wp.pl
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 19:58
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Adam100 napisał:
Auto ma 6 lat, 60 tys. km i zero usterek. Pełne serwisowanie, bezwypadkowy, bezstłuczkowy. Zadziwiające, ale przez 6 lat nic się nie popsuło. Owszem serwis wymienił mi silniczek wycieraczek, bo zbyt głęboko się cofały, ale to oni znaleźli, ja nawet nie zauważyłem. Acha, dwa razy przepaliła się żarówka z przodu. W dodatku obydwa razy w lewej lampie. I co na to Pan, który radził mieć swoją filiżankę w serwisie? Dla zainteresowanych podaję mail: wenusimars@wp.pl

Moja ma niecałe 2,5 roku, przejechane 67000km. Usterki: wymieniony jeden sensor czujników cofania! Nic dodać, nic ująć!
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Oceń swoje auto


KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie

KiaSportage

45 500

2014r.

215 860 km

mazowieckie

KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

71 300

2018r.

155 840 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System