Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Venga ) Venga 1,6


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam100

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Kia Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 23:41
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Fakt, Marko, trochę mnie poniosło, ale do szału doprowadzają mnie internauci, którzy opowiadają, że mają jakiegoś znajomego, jakąś koleżankę, czy innego sąsiada i ten to dopiero ma problemy. Czemu piszą w imieniu innych a ci inni jakoś na forach nie istnieją. TSB Vengi raczej nie różni się od innych marek i podobnie, jak w innych samochodach jakieś poprawki muszą być. Całe szczęście, że w przypadku Vengi mamy do czynienia z drobiazgami. Ludzie tym autem jeżdżą i jeszcze nie zdarzyło się, by wystąpiła poważna usterka. A już wspomnianą z początku dyskusji "własną filiżankę w salonie" to raczej traktować należy w kategoriach fantazji. Trudno dokładnie podać, ale jakieś 90% aktywnych użytkowników forum Vengi do ASO jeździ tylko na przeglądy. A poniektórzy już mają 30 000 km przebiegu. Ja poza przeglądem byłem w ASO raz. Wizyta trwała 30 min i dotyczyła powszechnie znanej niedogodności resetu średniego spalania. Szybko, od ręki poprawili. To jest drobiazg i niektórzy w ogóle z tym nie jadą do ASO. Tak się składa, że regularnie czytam fora jeszcze Corsy, Fabii i rzadziej VW i Renault. Doprawdy nie widzę, by użytkownicy mieli mniej usterek. nawet śmiem twierdzić, że więcej, bo auta starsze. Staram się być obiektywny a moje spostrzeżenia wynikają z konkretów, osobistych doświadczeń i wymiany poglądów na forum miast z opowieści koleżanki, czy sąsiada. Pozdrawiam i jeszcze raz zapewniam, że nie mam żadnych problemów z Vengą.
Powrót do góry
Eliot

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Adam, zbytnio wierzysz w forum a nie doceniasz skostniałości ASO. Oni owszem, wszystko zrobią, ale trzeba ich dopingować. W sprawie resetu odpowiedzieli mi, że nie znają takiego problemu. Napisałem do KIA MP, a ta poprosiła o podanie ASO. Gdy podałem adres to niebawem z tegoż ASO do mnie zadzwonili, że czekają na mnie i mi naprawią. Tak więc można załatwić, tylko trzeba trochę naokoło. A poza tym moja Venga spisuje się niezawodnie. Od prawie dwóch lat leję benzynę i nic więcej.
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 01:22
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Panowie. Zamiast prawić dyrdymały zacznijcie uprzejmą dyskusje.

Znam egzemplarz Vengi w rodzinie od półtora roku. jedyna awaria to pękła sama z siebie oprawa trzeciego światła stopu. Reszta bez zarzutu. A o serwisie Kia krążą już pieśni. I nie dziwie się. Sam swojej już nie serwisuje w ASO, a ostatnia porada od zaawansowanego pracownika serwisu, a dokładniej jego kierownika z wieloletnim doświadczeniem okazała się błędna. na szczęście kosztowało mnie to tylko 3,50 za niepotrzebny zakup, ale już to coś świadczy o serwisie:) Bardziej wierzę w kiepskość ASO niż awaryjność Vengi:)
Powrót do góry
gadu-gadu
emer012

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Kia Stonik 999cm, 7DCT, 120 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 23:08
Temat postu:

Uwagi o venga 1.4crdi z 2010r.


Witam !!!
Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami o moim samochodzie Kia Venga 1.4CRDI, 90KM. Mam go nieco ponad 2 lata, przejechane 48 tys. Km więc można już coś powiedzieć o nim, jak się sprawuje , wady , zalety.
Zalety : nowoczesna sylwetka wyróżnia go wśród innych. Silnik pod względem ekonomiczności sprawuje się na medal. Zużycie na szosie przy spokojnej jeździe ok. 90 km/h +- 5 , przestrzeganiu znaków, 2 osoby, stosowaniu / bez przesady / technik jazdy ekonomicznej wynosi ok. 4.8 l/100km oleju napędowego. Praktycznie sprawdziłem go 1 czy 2 razy lejąc pod korek . O dziwo komputer niewiele się pomylił pokazując średnie spalanie. Niestety gwałtownie rośnie wraz ze wzrostem prędkości. Usterek za wyjątkiem jednej o której napiszę później – nie było. Była jedna mała związana ze stycznikiem mechanizmu opuszczania szyby ale zdarza się .
Wady : twarde zawieszenie samochodu powoduje hałas dla mnie nie do przyjęcia . Na nierównych drogach – a takich mamy pełno – jest to dla mnie denerwujące. Przyzwyczajony jestem i lepiej mi odpowiada bardziej „ miększy „ samochód wytłumiający nierówności drogi i przez to nieco cichszy. Słupki przednie przy szybie bocznej/ przedniej / mogłyby być węższe . Szczególnie lewy ogranicza wyraźnie widok w lewo zmuszając do ciągłego wychylania się by polepszyć obserwację. Zauważyłem , że są auta innych producentów gdzie ten element jest wyraźnie węższy.
Najważniejszą wadą tego samochodu , moim zdanie nie do akceptowania są trzaski konsoli przedniej . Tandetny plastik i pewnie inne przyczyny powoduje, że hałas dochodzący z przodu auta na nierównych drogach jest mocno denerwujący. Rośnie wprost proporcjonalnie do prędkości i spadku temperatury. Najgorzej jest w mroźne dni. Boksuję się z ASO już ponad rok nad tą usterką. Był już z 5 razy w ASO , dyrektor zawsze zapewnia , że usunięto a problem pozostaje. Z wywiadu dowiedziałem się , że ten problem nie jest jednostkowy / ok. 20 % / dla tego typu. Część kierowców pewnie przyzwyczaja się do tej wady a reszta jak ja walczy z ASO. W tym roku robili mi / próbowali/ 2 razy. Ostatnio kolega siedzący z prawej strony zauważył , że naciskając z góry , pod szybą konsolę wyraźnie pomaga w wyciszeniu. Nawtykałem gumek pod szybę jakby pomogło , choć brzydko wygląda. Zobaczymy jak to będzie wyglądało po dłuższym czasie.
Uważam , że tego rodzaju usterka to duży minus jak dla tak fajnego / z wyglądu/ samochodzika .
Łączę pozdrowienia dla forumowiczów.
Powrót do góry
tipsi

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Maz.
Posiadane auto: Avensis, Avensis Verso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:39
Temat postu:

Kolejny użytkownik Vengi


Czołem, jestem tu nowy, ale będę zaglądać Smile

W nawiązaniu do Vengi -- ujeżdżam często Kię mojego staruszka. Jest to drugi egzemplarz, bo pierwszy został skasowany w zderzeniu z dostawczakiem. Od tego czasu przestałem narzekać na gruby lewy słupek przedni i w ogóle na solidność konstrukcji Vengi -- samochód skasowany, a kierowca wykpił się złamanym żebrem i lekkim wstrząśnieniem mózgu.
Skasowanym autem jeździliśmy dwa lata, nowym pół roku. Razem daje to stosunkowo mały przebieg -- kilkanaście tys. km, ale pozwala wyrobić sobie opinię o samochodzie. O bezpieczeństwie napisałem -- bez zarzutu. Jeśli coś razi, to zużycie paliwa -- w benzynowej wersji 1,4 przy spokojnej jeździe, głównie po mieście, nie schodzi poniżej 8 litrów. Natomiast pochwalić można ogólny komfort, wyciszenie napędu (no, przy większych prędkościach zaczyna być głośno) i układ kierowniczy (trochę za mocno wspomagany, ale ujdzie). No i najważniejsze -- przestrzeń! Niby mały samochód, ale pioruńsko pojemny. A mam z czym porównać -- Avensis to tylko sedan klasy średniej, ale Avensis Verso to kawał vana, a Venga ustępuje mu praktycznie tylko długością. Póki co jest bezawaryjna (poprzedniczka również). Czytałem sporo żalów na różnych forach i część pewnie pochodzi od pechowców, którzy trafili na wadliwe egzemplarze, ale część wygląda na trolowanie konkurencji.
_________________
Czasem ujeżdżam Vengę Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
h5n1toja

Auto Maniak



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 505
Skąd jesteś (miejscowość / region): śWIDNIK
Posiadane auto: kia venga 1,4 V16 ,scenik III 2,0 160KM laguna 2,0 GT
Piwa: 17/1
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Napisze tak naszą Venga Mania przejechała 4000 tysiące kupiona niecały miesiąc temu samochód na miasto bardzo fajny co do spalania trasa to 5.5litra miasto miedzy 6 a 7 litra .
Wszystkim wielbicielom aut typu Niemiec jak sprzedawał to płakał przypomnę Audi rwące się aluminiowe zawieszenie Volkswagen słynny rozrząd na łańcuszku co po 20 tysiącach padał i wiele innych wpadek . Każda marka ma swoje blaski i cienie. A tu będzie najciekawsze warto przeczytać
http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/venga-na-szczycie-niezawodnosci/v9kjf
_________________
Jak ktoś obłąkany, kto miota ogniste pociski, strzały i śmierć taki jest człowiek, który chytrze podszedł swego bliźniego i rzekł: Czyż nie żartowałem
Powrót do góry
Adam100

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Kia Venga
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Po kilku latach odezwałem się na tym forum. A to dlatego, że niebawem zamierzam sprzedać moją Vengę i tak sobie czytam stare wpisy. Nic się nie zmieniło. Auto ma 6 lat, 60 tys. km i zero usterek. Pełne serwisowanie, bezwypadkowy, bezstłuczkowy. Zadziwiające, ale przez 6 lat nic się nie popsuło. Owszem serwis wymienił mi silniczek wycieraczek, bo zbyt głęboko się cofały, ale to oni znaleźli, ja nawet nie zauważyłem. Acha, dwa razy przepaliła się żarówka z przodu. W dodatku obydwa razy w lewej lampie. I co na to Pan, który radził mieć swoją filiżankę w serwisie? Dla zainteresowanych podaję mail: wenusimars@wp.pl
Powrót do góry
toyaris

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Venga 1,6 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 19:58
Temat postu:

Re: ( Kia Venga ) Venga 1,6


Adam100 napisał:
Auto ma 6 lat, 60 tys. km i zero usterek. Pełne serwisowanie, bezwypadkowy, bezstłuczkowy. Zadziwiające, ale przez 6 lat nic się nie popsuło. Owszem serwis wymienił mi silniczek wycieraczek, bo zbyt głęboko się cofały, ale to oni znaleźli, ja nawet nie zauważyłem. Acha, dwa razy przepaliła się żarówka z przodu. W dodatku obydwa razy w lewej lampie. I co na to Pan, który radził mieć swoją filiżankę w serwisie? Dla zainteresowanych podaję mail: wenusimars@wp.pl

Moja ma niecałe 2,5 roku, przejechane 67000km. Usterki: wymieniony jeden sensor czujników cofania! Nic dodać, nic ująć!
_________________
Nie ma jak "skośnookie"!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Venga ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Venga ) Oceń swoje auto


KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System