Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swinger03

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9TDi 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 16:01
Temat postu:

Padające silniki w Carnival 2,9


Nabyłem niedawno Carnivala 2,9 TDi w automacie z 2002 roku z uszkodzonym silnikiem(pęknięty wał korbowy) silnik wstawiłem inny autko fajnie śmiga .
Założyłem ten post dlatego bo chiałbym podyskutować o awaryjności tych samochodów dlaczego padają silniki i czy tylko silniki?
Autko jest bardzo przyjemne ,wygodne jedynie co mnie przestraszyło to opinie o tych samochodach to co wyczytałem w necie troszkę mnie odstraszyło.
Na co dzień zajmuje się elektromechaniką samochodową ale z Kia Carnival nie miałem nigdy odczynienia .
Silnik wydaje się dość solidny pompa paliwowa przykładowo w moim jest Bosch ,prosty układ paliwowy ,zawieszenie też wygląda na proste i dość solidne.
Porównując naprzykład z Audi A6 który miałem wcześniej z silnikiem 2,5TD V6 silniki też padają a naprawa zawieszenia kosztuje majątek to Carnival wypada całkiem całkiem.
A więc co myślicie o Carnival ,na co zwracać uwagę w czasie eksploatacji żeby uniknąć niespodzianek?????
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 21:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9


Rozumiem , że masz 2,9 TD a nie CRDI( z common railem)? pytam bo ludzie ciągle to mylą. Ja skupie się na tym z pierwszej generacji , bo takowy posiadam stara pompa wtryskowa, na co należy uważać:
1)łańcuch pompy olejowe, lepiej wymienić razem z rozrządem,( lub gdy jest już słyszalny na wolnych obrotach) często padały koła zębate i łańcuch spadał z trybów.
2)Rurki nagrzewnicy ( cały układ) to awaria niemal kultowa, łatwa do naprawy ale ludzie ciągle mają z tym problemy i przegrzewają silniki, o skutkach nie piszę. Kontrolować stan płynu i rurek od czasu do czasu lub wymienic , byle nie na oryginał.
3)drobne usterki w układzie kierowniczym, pocenie się przekładni, mysle że nie odbiegające od innych.
4|) wycieki spod turbiny/ gnijąca miska olejowa
5) korozja dla mnie najgorsza wada, spód drzwi i progów, walka jak z wiatrakami, reszta to jakieś drobiazgi
najważniejsze to pamiętać że to jednak delikatny samochód nie lubi katowania , silnik lepiej nie wkręcać za długo w obroty ja , użytkuje do 3 tyś powyżej do b żadko. I jest git
Powrót do góry
swinger03

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9TDi 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9


Silnik mam TD ,blacharka w idealnym stanie samochód sprowadzony z południa Włoch ,sól go jeszcze nie dopadła .
A ze skrzynią są jakieś problemy,chodzi mi o automat?
Z klimatyzacją zauważyłem że mam wycieki na połączeniach rurek przy osuszaczu oraz pod samochodem ,tam jest połączenie tylnej chłodniczki
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 23:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9


a klimatyzacja Mr. Green zapomniałem o niej, kolejne dzieło tego samochodu, zapomniałem bo od 5 lat jej nie mam, szkoda mi kasy na nią. pozazdrości dobrej blacharki, moje drzwi i progi malowane a w progach siedzi ze 2 litry skrzepłego oleju, ale czy to przyhamuje korozje?
Co do tych wałów, to z tego co słyszę po ludziach to pekają przeważnie po jakiś remontach, zapewne wada konstrukcyjna złe wyważenie, złe rozłożenie naprężeń, ale również szlif przyspiesza efekt pęknięcia, myślę, że w wiekszości przypadków jest to też niedopatrzenie szlifierzy. Ze skrzynią problemów nie ma, ale manual, sprzęgło ma 196 tys od nowości ale już od jakiegoś czasu trzeba do końca wysprzęglać, nie wiem jak z automatami, na pewno nie wytrzyma tyle co manual bo tu zawsze sobie na 2 razy wysprzęgle i jakoś bieg delikatnie wrzucę, ale nie wiem.
Powrót do góry
swinger03

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9TDi 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9


Na jakim oleju silnikowym śmigasz u mnie był zalany 10W40 Mobila teraz do drugiego silnika zalałem taki sam .
Masz czujniki cofania ? u mnie są ale coś nie działają a tak w ogóle wyglądają mi na nie oryginalne jak by ktoś je zainstalował ciekawe czy fabrycznie montowali.
Szwankuje mi też lusterko prawe czasami nie chce się złożyć.
Tak pozatym nawet wszystko działa
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Padające silniki w Carnival 2,9


po 130 tys przeszedłem na minerał, 15W40 a jezdził zawsze na mobilu. Zmieniam co 7 max10tys. ale u mnie 10 tyś to prawie 1,5 roku jazdy(od paru lat głównie jezdze dużym, carnival to zabaweczka do miasta i na weekendy) lusterko rozkręć i wlej/ napsikukaj WD40 miałem ten sam problem po mrozach, i pomogło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

39 850

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System