Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
intothetrain

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Kia Carnival II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 17:38
Temat postu:

problem z ogrzewaniem w Carnival II


Witam mój Carnival nagrzewa się strasznie powoli w porównaniu do Xsary którą miałem wcześniej to normalne u tych modeli?
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


Tak to normalne, temperaturę osiąga znacznie dłużej niż większosć innych samochodów, jeżdzisz na krótkich dystansach pozostaje zakrywanie chłodnicy zimą, i niech nikt nie mówi o wymianie termostatu, bo to i tak nic nie da. Za to latem nigdy się nie przegrzewa, nawet wentylator się rzadko włącza.
Powrót do góry
sebka1234

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek wlkp.
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI EX 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 22:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


z tym zakrywaniem chłodnicy to bym był ostrożny kiedyś w ten sposób przegrzałem silnik i wydmuchneło mi uszczelkę o kosztach nie mówie. silnik CRDI ma bardzo cięzką do planowania głowice a za tym idzie wysoki koszt wiec lepiej pomarznac pięć minut dużej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
1tasiorex

Dyskutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Passat 2004 1.9TDi 130 KM, Smart 2004
Piwa: 0/11
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 12:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


Ja sie dogrzewam zawsze tym magicznym guzikiem na sesce ktory ogrzewa tyl 'hh' co za tym idzie szybciej nagrzewasz cale auto
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 13:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


kolego Tasiorex tym włącznikiem rrhtr to robisz tylko tyle ze przesterujesz klapki nawiewu tyłu na dół czyli grzanie ( nagrzewnica tylna tez chodzi cały czas) wiec autko grzeje sie dłużnej ponieważ odbierasz ciepło z dwóch nagrzewnic ( inaczej mówiąc chlodnic)
Pozdro
silan
_________________
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 13:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 14:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


Niema znaczenia która to wersja carnivalki - wszystkie tak maja Smile
chłodnicę to się zakrywa w polonezie a nie takim aucie
Koledzy bardzo dobrze radzą z tym termostatem - zwykle nie jest niczemu winny.
W carnival I tdi na przegrodzie komory silnikowej zaraz za alternatorem masz dogrzewacz elektryczny i to zwykle on jest winny zbyt wolnemu nagrzewaniu się silnika - w innych carnivalkach też były te same dogrzewacze ale nie wiem w jakim miejscu.
Wygląda on jak 10cm żeliwnej rury z przyłączonymi gumowymi wężami i są w tą rurę wkręcone 3 świece żarowe.
zwykłym miernikiem (omomierz) sprawdź sobie każdą z świec - jeden kabelek miernika do nakrętki na końcu świecy a drugi do masy jeśli miernik nic nie pokaże to świeca spalona Smile
kolejny element do sprawdzenia to pierwsze dwa przekaźniki od lewej nad pompą ABS (strona lewa przegrody stojąc przed autem) są one w takich gumowych kondonach Smile - te przekaźniki załączają napięcie na świece dogrzewacza ale tylko przy zimnym silniku - nie wiem przy jakiej temperaturze ale w każdym razie steruje nimi centralka silnika

tak czy owak odłóż sobie trochę kaski i zainwestuj w webasto - ten fabryczny dogrzewacz elektryczny to najbardziej poroniony pomysł jaki wżyciu widziałem
nie warto go naprawiać
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 16:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


ech koledzy, widzę, że sie nie zrozumieliśmy, przede wszystkim, chodzi tu o osiągnięcie prawidłowej temperatury silnika a nie ogrzewanie w aucie (które nawiasem mówiąc wynika z temp silnika) żaden podgrzewacz płynu nawet jak jest sprawny ( swoją drogą wymieniałem to badziewie u siebie i straciłem tylko parę stówek) nie wpływa na szybsze zagrzewanie sie silnika na mrozach poniżej -5 a poniżej -10 to już nie wspomnę. Wina jest tu tylko i wyłącznie w konstrukcji układu silnika, przepływu powietrza itd. a to można zmienić tylko i wyłącznie zakrywając/ przykrywając wlot silnika żeby chłód go dodatkowo nie chłodził i nie trzeba zakrywać kartonem z zewnątrz, bo to rzeczywiście obleśnie wygląda, ale można karton włączyć do środka pozostawiając prześwit. Carnival i tak się nie przegrzeje, tylko szybciej osiągnie temp. Przegrzać carnivala to można jak nie ma płynu w układzie bo wyciekł przez dziurawą rurkę! I jeszcze jedno w niektórych nowych ciężarówkach bijących technologicznie starego carnivala stosuję się kurtynę zasłaniającą chłodnicę w (środku) a zmniejszającą przepływ zimnego powietrza na cały silnik. Na mrozach silnik szybciej się dogrzewa. I nie ma tu znaczenia czy to polonez czy nowe auto za 300 tyś.
A cha i jeszcze jedno to że założy vebasto, nie zmieni faktu że silnik będzie długo, długo osiągsał swoją temp. pracy
pzdr.
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


kolego M_arcin skoro producent nie przewidział kurtyny to nie powinno się nic zasłaniać żadnymi kartonami foliami czy starymi gaciami
doskonale wiem że do dziś stosuje się w niektórych pojazdach kurtyny na chłodnicę (dawniej fiat 125p:)) jednak tu takiej nie ma
a skoro jej nie ma to nie ma być kartonu
oczywiście jest prosta zasada - masz wskaźnik temperatury i wystarczy że od czasu do czasu zerkniesz na niego i w razie co możesz usunąć kartonik
tak się robi z kurtynką na chłodnicy montowaną fabrycznie - dziś w większości są one automatyczne)
raczej nie po to kupuje się auto za 300tys żeby się bawić w kartoniki Smile

z tym fabrycznym dogrzewaczem jet tak że ma on dogrzać silnik a nie tylko kabinę bo nie jest on włączany w żaden sposób z konsoli i nie ma znaczenia czy ty ustawisz sobie na panelu 5 czy 25'C - dokładnie to sprawdziłem bo sterowanie od tego dogrzewacza podpinałem do webasto
i zgodzę się z tobą że nie warto go naprawiać bo jest mało wydajny i tylko prąd jak oszalały pożera

"A cha i jeszcze jedno to że założy vebasto, nie zmieni faktu że silnik będzie długo, długo osiągsał swoją temp. pracy" - bzdura Smile

wstaję rano do pracy a tu śnieg za oknem... szyby zamarznięte...może by tak nie iść dziś do pracy?...
eeee
wysyłam smska
pije kawę
ubieram się
wsiadam do ciepłego auta bez żadnego skrobania szyb
oooo nawet kontrolka od "świec" gaśnie tak szybko jak w lecie !

uwierz mi kolego M_arcin webasto cudowna rzecz i naprawdę warto jeśli parkujesz pod chmurką Smile

służę pomocą i poradą jeśli ktoś chciał by sobie zamontować takie cudo Smile
wydatek na taki komplet sterowany smsem to jakieś 700-1000zł
a do centralki gsm którą zastosowałem można sobie podpiąć co tylko się podoba - ja dla przykładu mam podpięty alarm i telefon w kieszeni mi dzwoni jak mi jakiś oszołom pod tesco koszykiem w drzwi wiedzie Smile

zapomniałem dodać że auto odpalone na zimno i dopiero potem włączone webasto zagrzewa silnik 3-4x szybciej
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


Mr. Green , kolego nie bede się przekomarzał bo wyjdę niepotrzebnie na jakiegoś aroganta, ale trochę do czynienia z samochodami mam, i nie tylko z carnivalem. Vebasto używam w drugim aucie i co gorsza muszę czasem spać w kabinie na mrozach jak nie zjadę z trasy , ale nigdy silnik nie „złapał” mi większej temperatury (szybciej) przez to że chodzi vebasto co ma piernik do wiatraka. To, że chodzi całą noc bo śpie w nim, to wiadome jest że kabina jest nagrzana w środku, i o pare stopni może być też wyższa temp pod kaibiną. Co do producentów to oczywiste że trzeba ich czasem poprawiać, twój argument jest w ogóle bezsensowny, jak by tak było, to nie trzeba by poprawiać wielu wad w tym samochodzie. Jak ludzie nie chcą przykrywać wlotu to niech sobie jeźdzą dłużej o te 15 min z nie dogrzanym silnikiem, tylko że jak ktoś jeździ po mieście 10 km do pracy, to za cholerę nie osiągnie normalnej temperatury, ale za to może być z siebie zadowolony i dumny, że nie stosuje prostej i od dawna używanej metody, bo ma nowoczesny samochód.
Pzdr.
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


no to właśnie się wyjaśniło Smile
wiesz są webasta powietrzne i wodne
z tego co piszesz dedukuje że sypiasz w ciągniku siodłowym i jestem prawie pewny że masz webasto powietrzne - takie właśnie są montowane w ciągnikach
tu masz rację że nie ma ono nic do nagrzewania silnika
powietrzne nagrzewa ci tylko powietrze w kabinie
wodne jest wpięte w mały obieg układu chłodzenia i grzeje silnik a kabina jest nagrzewana przy okazji poprzez fabryczną nagrzewnicę Smile
takie webaso ma elektryczną pompkę obiegu chłodziwa więc cały czas jest podtrzymane krążenie płynu chłodniczego a dodatkowo urządzenie steruje wentylatorem w kabinie
i cały czas chodzi mi o webasto wodne bo tylko takie jest sens montować w osobówkach

żeby uściślić - spritery tranzity... i inne tego typu pojazdy mają montowane również powietrzne dogrzewacze
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


Dokładnie tak jak mówisz, dla tego ,za ciorta nie mogłem pojąc jak powietrze może podgrzewać silnik. Ogrzewanie postojowe które podgrzewa cały układ chłodzenia hmmm, Very Happy czego to nie wymyślą. No, ok, jednak nie zmienia to faktu że kianki strasznie długo się nagrzewają. Cool nie przykryte.
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem z ogrzewaniem w Carnival II


zdziwił byś się co takie małe gówienko potrafi Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaSportage

89 900

2019r.

23 000 km

mazowieckie

KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSoul

19 850

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System