Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saper2815

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9CRDI 2003 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 12:22
Temat postu:

Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Proszę o jakieś wskazówki może ktoś miał podobny problem. Dzisiaj przy -15 samochód (Kia Carnival 2,9CRDi 2003 r)odpalił bez problemu ale było słychać dziwną pracę silnika jakiś stukot, rzężenie. Ujechałem jakieś 5 km i najpierw zaczął szarpać zaświecił się na chwilę check i zgasł. Potem odpalił ujechał kawałek i znów to samo. Po 2 godz. postoju odpalił bez problemu ale musiałem jechać 50km na godz bo przy przyspieszaniu powtarzało sie znowu szarpanie i gasnięcie. namieniam że rok temu regenerowane były wtryski z kodowaniem w Piekarach Śląskich a tydzień temu wymieniłem filtr paliwa. Być może paliwo bo zalełem na full 2 dni temu ale nie było takich mrozów i jeżdził bez problemu. Zauważyłem że pompka (taka czarna gruszka) koło filtra paliwa jeś wklęśnięta jakby ja zazsało.
Macie koledzy jakieś wskazówki
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


obstawiam niestety filtr paliwa - co kupiłeś ?? jakiej firmy? --- w naszych autkach tylko oryginał -wiem ze drogi- minimum to zamiennik boscha za około 100zł.
Pozdrawiam
silan
_________________
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Saper2815

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9CRDI 2003 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 13:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Niestety oryginałów nie było tylko jakiś JC (japan cars) czy coś takiego.
Poszukam oryginału albo tego bosha i zobaczymy. Na razie dzięki, dam znać jak poszło.
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 14:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


...i dolewaj depresanta do paliwa - żadne benzyny czy denaturaty!
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 15:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Widze ten sam problem z nowym filtrem tak jak u mnie (post niżej).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 15:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 12:15
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


ja uważam że zamarzło po prostu paliwo w przewodach, miałem podobne objawy kilka dni temu, w nocy było -18 i rano już mi zapalał tylko na chwilkę i gasł, i tak kilka razy aż zrezygnowałem by akusia nie rozładować, po południu na spokojnie odpaliłem i pochodził na wolnych aż się silnik rozgrzał porządnie i już nie zamarzł, też uważam że to dziwne bo to jeszcze nie tak dużo było mrozu by zamarzło paliwo a na dodatek dolewam dodatku firmowego Shell i i tak jaja miałem, paliwo ze stacji też ma dolewany dodatek i ja swój dolewałem i zamarzło, co jak by było - 35, cała komunikacja by padła? a bywało przecież gorzej przecież.


błąd poprawiłem


Ostatnio zmieniony przez Qrczak TOM dnia Czw 24 Lut 2011, 17:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 12:47
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


kolego Qrczak TOM DEPRESANTU!
detergent to do prania odzieży Wink
Very HappyVery HappyVery Happy

paliwo na stacji ma troszeczkę inne dodatki niż depresant - jakaś tam cudowna mieszanka rozcieńczalników i środków zapobiegających krystalizacji parafiny

druga sprawa to mało prawdopodobne żeby zamarzło paliwo w przewodach przy -18 bo większość paliw w Polsce ma temperaturę mętnienia w okolicach -20 a temperaturę zamarzania około -30 - chodzi mi oczywiście o paliwo zimowe bo letnie łapie już przy 0

skoro tobie przy -18 łapało paliwo (wpierw dochodzi do zablokowania filtra paliwa) chociaż dolewasz depresanta to zmień stację na której tankujesz ten badziew Smile
Powrót do góry
Saper2815

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9CRDI 2003 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Witam kolegów,
Kupiłem nowy filtr ale jak pojechałem do mechanika żeby mi wymienił bo ja niemam niestety czasu to stwierdził, że to raczej nie wina filtra tylko złego odpowietrzania, prawdopodobnie korek wlewu paliwa nie odpowietrza dlatego zasysa mi tą pompkę. Kazał mi go wziąć na noc do domu położyć na kaloryferze żeby dobrze wysechł i zobaczymy co będzie dalej jeżeli to nie pomoże to założymy jakiś uniwersalny a poźniej dopiero zabierzemy się za filtr i ewentualnie resztę. Co wy na to ?
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 17:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


kaloryfer? korek? eeee
nie potrzeba korka na kaloryfer kłaść żeby stwierdzić brak odpowietrzania zbiornika Smile
jak pojeździsz chwilę i zacznie ci siepać autem to stań i odkręć korek wlewu paliwa
jeśli przy odkręcaniu korka usłyszysz syk zasysanego powietrza to i owszem masz problem z odpowietrzaniem baku
z tym kaloryferem to też wcale nie taki zły pomysł ale...
nigdy się nie przyglądałem korkowi więc nie wiem czy jest w nim odpowietrznik - małą dziurka której to sobie nie przypominam Smile
zwykle odpowietrznik to kawałek cienkiej rurki przyłączony do tej grubej wlewowej i "zatkany" na końcu
"zatkany" na tyle że nie powinien do środka dostawać się brud ale powietrze ma mieć przepływ
a że te odpowietrzniki wychodzą sobie w autach przeważnie gdzieś tam nad tylne koło to i wiecznie są zawalone syfem i zamarznięte

sprawdź czy syknie jak odkręcisz
potem ewentualnie szukaj dziurki w korku jeśli takowej nie ma to na myjnie i wypłukać nadkole - tam gdzieś powinieneś znaleźć te nieszczęsną rurkę odpowietrzającą
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 13:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


natknąłem się przypadkiem na cos takiego:
http://moto.allegro.pl/podgrzewacz-paliwa-kia-carnival-ii-2-9-crdi-02-i1464517655.html
również mogła by to być przyczyna niedomagań na mrozie
niestety nie powiem ci gdzie tego szukać bo w moim (tdi) nic takiego nie widziałem i raczej niema - chyba że gdzieś w okolicach zbiornika
jeśli chodzi o sprawdzenie to pewno będzie to coś miało 2 piny i wystarczy zwykły multimetr (omomierz) powinien wskazać jakąś nie wielką rezystancję
jeśli nie pokaże nic to padaka
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 15:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Przy zbiorniku w naszych TDi czegoś takiego, (podgrzewacza nie ma) a i w zbiorniku nic specjalnego nie ma a smok to zwykła cienka rurka bez żadnej siateczki, czyli co w zbiorniku to od razu leci do przewodów Very Happy .
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 17:17
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


też mi się tak wydaje że w tdi nie ma ale w crdi już może być (nie wiem tego bo nie robiłem) i równie dobrze może to być przyczyna zapychających się "tanich" filtrów
co by świadczyło tylko o tym że "tani" filtr jest troszkę gęstszy i nie radzi sobie z takim zapotrzebowaniem na paliwo w niskich temperaturach
gęstszy = dokładniejszy = wcale nie zły
ciekaw jestem czy miał ktoś problem z zatkanym filtrem w lecie? - chodzi mi o ten tani w crdi
Powrót do góry
Saper2815

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9CRDI 2003 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 11:51
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Zrobiłem jak nakazał mechanik i jak narazie autko hula. Ale prawdopodobnie też była wina kiepskiego paliwa i zadużo nalanego do baku. Przy wlewaniu z karnistra przelałem bo aż wyleciało mi na ulicę i właśnie na drugi dzień zaczęły sie kłopoty. Potem dolałem depresanta i wysuszyłem ten korek po dwóch dniach szarpania i gaśnięcia autko hula.
Ale niestety czeka mnie kolejna wizyta i naprawa bo mam gdzies wyciek i to spory. Cały dół zalany a po postoju zostaje na ulicy niezła plama i niestety po wciśnieciu gazu zaczęło mi się ślizgać sprzęgło które w komplecie wymieniałem w czerwcu 2010. Podejrzewam niestety wyciek ze skrzyni ale poczekam na diagnozę u mechanika.
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 22:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Co do twojego problemu to teraz jest już po jabłkach , bo jest ciepło, a problemy zawsze wychodzą na mrozie, pewnie jak by spadło znowu do -15 to miał bys to samo, albo i nie Very Happy . ja np dopiero na sam koniec zimy przedmuchałem przewody paliwowe, wyjeździłem paliwo żeby zobaczyć zbiornik i brudu nie było, nadzwyczaj czysty zbiornik , ale z przewodu jak przedmuchiwałem to jak by coś wyleciało, albo to było tylko paliwo pod dużym ciśnieniem, i potem, mimo że już było tylko -8 to problemów nie było. co do wycieku to może uszczelniać na wale dał o sobie znać po mrozach. Łatwo to sprawdzić skąd cieknie, jaki masz efekt ślizgania sie sprzegła, przeważnie ślizga sie najpierw na 5, potem na 4 biegu i tak w dół. nigdy nie zdarzyło mi sie ślizganie sprzęgła od oleju a ciekło simeringiem i to nie raz.
Powrót do góry
Saper2815

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9CRDI 2003 r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 13:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Przy mrozie odpala ale po kilku km szarpie i gaśnie


Podejrzewam skrzynię, bo jak wymieniałem sprzęgło (też mi się zaczęło slizgać) to mechanik przy wymianie stwierdził wyciek między silnikiem a skrzynią i ponoć chlapie to na sprzęgło bo jak wyciągał starą tarczę to była zasyfiona olejem. Ale żeby stwierdzić co dokładnie to trzeba wyciągnąć całą skrzynię, a że polecany przez niego skrzyniarz był zajety to kazałem założyć ten nowy kpl sprzęgła bo wyjeżdzałem na drugi dzień na wczasy i nie miałem wyjścia. I niestety po 2 miesiącach sprzęgło znowy zaczęło mi się slizgać najpier na 5 a teraz na 4 biegu jak troche wdepnę a wyciek jak był tak jest. Ja sie na tym nie znam ale czekają mnie znów wydatki za samo wyciągnięcie i włożenie skrzyni żądają 500zł a reszta dopiero jak wyciągną skrzynię. Masakra.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

84 800

2021r.

75 000 km

małopolskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System