Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Zapowietrzanie się układu paliwowego w carnivalu 2.9 TDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miro27

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: kia carnival 2,9 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 15:04
Temat postu:

Zapowietrzanie się układu paliwowego w carnivalu 2.9 TDI


Witam
Mam problem z układem paliwowym w carnivalu 2,9 TDI 2000r.
Objawy: Jak stan paliwa w baku spodnie do mniej więcej połowy i niżej zapowietrza mi się układ paliwowy. Muszę wtedy odpowietrzyć go i podpompować paliwo pąpką ręczną. Czy ktoś ma pomysł jaki może być powód???
Dzięki za pomoc.
pozdro
miro27
Powrót do góry
archive_13

Gość







Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 16:36
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Zapowietrzanie się układu paliwowego w carnivalu 2.9 TDI


Jak to jaki?
nieszczelność Very Happy
Smile
skoro to ci się tak przy połowie dzieje to zacznij od szukania nieszczelności gdzieś na rurce w zbiorniku
oring przy smoku lub coś w pobliżu
dostaniesz się do tego przez klapkę w podłodze
nie zapapraj sobie auta ropą Wink

popytaj kolegi M_arcina jak to dokładnie wygląda w zbiorniku - rozbierał więc będzie lepiej wiedział czy było tam jakieś uszczelnienie

jeśli tam będzie wszystko ok to wymień wężyki od baku do filtra paliwa - nie droga inwestycja Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 20:21
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Zapowietrzanie się układu paliwowego w carnivalu 2.9 TDI


Hmm , w zbiorniku nie ma co się zapowietrzać , smok to tylko 2 rurki zanurzone do samego dna, gdzie na zewnątrz połączone są w gumowe rurki. Więc poziom paliwa to tylko przypadek, zreszta sam napisałeś mi, że zapowietrzył się nawet jak był pełny. Ja wymieniałem przewody na zwykłe przezroczyste , kupione z metra w sklepie moto, ale mi po prostu pękł powrotny i się lało paliwo. To że się nie leje paliwo, nie musi świadczyć że jest szczelny układ i że nie zasysa sobie powietrze. Sprawdz dokładnie przewody i łączenia. Pompe wtryskową raczej wykluczam, no bo chodzi normalnie po odpowietrzeniu. A czy jak się zapowietrzy to już w ogóle nie odpali sam o własnych siłach? Powinien klepać nie równo , nie mieć mocy ale się powinien odpowietrzyć sam. Chyba że ma dziurę w przewodzie od zbiornika. Musisz wykluczyć na 100% najpierw przewody lub po prostu je zmienić na przezroczyste i patrzeć jak się zachowuje w nich paliwo.
Powrót do góry
miro27

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: kia carnival 2,9 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 08:05
Temat postu:

:


Witam
PO zapowietrzeniu się układu nie odpali o własnych siłach. Muszę odkręcić śrubę przy filtrze paliwa do odpowietrzania. No i muszę jeszcze ręcznie podpompować paliwo. Dopiero wtedy odpala dobrze. Powiedz mi jeszcze proszę czy wiesz jak zbydowany jest układ do odpowietrzenia baku. zaobserwowałem dziwną sytuację podczas tankowania auta. mianowicie we wlewie paliwa po lewej stronie jest otwór którym wg mnie powinien się odpowietrzać bak. U mnie niestety nie spływa wogóle tam ropa (a raczej powinna). Jak przyłożyłem tam dystrybutor i przytrzymałem pod ciśnieniem wtedy zaczą "pluć" ropą i zaczeło tam wydobywać się powietrze co by świadczyło o tym że się odpowietrzył bak. Może tutaj jest jakaś przyczyna???.
Teraz mam pełen zbiornik i nic się nie dzieje. jak wyjeżdzę paliwo to założę nowe przewody i zobaczymy co będzie.
Acha jeszcze jedno jak myślicz czy ta pompka ręczna może być jakąś przyczyną?
Pozdrawiam
miro27
Powrót do góry
M_arcin

Dyskutant



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: carnival 2,9 TDI 2001/ MB1223
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 11:12
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Zapowietrzanie się układu paliwowego w carnivalu 2.9 TDI


Bywały przypadki ( tzn słyszałem o takich ), że zatkany odpowietrznik zbiornika, powodował takie podciśnienie w baku że pompa nie mogła po prostu zassać paliwa ze zbiornika, robiło się jak gdyby zawirowanie w baku, jednak odkręcenie wlewu od razu powinno sprawe załatwić. No ale wiadomo, nie będziesz jeżdził bez korka Smile Możesz spróbować np. kompresorem pod ciśnieniem ją przetkać jeśli się rzeczywiście zatkał, ale niby czym miał by się zatkać? Czy pompa ręczna może powodować taki efekt, teoretycznie nie, przynajmniej ja, nie miałem nigdy takich objawów w żadnym samochodzie, nawet teraz w crnivalu mam ją nie sprawną, nie pompuje paliwa i po wymianie filtra nie mogę pod pompować paliwa. Jedynie odpalam go i on się sam wtedy odpowietrza, z tąd wiem że sprawny układ po takiej operacji odpowietrzy się sam w kilkanaście góra 20s. A cha przezroczyste przewody to duża zaleta bo jak się zapowietrza to widać gdzie są bąbelki powietrza. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 11:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

50 900

2017r.

226 500 km

wielkopolskie

KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaXCeed

77 960

2020r.

37 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

17 900

2010r.

219 144 km

łódzkie

KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System