Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Shuma ) Kia i car audio


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 00:10
Temat postu:

Kia i car audio


Witam czy ktoś może interesuje sie car audio i oprócz wymiany radia udoskonalał coś więćej w swojej kijance,ja posiadam shume i próbuje ją troche udoskonalić. Question
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 10:20
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Ja ostatnio tym się trochę zainteresowałem Smile Nie jestem jakimś ekspertem bo dopiero zaczynam ale myślę że efekty mojej pracy są całkiem niezłe Smile
Również mam Shumkę 99r.
A u mnie wygląda to tak:
jednostka centralna pioneer DEH-P5700
Wzmacniacz czterokanałowy z możliwością mostkowania AXTON C408
Przedni zestaw odseparowany PB ES-6C
Oczywiście całe okablowanie wymienione na przewody z OFC.
Zasilanie radia, bezpośrednio z akumulatora.
No i ogólnie wszystko gra ładnie. Popełniłem tylko jeden błąd, ta tuba... Szczerze nie polecam tego typu rozwiązań. Jeśli ma to grać czysto i ładnie to tylko subwoofer. Tuba to się nadaje do poloneza który się buja po wiejskich dyskotekach. Niestety ale tuba napieprza basem a nie jest on płynny, szybki i czysty.
Teraz mnie czeka wygłuszenie drzwi i bagażnika matami ale to dopiero jak zrobi się ciepło Smile
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 17:54
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Ja też sie zabieram za wymianę przodu ,tyłu i bagażnika,powiedz mi czy wzmacniacz zasilający przód masz umieszczony z przodu ,czy gdzieś pod siedzeniem bo z tym sie troche zastanawiam(nie jest duży ,myśle żeby go gdzieś pod deske wepchnąć ale nie wiem ile jest tam miejsca).Na tył już zrobiłem skrzynie w piątek złoże to do kupy i zobacze.Dzięki
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 19:25
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Ja ze wzmacniaczem problemu nie miałem bo mam wersję z kratką więc przyczepiłem go ładnie do kratki.
Pod deską jakoś nie za bardzo sobie go wyobrażam, Dobry wzmacniacz jest ciężki więc raczej będzie problem z przyczepieniem go tam, poza tym jest tam kupa różnego rodzaju przewodów które mogą powodować zakłócenia, szmery, piski itd.
Jak masz skrzynię to proponuję jakoś tak pokombinować i przyczepić go do skrzyni, z boku albo z tyłu.
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Mar 2008, 22:08
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Z tyłem to nie mam problemu bo wzmacniacz zasilajacy skrzynie przykręciłem już do skrzyni ale mam problem z przodem bo drugi wzmacniacz zasila przód a myslałem ,że Twój masz gdzieś z przodu,ale nic coś tam wykombinuje ale obawiam sie właśnie o zakłócenia. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 13 Mar 2008, 22:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 14 Mar 2008, 00:39
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Nie, ja mam z jednego. Tubę mam na mostku i przód leci z pozostałych dwóch kanałów.
No faktycznie jak chcesz ciągnąc przód z drugiego wzmaka to mało ekonomicznie prowadzić kable z bagażnika. Pod deską jak na mój gust w ogóle odpada. Jak już to pod siedzeniem tylko istnieje ryzyko że siedzący z tyłu Ci nogami przewody powyrywają. Chociaż z drugiej strony jak mówisz że wzmak nie jest zbyt duży to możesz go przykręcić do tego zgrubienia pod siedzeniem i tam już nogi pasażerów nie sięgną. Przewody puścić środkowym kanałem labo pod wykładziną i powinno być dobrze Smile
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Mar 2008, 19:24
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


No przód chyba zrobiony,troche tego było ale nie żałuje,ale czasami wydaje mi sie ,że słychac jakieś szumy,chyba wymienie przewód RCA na jakis lepszy bo to chyba jego wina chociaz nie dotyka zasilających.Wzmacniacz umieściłem pod deską a właściwie pod nogami pasażera z przodu ,ładnie sie wkomponował.A i wygłuszyłem drzwi matami boll,a no i jestem bardziej niż zadowolony(a tapicerke wygłuszyłem filcem nic nie stuka już) jutro biore sie za tył. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 15:30
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Ja się cały czas szykuję do wygłuszania ale poczekam aż zrobi się cieplej. Niestety ale garaż bez prądu to nie jest fajna rzecz Sad

A co do zakłóceń to jakie masz radio? W pionkach jest taki mankament fabryczny że trzeba samemu zmostkować masę wyjść przedwzmacniaza z masą radia. U mnie było to samo, zrobiłem mostek i jakość jest super.
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 19:51
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Właśnie szumy zlikwidowałem,zasilający zbyt blisko sygnałowego i to było przyczyną,powiedz a jak zamontowałeś radio,bo dzisaj próbowałem je przykręcić śrubą od tyłu ale widze ,ze bez demontażu deski to sie nie obejdzie.Tył już zrobiłem ale całośc psują te plastiki ,z klapy usunąłem całkiem i chyba cały bagażnik rozbiore do blachy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 13:00
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Heh radio mam tylko tak wsadzone i ciągle mi ramka odpada Wink Na razie nie montowałem na stałe bo muszę jeszcze kostkę wymienić ale fakt faktem będzie z tym chyba trochę zabawy.

No właśnie też nie za bardzo wiem co zrobić z tym tyłem, tam wszystko klekocze i do tego jeszcze moja nieszczęsna kratka :/
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 00:14
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


a czy przewody wzmacniacz- akumulator masz puszczone i plus i masa do akumulatora czy mase złapałeś przy wzmacniaczu?bo ja pierwszy raz puściłem plus i minus do akumulatora(wczesniej do budy) i zastanawiam sie ponieważ dzisiaj sie przejechałem i zamiast szumów mam piski z przodu ciche ale śą a przewody zasilające są przełożone i nie ma mowy żeby gdzieś wpływały na sygnałowe i teraz tak się zastanawiam czy to ,że są puszczone i minus i plus nie powoduje to żadnych zakłóceń(czytałem ,że tak jest prawidłowo),wcześniej zawsze do budy i było ok a teraz czuje ,że sie z tym pobawie troche.A z radiem to mam taki problem ,że jak zrobie już tak porządnie głośno to mi laser przeskakuje i zostaje mi tylko odtwarzacz mp3 albo radio Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 01:04
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Mam +/- ciągnięty z aku. Powodów może być sporo ale nie podejrzewałbym przewodów zasilających. Może jakieś inne przewody prądowe?
Dosyć dziwny objaw, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nie będę kombinował vo może być powodem bo to raczej zadanie dla elektronika.

A co do zakłóceń to zrób taki teścik. Weź trochę jakiegokolwiek przewodu, jakiejś srebrzanki czy coś i owiń nią wszystkie wyjścia RCA a drugi koniec opleć gdzieś z obudową radia. Może Twoje radyjko ma tą samą wadę co moje Smile
Powrót do góry
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 17:15
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Dzieki za rade sprawdze to bo nie wiem co to może być.
Powrót do góry
gadu-gadu
Łukasz olsztyn

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Shumacher 1,5 2000.r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


No w końcu po takim czasie doszedłem o co chodzi,kilka razy przekładane kable i wymieniane mam nadzieje,że komuś sie to przyda jak będzie miał taki problem.Po podłączeniu masy i plusa radia bezpośrednio pod akumulator zakłocenia zniknęły Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
kiler001

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Kia Shuma 1.5 16V LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 11:08
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Kia i car audio


Witam.
Mam do Was takie pytanko... Ktoredy przeciagneliscie kabel do akumulatora? Bo nie mam pojecia ktoredy moge go przecisnac...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Shuma »

Opinie o samochodach Kia Shuma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

71 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

50 900

2017r.

226 500 km

wielkopolskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System