Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) zwarka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 10:19
Temat postu:

zwarka


witam

miałem taką sytuację: używałem preparatu do czyszczenia klimy po wprowadzeniu go w nawiewy i postępowaniu zgodnie z instrukcją odpaliłem auto i pojechałem w czasie postoju na skrzyżowaniu podświetlenie zegarów mignęło parę razy i słychać było dźwięk taki jak przy zwarciu kabli. wyłączyłem zapłon i uruchomiłem ponownie wszystko było ok i sytuacja się więcej nie powtórzyła

ale

ostatnio zauważyłem ze silnik przy przyspieszaniu chodzi bardziej "metalicznie" nie wiem czy ma to związek - myślałem ze może bezpiecznik np od pompy oleju się przepalił ale nie mogę go znaleźć a te które są pod maską i w kabinie są ok może to przypadek i np przegub mi się sypie ale wole dmuchać na zimne - jazda bez oleju wiadomo jak się kończy

co o tym myślicie?
pozdrawiam
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


Jeżeli to miało jakiś kontakt z tym preparatem do klimy, to bym proponował sprawdzić, czy ostatnio nie jeździsz na wiatraczku caly czas, bo wszystkie nawiewy prowadzą do wentylatora, i może on chodzi troszkę metalicznie.. może masz jakieś przedmuchy z układu wydechowego, a może jakrziś kawałeczek blaszki się obluzował, dotyka o coś i przenosi drgania..
proponuję tak;
1. sprawdź, czy to nie wentylator - jak tak, to możesz się do niego dobrać zdejmując schowek przed pasażerem i dojść chyba 3 śróbkami gwiazdkowymi - najlepiej prysnąć smarem silikonowym, albo rozkręcić na części pierwsze i posmarować porządnie
2. sprawdź osłone układu wydechowego - przy wyjściu z silnika jest wysoka temperatura i kolektor powinien być osłonięty jakąś osłoną.. - to najłatwiej sprawdzić na zapalonym i ciepłym silniku

powodzenia Smile
mam nadzieję że szybko znajdziesz winnego tego zgiełku Smile
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


to nie wentylator - dzis zauwazylem ze jak jade i jak na wcisnietym sprzedgle dodam troche gazu to silnik chodzi ok wiec ten odglos pochodzi od przekazania napedu skrzynia biegow jest raczej ok bo odglos dochodzi raczej z prawego przodu auta i najprawdopodonie bedzie to przegub

pozdrawiam
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2011, 17:03
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


Kijniety stań samochodem na placu pod np.supermarketem skręć kołami do oporu w lewo i rusz dość ostro ale bez zrywania przyczepności potem koła w drugą stronę i znowu próba.Jak zacznie coś trzeszczeć i pukać na skręconych kołach to prawdopodobnie przeguby.Przeguby od 100zł w górę wymiana raczej nie jest trudna ale brudząca.Bezpiecznika od pompy olejowej to raczej nie znajdziesz w żadnym samochodzie bo napęd pompy jest z reguły albo paskiem rozrządu albo przez przekładnie zębatą.O elektrycznych pompach oleju jeszcze nie słyszałem. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaSportage

45 500

2014r.

215 860 km

mazowieckie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System