Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) zwarka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 10:19
Temat postu:

zwarka


witam

miałem taką sytuację: używałem preparatu do czyszczenia klimy po wprowadzeniu go w nawiewy i postępowaniu zgodnie z instrukcją odpaliłem auto i pojechałem w czasie postoju na skrzyżowaniu podświetlenie zegarów mignęło parę razy i słychać było dźwięk taki jak przy zwarciu kabli. wyłączyłem zapłon i uruchomiłem ponownie wszystko było ok i sytuacja się więcej nie powtórzyła

ale

ostatnio zauważyłem ze silnik przy przyspieszaniu chodzi bardziej "metalicznie" nie wiem czy ma to związek - myślałem ze może bezpiecznik np od pompy oleju się przepalił ale nie mogę go znaleźć a te które są pod maską i w kabinie są ok może to przypadek i np przegub mi się sypie ale wole dmuchać na zimne - jazda bez oleju wiadomo jak się kończy

co o tym myślicie?
pozdrawiam
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


Jeżeli to miało jakiś kontakt z tym preparatem do klimy, to bym proponował sprawdzić, czy ostatnio nie jeździsz na wiatraczku caly czas, bo wszystkie nawiewy prowadzą do wentylatora, i może on chodzi troszkę metalicznie.. może masz jakieś przedmuchy z układu wydechowego, a może jakrziś kawałeczek blaszki się obluzował, dotyka o coś i przenosi drgania..
proponuję tak;
1. sprawdź, czy to nie wentylator - jak tak, to możesz się do niego dobrać zdejmując schowek przed pasażerem i dojść chyba 3 śróbkami gwiazdkowymi - najlepiej prysnąć smarem silikonowym, albo rozkręcić na części pierwsze i posmarować porządnie
2. sprawdź osłone układu wydechowego - przy wyjściu z silnika jest wysoka temperatura i kolektor powinien być osłonięty jakąś osłoną.. - to najłatwiej sprawdzić na zapalonym i ciepłym silniku

powodzenia Smile
mam nadzieję że szybko znajdziesz winnego tego zgiełku Smile
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
Kijnięty

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koziegłowy/Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.2 50J Edition 10.2011r
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


to nie wentylator - dzis zauwazylem ze jak jade i jak na wcisnietym sprzedgle dodam troche gazu to silnik chodzi ok wiec ten odglos pochodzi od przekazania napedu skrzynia biegow jest raczej ok bo odglos dochodzi raczej z prawego przodu auta i najprawdopodonie bedzie to przegub

pozdrawiam
_________________
Kijnięty
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2011, 17:03
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) zwarka


Kijniety stań samochodem na placu pod np.supermarketem skręć kołami do oporu w lewo i rusz dość ostro ale bez zrywania przyczepności potem koła w drugą stronę i znowu próba.Jak zacznie coś trzeszczeć i pukać na skręconych kołach to prawdopodobnie przeguby.Przeguby od 100zł w górę wymiana raczej nie jest trudna ale brudząca.Bezpiecznika od pompy olejowej to raczej nie znajdziesz w żadnym samochodzie bo napęd pompy jest z reguły albo paskiem rozrządu albo przez przekładnie zębatą.O elektrycznych pompach oleju jeszcze nie słyszałem. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

59 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie

KiaRio

20 990

2012r.

231 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System