Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrzatekMK

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Lanos 1,5 16v (rozbity) i CC 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Maj 2011, 23:06
Temat postu:

Opinie Kia Rio 2003-2005


Cześć,

Poszukuję jakiegoś kombiaka i tak wertuję ogłoszenia i zaciekawiła mnie kia rio z roczników 2003-2005 z silnikiem 1,5 16V.

Czy macie jakieś opinie na temat tych aut? Dobre są? Jak się sprawują silniki (również z lpg), zawieszenie, blacha, jak z awaryjnością?

Pomożecie
Powrót do góry
gadu-gadu
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 09:21
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


wszystko zależy jak poprzedni właściciel dbał o samochód, ja swój ściągałem od pierwszego właściciela i jestem zadowolony -chociaż nie obyło się bez inwestycji (przeguby,sprzęgło) no i oczywiście reszta części eksploatacyjnych i to przy przebiegu trochę ponad 100 tys.generalnie samochód nie należy do zbyt awaryjnych a i części są dostępne za "normalną" cenę ,nie mam lpg więc nie wypowiadam się na ten temat
Powrót do góry
szpadliszi

Dyskutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki
Posiadane auto: RIO 1.3 lpg, 2003
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 18 Maj 2011, 15:28
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


ja wlasnie zakupiłem 2003 z silniekim 1,3 lpg ( przebieg 240 tys )

do tej pory jeżdziłem raczej "poważniejszymi" samochodami ( no moze poza pierwszym mym trabantem 600 Smile )

kia jest całkiem niezła, ale warto poszukac taniego egzemplarza. Ja dałem 6,5 tys ( głoweni z uwagi na przebieg ) , wiec jak patrze na ogloszenia 10-12 tys, to trohce jednak za duzo . Samochód delikatny , blaszka cienka , ale ..

- silnik 1,3 z masdy 323 sprawuje sie całkiem , całkiem
- prostota konstrukcji zawieszenia i cena czesci zamiennych , a takze fakt,ze w zawieszce wymienia sie same gumu, a nie np. całe wahacze , zachęca wrecz do napraw ( za koncowki drazków + łaczniki stablizatora na obie strony dałem w sumie 110 pln , kupując wcale nie najtansze częsci ) , wymieniłem sam w ciągu może 1h
- wnetrze jest dosc plasticzane, ale całkiem sympatyczne
- materiały ( plastiki, tapicerka ) niestety najtansze i niezbyt trwałe
- bagaznik w kombi bardzo fajny , jak na te wielkość auta
- zawieszenie miekkie, komfortowe, nie jest to rajdowka, wiec prowadzi sie przyjemnie

generalnie za taka kase jak dałem - ekstra samochodzik , troche miłosci, pracy , pucowania srodka i bede miał małe , fajne wozidełko na wózek dla dziecka Smile

dla porównania, do tej pory miałem na własnosc : trabant, vw polo , fiat brawa , audi 80 coupe , opel vectra b , polonez , toyota celica VI , audi a2 ( aktualny samochód ) - kolejnosc przypadkowa Smile
Powrót do góry
42100

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: KIA Rio 1,3, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 08:50
Temat postu:

Kia 2004, 1,3 hatchback


To co napisał powyżej Szpadliszi jest w 100% zgodne z moimi odczuciami. Mam Kia 2004, 1,3 hatchbacka, jeżdżę 4 rok. Auto zagazowałem, śmiga na Landirenzo bez problemu.
Od siebie dodam, że felerne są małe plastikowe dynksy w drzwiach, łamią się i uniemożliwiają otwarcie drzwi od środka. Zamek klapy też wymaga konserwacji. Ale sam to naprawiam.
Klapa przednia koroduje.
Raz wymieniłem cylinderek hamulca. Ogólnie bardzo niezawodne i tanie w eksploatacji auto.
Zaś zawieszenie jest rewelacyjne, codziennie tłukę się kilka kilometrów po fatalnej "płytówce" i myślałem, że zawieszenie co 1/2 roku bedę wymieniał a tu na prawdziwym przegl. techn. okazało się, że jest OK
Powrót do góry
Dew

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: KIA RIO 2004 1.3
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 18:59
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) Opinie Kia Rio 2003-2005


Hm, ja zrobiłem swoją KIA jakies 3 tys dopiero. Auto kupiłem z przebiegiem 75tys więc generalnie małym i samochó tez stosownie do przebiegu sie zachowuje. Co juz zdązyłem zrobic to zmienić olej w silniku, pospawać wieszaki rury wydechowej, zdjąc osłonę rury wydechowej (na wysokosci zbiornika paliwa), założyc plastikowe nadkola do tylu, wywazyc felgi.. Jestem teraz na etapie zakupu świec i przewodów, bo te co mam to hcyba pamietają jeszcze koree. Poza tym oddaje niedlugo auto na wymiane oleju w skrzyni.
W tylnym zawieszeniu coś mi piszczy, to tez bedzie pewnie do zrobienia. Zaczyna szumiec tez któreś łożysko. Zauwazam tez ze silniczek to mułek, z klimatyzacją to w ogole się nie pojezdzi (a moze to wina świe i przewodów - się przekonam). Zawieszenie mięciutkie, przyjemnie się prowadzi, autko zwrotne. Trochę sciąga mnie na prawo, to tez pójdzie do kontroli. na przeglądzie różnica hamować wyniosłą 1%, amortyzatory sprawne w 80% i 75%. Spaliły się żaróweczki w panelu środkowym, wymieniłem na ledy, 3zł za sztukę.
Odpada lakier z kołpaków, wycieraczek i klamek. Wszystko już stosownie zasprayowałem. Zdążyłem tez na wyskości kierunkowskazu puknąć zderzakiem sarenke (na szczęście centymetry i sekundy uratowały ją jak i mnie) - nawet nie pękł chociaż pukło porządnie, pewnie gdzies o lecące w powietrzu kopytko.
Do głowy przychodzi mi jeszcze zgrzytająca skrzynia biegów i jęczący wsteczny, brak poduszki powietrznej pasazera (Ale za to miły schowek). Reasumując jestem bardzo zadowolony póki co z RIO, mam nadzieje ze pozostanie na tym poziomie co obecnie, psują się, a raczej eksploatują naturalne elementy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 18:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Oceń swoje auto


KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System