Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Komputer pokładowy Turbogauge



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mantom

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Rio 1,5CRDI 2008
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 08:12
Temat postu:

Komputer pokładowy Turbogauge


http://www.fmic.pl/product.php?id_product=203
Mam ten komputerek od kilku miesięcy i jestem zadowolony. To była jedyna mozliwość uzyskania wyświetlania chwilowego spalania w aucie z silnikiem CRDI. Komputerek podłączyłem do gniazda diagnostycznego OBDII na dole skrzynki bezpiecznikowej w kabinie (nad lewą nogą kierowcy) - musiałem tylko wyjąć kostkę z metalowego uchwytu i wsadzić się złączami do tyłu, aby wtyczka kompa nie wystawała do przodu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83013a58b78f2fbb.html
Sposobu umieszczenia samego komputerka nie podaję, gdyż zależy to od preferencji kierowcy. Mozna zamontować nad lusterkiem wstecznym, na desce rozdzielczej, w pustej kieszeni pod radiem (BTW po co ona właściwie jest?).
Praktyczne uwagi. TG po ustawieniu parametrów silnika (Diesel typ I, pojemność 1500) podaje chwilowe spalanie nieco zawyżone (o ok. 15%), jednak jest opcja dokładnej kalibracji na podstawie porównania ilości zużytego paliwa zmierzonego przez komputer i dystrybutor na stacji paliw. W przypadku jakichś kłopotów (u mnie nie wystąpiły) można wgrać firmware pobrane ze strony producenta (trochę tak jak w przypadku telefonów). Komputerek może wyświetlać na raz 4 parametry (każde pole można dowolnie zdefiniować) - ja ustawiłem sobie spalanie chwilowe, moc chwilową w KM, prędkość samochodu i napięcie w instalacji. Można zobaczyć że wskazania prędkościomierza samochodu są zawyżone w stos. do rzeczywistych o 5 - 10 km h (zaleznie od przedziału prędkości - do 80 km/h i powyzej 80 km/h). Wyświetlacz jest jasny i dobrze czytelny.
Zrobiłem sobie dodatkowe zabezpieczenie auta przed uruchomieniem silnika, wypróbowałem - silnik nie dał się uruchomić, ale zapaliła się kontrolka CHECK na zestawie wskazników. Włączyłem Tg w tryb skanowania, po chwili wyswietlił ERROR nr jakiś tam i zapytał czy skasowac. Po naciśnieciu odpowiedniego przycisku lampka CHECK zgasła. Oczywiście warto mieć w aucie listę kodów błędów - znalezienie jej w necie to nie problem.
Tak więc gorąco polecam TG. Może trochę kosztuje, ale jak zobaczycie ile wynosi chwilowe spalanie to zaczniecie jeżdzić spokojniej i koszty częściowo się zwrócą Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Tuning


KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaSportage

84 800

2021r.

75 000 km

małopolskie

KiaCarens

46 900

2015r.

111 214 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System