Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
troublemaker069

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: kia picanto 1,0 rok 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 12 Sie 2011, 21:08
Temat postu:

Samoczynne blokowanie hamulców


Witam
Mam problem, mianowicie w mojej kia 1,0 rocznik 2006, 50tys km, auto po przejechaniu około 10km zaczyna samoczynnie hamować. Blokuje prawy przód i lewy tył. Po gwałtownym naciśnięciu hamulca , gdy zadziała ABS, usterka przestaje być odczuwalna.
Problem pojawił się po montażu autogazu (być może jest to jakoś z tym związane)

Orientuje się ktoś może co tutaj jest grane?
Powrót do góry
mcinek

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Kia Carens II 1.8 2003
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


Pompa hamulcowa ma dwie sekcje. Z każdej sekcji wychodzą przewody do przedniego koła i tylnego będącego po przekątnej tego przedniego. Jest to układ diagonalny, który ma zwiększyć szanse na to że hamulce jakoś zadziałają w przypadku awarii. Blokowanie kół po przekątnej może wskazywać na problem z jedną sekcją w pompie. Obejrzyj pompę, czy nie widać wycieków przy zbiorniczku, albo jakiś nieszczelności którymi mogłoby się dostać powietrze do układu. Zapytaj gaziarzy, czy grzebali w tamtym obszarze, może usterka jest bez związku. ABS wydaje mi się mniej prawdopodobny, bo steruje każdym kołem osobno.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
troublemaker069

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: kia picanto 1,0 rok 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 11:02
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


Bardzo dziękuję za radę, w takim razie tak jak myślałem- wymieniam pompę Smile

Kłaniam się i jeszcze raz dziękuję Wink
Powrót do góry
mcinek

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Kia Carens II 1.8 2003
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 13:28
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


Z tą wymianą trochę się wstrzymaj. Tak jak mówiłem najpierw trzeba sprawdzić cały układ, czy gdzieś nie ma nieszczelności i czy czasem gdzieś powietrze się nie dostaje. Kiedyś miałem problem z fiestą Mk3. Objaw był prawie ten sam. Różnica taka, że zablokowanych kół nie dało się odblokować, jedynie odkręcając odpowietrznik i upuszczając ciśnienie. Okazało się, że właściciel wymieniał elastyczne przewody hamulcowe i doprowadził do sytuacji, że z układ zleciał cały płyn. Po napełnieniu okazało się, że został bąbelek powietrza w pompie, dodatkowo korektor siły hamowania nie dawał się odpowietrzyć. Odpowietrzyłem pompę, a korektor udało się dopiero podciśnieniem.

Zmierzam do tego, że nie sztuką jest wymieniać wszystko po kolei. Najpierw diagnoza potem wymiana. Sprawdź układ, dopiero potem rwij pompę. Powinna dać się rozebrać, poświeć ostrym światłem w cylinder, zobacz czy nie ma wżerów. Zobacz czy tłoczki dobrze chodzą. Pompa nie jest taka tania, żeby ją zaraz wymieniać. No chyba, że masz jakąś na podmiankę.
Powrót do góry
troublemaker069

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: kia picanto 1,0 rok 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:00
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


Hamulce były dwukrotnie odpowietrzane i nic to nie dało Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 21:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dysco

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podhale
Posiadane auto: Kia Picanto 1.0 LX 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 20:06
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


stawiam ze to przednie tłoczki w hamulcach moje się zapiekły z trzy razy podobnie to działało gaz do dechy nic nie dawał a auto sie ledwo kulało nacisłeś pare razy mocno hamulec i przechodziło, rozebrałem a tam sucho jak na pustyni Smile teraz raz w roku sobie tam zaglądam smar miedziowany i juz po problemie
Powrót do góry
akqla

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Maj 2012, 22:35
Temat postu:

mam to samo


Witam, mam w swoim picanto r.2006 to samo. Na gwarancji (2007) wymieniono pompę hamulcową. W zasadzie bez efekt. Najciekawsze jest to, że problem nasila się wraz ze wzrostem temperatury otoczenia. Gdy są mrozy problemu nie ma. W upały jest najgorzej. Zaprzyjaźniony mechanik wymienił chyba wszystko co tylko się dało: gumowe ochraniacze, tuleje, komplet gumowych uszczelniaczy. Odpowietrzanie też było - sam deptałem a mechanik odpowietrzał. Trzymanie trochę zelżało ale nadal się pojawia. Można koło odblokować gwałtownie hamując. Szczerze to nie zauważyłem grzania tylnego lewego koła - jeśli występuje to na pewno nie w tym stopniu co prawe przednie. Czy pozostaje tylko wymiana pompy czy może to jakaś wada jarzma?
Powrót do góry
akqla

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Cze 2012, 13:54
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


To była pompa hamulcowa - po wymianie idzie leciutko jak nowy
Powrót do góry
bukow

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: kia picanto 1.1 benzyna 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sie 2018, 14:38
Temat postu:

( Kia Picanto ) Samoczynne blokowanie hamulców


Dzień dobry wszystkim napiszę o swoich doświadczeniach z blokowaniem hamulców ,dodam dla jasności samochód posiada ABS
tak ja pisali inni blokowały/grzały się koła na krzyż w moim przypadku prawy przód lewy tył co za tym idzie słabe przyśpieszenie duże zużycie paliwa.
co robione:
1) za namową mechanika zakup przewodów elastycznych (hamulcowych) koszt około 100zł wymiana tylko przednie koło powinno przynieść poprawę przynajmniej na tym kole gdzie była wymiana (oczywiście odpowietrzenie ) niestety zero efektu dalej grzanie obu kół.
2) Po lekturze forum skupienie się na pompie hamulcowej ewentualnie ABS zakup używanej pompy hamulcowej z serwem koszt około 70zł oraz zakup pompy ABS 25zl i tu mnie trochę zastanowiło patrząc na koszty ( to co chodzi w sprzedaży jest droższe Laughing ), i jeszcze jedna wątpliwość pompa hamulcowa jest dwu sekcjowa to dlaczego grzeje się na krzyż prześledzenie schematu układu hamulcowego i bingo pompa ABS rozdziela na krzyż czyli jak padnie w pompie hamulcowej jedna sekcja to będzie taki efekt. Decyzja wymiana tylko pompy hamulcowej jako całej. Niestety jest tak ciasno że wymieniłem tylko samą pompę bez serwo, odpowietrzenie i próba- jest ok samochód był robiony około 4 miesięcy temu do tej pory wszystko w porządku. jak by coś było nie tak dam info .
Ja osobiście stawiam na pompę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

84 500

2017r.

97 000 km

lubelskie

KiaSportage

47 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaCee'd

14 990

2010r.

207 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System