Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Pride ) Kia Pride 1.3GLXi 1999 problemy z elektryką



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Pride ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawekia

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Pride 1.3 GLXi 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 16:47
Temat postu:

Kia Pride 1.3GLXi 1999 problemy z elektryką


Samochód został zakupiony w marcu tego roku. Po zakupie (w drodze powrotnej do domu) padła cześć elektryki (elektryczne szyby, centralny, problemy z alarmem). Samochód został odstawiony do elektryka, który naprawił co naprawił (wszystko zaczęło działać). W chwili obecnej samochód stracił sygnał oraz są problemy z zegarkiem. Początkowo po włączeniu świateł tylko "znikał" (a powinien być przyciemniony), w chwili obecnej nie ma go anie przy włączonych ani przy wyłączonych światłach. Samochód został kupiony jako dodatkowe auto do miasta, gdzie nie będzie szkoda jak ktoś go przerysuje i nie ma praktycznie obaw o ewentualną zmianę właściciela bez jego wiedzy. Jednak elektryk doprowadził mnie do pasji. Skasowała a de facto nie był wstanie nic powiedzieć co było robione, do tego sam podolewał płyny itd.(np dolanie płynu do spryskiwaczy o co go nikt nie prosił wycenił w rachunku na 50zł) Dlatego szukam pomocy na forum, co się może dziać? Ja co prawda zbytnio na elektryce samochodowej się nie znam, ale szwagier jest tzw. "złotą rączką" i powiedział mi że jak będzie schemat to się pobawi. Szukałem na allegro coś w rodzaju "Sam naprawiam..." ale niczego nie znalazłem. Dlatego mam 3 pytania:
1/Co może powodować takie objawy jak opisałem
2/Czy jest do zdobycia jakiś schemat elektryki do tego samochodu?
3/Wiem, że w pewien sposób bliźniaczym samochodem była Mazda 121-czy schemat od Mazdy będzie "pasował" do Kia
Powrót do góry
patrys4891

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Pride kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2011, 23:17
Temat postu:

Re: ( Kia Pride ) Kia Pride 1.3GLXi 1999 problemy z elektryką


Kia Pride, Ford Festiva i Mazda 121DA to praktycznie ten sam samochodzik, z drobnymi różnicami kształtów zderzaków, grilla itp.

Co do schematu elektryki, to chętnie się nim podzielę. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub mail, bo tu nie zbyt często zaglądam.
Powrót do góry
gadu-gadu
miguelrz

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomianki
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Kia Pride ) Kia Pride 1.3GLXi 1999 problemy z elektryką


Proponuję sprawdzić akumulator i czy jest ładowanie. Może też być gdzie przepięcie na kablach. Najlepiej znaleźdź dobrego elektryka i poinformować go płaci sie za usuniętą usterkę a nie inne czynności. Po za tym jak idę do elektryka czy mechanika informuję go, że jak trzeba co dodatkowo dopłacic to ma do mnie dzwonić. Sprawdź jeszcze bezpieczniki.
jakby sie pojawiły problemy z Pridem to proszę o kontakt m.rzewuski@tlen.pl, miałem ten model 10 lat.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Pride ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Pride »

Opinie o samochodach Kia Pride - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Pride ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

KiaRio

48 900

2017r.

63 000 km

śląskie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System