Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) Dziwne "szarpanie"


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzybeq

Auto Maniak



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 21:20
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Dziwne "szarpanie"


Mocne szarpanie - te stwierdzenie jest tak nieprezycyjne, że nie wiem jak się do tego odnieść mimo, że post czytam po raz trzeci.
Zakładam, że jedziesz na poziomej drodze, nie przyśpieszasz, nie hamujesz, wciskasz sprzęgło i zdejmujesz nogę z gazu - silnik normalnie schodzi z obrotów?
Co do luzów sumarycznych - podnieś auto, wrzuć bieg i przekręć kołami - postaraj się porównać odgłos z tym, który słyszysz przy opisanym zwalnianiu. Pamiętaj, że poza skrzynią masz reduktor, wały i mosty, więc suma luzów rośnie w porównaniu do normalnej osobówki.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 21:36
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) Dziwne "szarpanie"


Ciężko mi to wytłumaczyć ale spróbuję. Jadę powiedzmy na 4 biegu 60 km\h, auto się toczy bez dodawania gazu i nagle w celu przyśpieszenia do 80km\h wciskam pedał gazu. Już wtedy (po naciśnięciu gazu) następuję pojedyncze szarpnięcie, a kiedy auto już rozpędziłem do tych 80km\h i odpuszczam gaz następuję drugie szarpnięcie. Jest to tak odczuwalne jakby auto na chwilę przyhamowało. Mam nadzieję, że trochę lepiej już to zobrazowałem.

Tutaj znalazłem stary temat gdzie w pierwszym poście opisana jest moja przypadłość.

http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23985

Boję się, że u mnie tez może padać pompa, ponieważ wczoraj zmienialiśmy rozrząd i pompa wtryskowa była przestawiona o dwa zęby. Po złożeniu na oryginalnych znakach auto strasznie kopciło i spaliny były gryzące. Mój mechanik ustawił rozrząd tak jak było wcześniej ( czyli z przesunięciem o 2 zęby względem ori znaków ) i stwierdził, że ktoś tak ustawił specjalnie aby auto jeździło ale kwestią czasu jest jak pompa wtryskowa padnie. Czy ktoś może potwierdzić czy pompa wtryskowa ma wpływ na to uciążliwe szarpanie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaPicanto

44 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie

KiaSportage

138 800

2023r.

19 000 km

śląskie

KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System