Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinek_sc

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 19:03
Temat postu:

LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


witam
przymierzam się do włożenia gazu do mojego RIO (Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM)
będę wdzięczny jeżeli podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami w tym temacie... jaka instalacja, na co zwrócić uwagę czego się spodziewać po montażu instalacji
wiem że takie autka jeżdżą z gazem... a opinii na ten temat niewiele

z góry dziękuję
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 22:54
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


kiedys nawet producent wkladal do rio instalacje gazowa Wink i bylo dobrze Wink polecam instalacje sekwencyjna do tego silnika Wink unikniesz klopotow. a czego mozesz sie spodziewac: na pewno wyzszych oplat za badanie techniczne Wink i oczywiscie nizszych rachunkow za przejazd tej samej drogi Wink zakladajac gaz zwroc uwage na "popularnosc" danej instalacji w okolicy tak aby w razie czego zmienic serwis Wink wybierz tes serwis ktory sie zna i zz ktorym nie ma problemow Wink lepiej poczekac nawet pare tygodni na zalozenie gazu niz zakladac w "przydroznym warsztacie" i miec same problemy Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
marcinek_sc

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 09:27
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


czyli instalacja jak każda inna... jeśli "coś" może wykrzaczyć to po prostu może jak w każdym innym autku
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


dokladnie Wink ale slyszalem dobre opinie w kwestii wspolpracy kia z LPG wiec nie masz co sie obawiac Wink a w kwestii instalacji: dobre sa brc i landi renzo oraz polskie stag Wink na dodatek sa "pospolite" wiec raczej je bym polecal Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 00:43
Temat postu:

LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Mam taką sama KIA osobiście modernizowałem całą instalacje LPG.
Najlepsza instalacja do tego auta z którą nie będziesz miał żadnego problemu nie odczujesz zbytnio spadku mocy to:
sterownik - centralka Stag 4/plus kwestia softu oprogramowania
reduktor alaska tomasetto AT09
listwa wtryskowa REG FAST
jest to tanie rozwiązanie ale i w pełni sprawdzające się. Trzeba tez pamiętać ze instalacje LPG dobiera się do własnej kieszeni.
Jeśli chodzi o spalanie LPG w tym aucie to spalanie Pb należy pomnożyć przez 1.3 wtedy wiesz ile auto spali. U mnie wychodzi 7.2 trasa 9.5 max miasto. Przy instalacji LPG należy też dbać o wymiane filtrów fazy ciekłej i lotnej faza ciekła co 20tys a fazy lotnej max co 10tys i nie ma co zwlekać z tym drugim filtrem bo źle to znosi sama listwa wtryskowa. A sama jakość gazu w PL budzi wiele kontrowersji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Sty 2012, 00:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jasem

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Kia RIO I 1.3 (75KM) 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 19:27
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Mam dokładnie tą samą kie i z tym samym silnikiem, z instalacją sekwencyjną BRC. Przez wszystkie lata serwis musiałem odwiedzić tylko raz - na wymianę czujnika ciśnienia, bo padł, ale to była felerna seria i BRC do tego dała specjalny kit, który instalowało się raz i zastępował ten problem z czujnikiem. zrobione jest na niej ok. 100tys. i silnik dalej jest żyleta. Nie było póki co żadnego problemu z silnikiem, żadnych remontów itp. wymienia się jedynie rozrząd i to wszystko. Na prawdę póki co jestem zadowolony, tyle tysięcy i żadnej wymiany wtrysków, czyszczenia czy innych [cenzura]ółek, wystarczy zmieniać filtry. Aha i co bardzo ważne w instalacjach BRC - TRZEBA TANKOWAĆ TYLKO DOBRY GAZ! Bardzo dobrze zgrywają się z silnikiem i chodzą niezawodnie, ale podobno po zatankowaniu sierwa szybko się psują. Raz zatankowany był jakiś szajski i od razu po kilkunastu km filtr się zapchał. Spalanie na poziomie 6,7-7,5l gazu. Codziennie jeżdżę do pracy, to wychodzi mi praktycznie co tankowanie 7,2l (80% trasa, ale różna i reszta miasto). Także polecam, z tym silnikiem serio dobrze współpracuje Smile
Powrót do góry
Mandatto

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): OPOLE, OSTROWIEC ŚW.
Posiadane auto: KIA, SEAT, OPEL
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 19:07
Temat postu:

Re: LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


marcinek_sc napisał:
witam
przymierzam się do włożenia gazu do mojego RIO (Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM)
będę wdzięczny jeżeli podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami w tym temacie... jaka instalacja, na co zwrócić uwagę czego się spodziewać po montażu instalacji
wiem że takie autka jeżdżą z gazem... a opinii na ten temat niewiele

z góry dziękuję


Hej, ja mam u siebie w RIO założony zestaw : PALACAR KR4, 150 HANA, KME NEVO. Bardzo dobrze sprawdza się w tym aucie, także mogę spokojnie polecić.
Powrót do góry
Dew

Dyskutant



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: KIA RIO 2004 1.3
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 15:28
Temat postu:

Re: ( Kia ) LPG do Kia Rio I 1.3 RS 1343/75KM / CO? JAK? GDZIE?


Ja mam Stag 4, wtryskiwacze HANA, reduktor Tomasetto. Wszystko jest pieknie założone, schludnie isprawnie. zapłaciłem 2900 u Damiana w Bolęcinie. Instalacje nie zakłada się do własnej kieszeni. Instalacje zakłada się taką żeby móc oszczędzać a nie dokładać do jej remontów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) LPG forum


KiaCee'd

59 900

2021r.

96 000 km

mazowieckie

KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaCee'd

14 990

2010r.

207 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System