Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukassimo

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Clarus 2.0 GLX
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 01:38
Temat postu:

Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


Witam. Jestem Łukasz, jeste nowy na forum, to mój pierwszy post Wink . Postanowiłem koło miesiąca temu przesiąść się na Clarusa 2.0 16V w LPG z Suzuki Baleno 1.3 16V. Oba auta chyba dość egzotyczne na naszych drogach Wink . Nie chciałem auta europejskiego. Zastanawiałem się również nad Galantem 2.0 V6 Jeździ się bardzo dobrze, jednak mam kilka pytań technicznych.

1. Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS i czerwona BRAKE, oraz pipczy cały czas sygnał. Jednak mam wrażenie, że ABS na śniegu działa. Awaria czujnika?

2. Świeci się co jakis czas pomarańczowa kontrolka podgrzewania tylnej szyby. Awaria czy jakiś "przypominacz" w związku z niskimi temperaturami ?

3. Centralny zamek. Otwieram z kluczyka (pilot jest w planach), przyjmijmy że jak włoże kluczyk to jest on w pozycji ZERO. Ruszam w lewo, otwiera, wracam do ZERO celem wyjęcia klucza (nie jeszcze raz w prawo jak do zamknięcia) a centralny mi się zamyka. Często też się zamknie po trzaśnięciu drzwiami kierowcy. Wtedy nie musze wkładać klucza Razz Gorzej gdy chce odpalić auto i w czasie grzania oskrobać, zamknę drzwi i musze lecieć do domu po drugi klucz. Przy otwieraniu trzeba trzymać kluczyk w lewej pozycji i szybko ciągnąć za klamkę. Po wyjęciu klucza z zamka i tak się zamknie... Ktoś miał może podobny problem?

Pozdrawiam i życzę szerokości Very Happy
Powrót do góry
gedziog

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: KIA CLARUS SEDAN 2.0 16V 97r+LPG
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 20:06
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


jak się świeci tobie kontrolka od ABS to na pewno nie masz sprawnego ABS-u, kontrolka BRAKE jest od ręcznego i dlatego ci pipczy cały czas jak nie jest zwolniony lub jak coś nie jest zepsute przy czujniku od ręcznego.Dziwi mnie fakt że nie masz pilota do zamka centralnego bo przy CLARUSIE masz immo i jak ty bez niego odpalasz?
Co do kontrolki od szyby ogrzewanej jeżeli nie wdusisz przycisku to nie ma prawa się świecić chyba że masz zware.
Powrót do góry
jan-stan

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: KIA Clarus 2.0 1997
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 19:47
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


Opinie mam podobne jak gedziog.
adn.1 ABS- na pewno jest coś niesprawnego w układzie. Na początek sprawdź czy nie zaśniedziały wtyczki przewodów przy pompie oraz czujniki przy kołach.
adn.2 Jeśli świeci się kontrolka podgrzewania szyb / bez włączenie przycisku /, to najprawdopodobniej niesprawny jest włącznik.
adn.3 W moim Clarusie też tak miałem. U mnie był zaśniedziały siłownik zamka centralnego z drzwi kierowcy / tzw siłownik matka, to on wysyła sygnał do pozostałych siłowników w drzwiach /. Musiałem go wydostać z drzwi i przeczyścić styki. Niestety po trzech latach było to samo.
Mam wrażenie, że ten Twój Clarus stał gdzieś długo nie używany i przydała by mu się porządna obsługa instalacji elektrycznej. Każdy wtyk rozłączyć i złączyć, każdy bezpiecznik wyjąć i z powrotem włożyć / to samo z przekaźnikami /. Wszystkie złącza zakonserwować " psikaczami", itd. Co prawda są teorie,że jak nie zepsute to nie ruszać ale ja wolę zapobiegać i nie męczyć się na drodze. Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Lukassimo

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Clarus 2.0 GLX
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 22:08
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


Bingo, stał od chyba czerwca do początku roku na dworze w przysalonowym komisie...

A co do przycisku od ogrzewania to on nie "klika", jest płynny, nie da się go wcisnąć... I od czasu do czasu zapala się kontrolka.
Powrót do góry
Dario152

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: Renault Laguna II ,Citroen C5 1.6 HDI . Peugeot Partner 1.9 D
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 21:06
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


giedziog napisal :

''Dziwi mnie fakt że nie masz pilota do zamka centralnego bo przy CLARUSIE masz immo i jak ty bez niego odpalasz?''

Z czałym szacunkiem ale co ma piernik do wiatraka Smile. IMMO i centralny zamek to dwie różne sprawy choć mają wspólny mianownik -tzn. kluczyk.

Lukassimo powodów świecenia ABS może być kilka , miedzy innym pompa ABS lub czujnik ABS .Piszesz że masz wrażenie że ABS na śniegu działa a to oznacza że nie masz pewności ,jeśli nie działa to stawiam na czujnik ABS lewego koła tył.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jan-stan

Dyskutant



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: KIA Clarus 2.0 1997
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 19:08
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


A to ciekawe. U mnie też popsuł się czujnik ABS, tylne lewe koło. Coś w tym musi być.
Powrót do góry
luq198

Debiutant



Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: KIA CLARUS II 1.8 SLX 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


Tak, zgadzam się te czujniki padają jak muchy a najgorsze jest, to że wcale nie są takie tanie w zakupie coś ponad 300 zł oryginał chyba za szt. lub używkę wraz z całą piastą za ponad 100 zł a co do kontrolki od hamulca ręcznego to czasami potrafi zaświecić jak masz mało płynu hamulcowego więc warto to sprawdzić bo może to jest tego przyczyną.. pozdrawiam.
Powrót do góry
kraken777

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: kia Carnival
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2014, 23:38
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Gdy odpalę silnik, świeci się pomarańczowa kontrolka ABS


Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Mam podobny problem. Po naprawie rozrusznika w Kia Carnival 2005aut zaczęła palic się kontrolka od ABS i hamulca ręcznego, wraz z sygnałem dźwiękowym. Samochód działa bez zarzutu. Wizyta w salonie KIA Olsztyn- rozłożono ręce, po podłączeniu komputera nie stwierdzono nieprawidłowosci w działaniu samochodu. Zaprzyjaźniony elektryk przejrzał obwody- nic nie znalazł. Ponieważ objawy są podobne, chciałbym spytac jak rozwiązałeś problem, bo strasznie wkurza mnie ten holerny dźwięk podczas jazdy. pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System