Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalzdmf

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 21:52
Temat postu:

Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


witam mam pytanko bo chce kupic clarusa i nie wiem co mam o nim sadzić , gdyż wszscy wyszczegają KIE i gadaja że to złomy prosze o jakiś opis jak to sie sprawuje, jak drogie są częsci zamienne , podaje link do ogłoszenia clarusa o którym mysle.

http://moto.gratka.pl/tresc/kia-clarus-1-8-16v-krajowa-klima-8725419.html?w=fd1f1e923f0af19c&s=1

prosze pare zdań na temat auta pozdrawiam kowal
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 23:47
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


Jeśli chodzi o samą markę KIA to gadają na nią Ci co nie mieli z nią nic wspólnego. Ogromna większość użytkowników tej marki jest zadowolona ze swoich samochodów. Moja Shuma ma już prawie 300 000km i 8 lat a nigdy nie zawiodła, nigdy nie zepsuła mi się tak żeby gdzieś stanął i nie mógł pojechać, nigdy nie byłem holowany, nigdy nic powaznego mi się nie zepsuło. Teraz mam trochę problemów z silnikiem bo zawsze po nocy dymi ale złego słowa na ten samochód nie dam powiedzieć. Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to że Shuma była jednym z tańszych modeli.
O Clarusie za wiele niestety Ci nie powiem bo nie miałem z nim nigdy osobiście do czynienia ale jestem pewien że to dobre auto.
Co do cześci zamiennych to niestety ale tanie nie są Sad Większość części mechanicznych pasuje od Mazdy no ale japońce też nigdy tanie nie były.
Powrót do góry
kowalzdmf

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 22:11
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


yhy czyli mówisz że KIA to nie są jakieś paści jak inni uważają, czyli czemu ich cena jest tak niska porównując inne autka np. niemieckie golfy lub passaty z takim wyposazeniem?. Jest to dla mnie dziwne przecież może jedynie autko jest słabsze pod wzgledem wykończenia ponieważ jest skrzypiące i prostackie. Prosze o jakieś opinie na temat KIA, od wiekszej ilosci osób gdyż "R@D"-owi dziękuje za pomoc ale chciałbym zobaczyć co reszta osób uważa, bo jestem w kropce jak chodzi o zakup.
pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 23:34
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


Jeśli chodzi o cenę to gdyby KIA wyjechała z cenami volkswagena, seata czy innej mazdy to nikt by tego nie kupił. Bo po co kupować coś co jest nowe na rynku i nie sprawdzone jak w tej samej cenie mamy pewniaka. Muszą być konkurencyjni.
Co do wykończeń to jakościowo jest teraz dużo lepiej niż kiedyś np. w mojej Shumie plastiki są naprawdę fatalne. Może nie skrzypią i nie są tak badziewne jak w fiatach kiedyś no ale super klasa to to nie była.
Jednak to jest Clarus a ten miał uderzyć w troszkę wyższy segment więc zakładam że i wykończenia stoją na wyższym poziomie.

Ale najlepiej gdyby się wypowiedział ktoś kto jeździ Claruskiem.
Powrót do góry
bmarek

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Kia Clarus II, 1.8 B i G, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 18:41
Temat postu:

zakup clarusa


Jestem szczęśliwym posiadaczem clarusa II. autko jest duże, wygodne i bezpieczne. Kupiłem je od pierwszego właściciela który ponownie kupił kię. zrobiłem już 13 000 km. Przy 180000 km wymieniłem pasek i rolki rozrządu oraz olej i paski klinowe. Autko chodzi na zwykłej instalacji gazowej i pali ok 10 - 11l gazu. Dodam jeszcze że posiada automatyczną skrzynię biegów i puki co, odpukac, pracuje bez zarzutu. Ceny części nie są specjalnie tanie ale i nie wygórowane. Jedyna usterka jaką autko posiada to licznik obrotomierza czasami nie wskazuje obrotów i nie wiem jaka może byc tego przyczyna. Poza tym są dwa małe ogniska korozji, ale z tym już się uporałem. Autko jest naprawne bardzo wygodne i dobrze się prowadzi. Cool Mogło by byc trochę wyższe na zawieszeniu bo zdarzyło mi się na głębokich kolinach zachaczyc podwoziem o asfalt. Shocked

Myślę, że jeśli będę zmieniał autko to znowu kupię kię, może zanowu clarę w nowszej wersji którą ostatnio widziałem. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 18:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bmarek

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Kia Clarus II, 1.8 B i G, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 18:50
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


do kowalzdmf

ładna clara z katowic ale na pierwszi rzut oka wydaje mi się że przynajmniej tylna klapa była malowana. Powinna byc na niej naklejki CLARUS i SLX. zadzwoń i pogadaj z właścicielem???
Powrót do góry
gadu-gadu
kowalzdmf

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 20:45
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


bmarek napisał:

ładna clara z katowic ale na pierwszi rzut oka wydaje mi się że przynajmniej tylna klapa była malowana. Powinna byc na niej naklejki CLARUS i SLX. zadzwoń i pogadaj z właścicielem???



Oglądałem tą KIE ale zauwazyłem ze przedni zderzak miał inny odcień, drzwi od kierowcy sa wgniecione, i ta klapa mi nie pasuje nie licząc odstającego zdrzeka na rogu. Po za tym mysle ze jest ok. silnik sie poci pod deklem zaworów, nie wiem czy to jest spowodowanym przemuchem gdzieś pod pokrywac czy tylko trzeba kupić uszczelke pod pokrywe i będzie gitara. Dziekuje bardzo za pomoc.
"bmarek" mam jeszcze jedna prosbe napisz mi czym może byc spowodowane takie pocenie sie czy ty też masz coś tego typu u siebie w Clarusce?.Pozdrawiam
Kowal
Powrót do góry
gadu-gadu
bmarek

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Kia Clarus II, 1.8 B i G, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2008, 18:15
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


Wyciek spod pokrywy klawiatury zaworów jest również i u mnie, ale bardzo niewielkie. Wyciek jest na brzegu pokrywy od strony paska i z przodu. Ten niewielki wyciek trochę sie przykurzył a ja nic z nim nie robiłem i nie mam zamiaru tego zaczepiac. Braków oleju nie ma, silnik chodzi i nie zamirzam w nim grzebac, nawet przy takiej jak u mnie błachostce. Pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
32kondzior

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Kia Clarus kombi 1.8 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 14:13
Temat postu:

KIA CLARUS


Mam takie auto i jestem z niego zadowolony.Też miałem obawy ,ale za takie pieniądze co trzeba za nie zapłacić to nic lepszego nie kupisz z takim wyposażeniem.Naprawy jak w każdym (łożyska ,przeguby,klocki,końcówki itp.) te części w Mercedesach i VW sie wymienia.Do KIA nie są takie drogie,są dostępne wszędzie.POZDRAWIAM.
_________________
NOL
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
19Arecki89

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


Ja mam Clarusa II z 98r ogolnie jestem zadowolony A przeguby to dosyc czesty problem wlasnie musze kuic gumy bo juz kolejny raz niechce wymieniac przegobow na nowe wiec wole w miare szybko zareagowac poniewaz szybko gumy pekaja i wymienic same gumy....
Powrót do góry
gadu-gadu
faworyt

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice-Opole
Posiadane auto: KIA CLARUS II 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 23:30
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Ludziska, znawcy KIA, prosze o pomoc


Witam.
Ja mam KIA Clarus II 2.0 GLX na automacie .
Mam te auto od miesiąca. Póki co jestem zadowolony.
Pali gazu od 10-11 litrów . Ceny częsci są przeciętne . Komfort jazdy wysoki , bardzo cicho we wnętrzu .
Jak chodzi o wykończenie ,to jest ono na wysokim poziomie. Praktycznie nie występują twarde plastiki , nawet boczki drzwiowe są miękkie wszędzie .
Głośniki we wnętrzu 4x owal 6x9 cala bardzo ładnie to gra . Tak jak juz ktos wcześniej wspomniał ,ze ten model celuje w wyższy segment ,to tak właśnie jest . Fajnie się trzyma drogi na zakrętach i dobrze sie prowadzi na wprost . Silnik 210 tys.km przebiegu , olej przez 2500km stoi cały czas ,zero ubytku.

Silnik z mazdy 626 2.0 to dodatkowy plus .


[ Dodano: 2009-04-09, 01:31 ]


[ Dodano: 2009-04-09, 01:35 ]



Ogólnie jak na tą chwile polecam . Sam miałem dylemat bo chciałem cos powszechnego u nas ....ale kupiłem . Komfort !!

Wada to korozja .
Powrót do góry
gadu-gadu
soco

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Clarus II 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 13:20
Temat postu:

Rozrząd


Ja dodam że w moim clarusie 1,8 jest silnik bezkolizyjny o czym dowiedziałem się przez przypadek jak w tym tyg. wyszczerbił mi się pasek rozrzadu bo jak się okazało był produkcji chińskiej - polecam GETSa. Niby mało istotna informacja ale w przypadku awarii paska koszta naprawy są minimalne. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System