Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sorento ) Problem z napędem 4x4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jurand

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztum/Pomorskie
Posiadane auto: Kia,Sorento,1,2.5D,2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 18:54
Temat postu:

Problem z napędem 4x4


Witam. Kupiłem Sorenciaka niedawno i mam problem z napędem. mam przełącznik Auto, 4x4 hi i 4x4 low. po 1 mimo, że jeżdżę na Auto, cały czas świeci mi się na panelu 4x4 low. (Byłem podpiąć pod komputer ale nie wykazało błędu) a po załączeniu napędu na 4 lub reduktora nie zaskakuje przedni napęd. Robiłem wg instrukcji tj. zatrzymałem się, wrzuciłem na luz przekręciłem pokrętło i nic. reduktor jakby zaskakiwał bo było coś słychać i czuć, że ma więcej mocy ale tylko tył. Przód dalej nie reagował. Co może być przyczyną? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź jak ktoś wie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 18:57
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Problem z napędem 4x4


moze nie ma wału na przedni most? miałem taki przypadek kiedyś...

dziwne jest to ze stale świeci 4x4low-jest coś nie tak... Poza tym kontrolki są dwie... jak masz na auto nic nie swieci, na 4x4hi swieci jedna, na 4x4low swieci druga...

czym diagnozowałes te napędy?
Powrót do góry
gadu-gadu
Jurand

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztum/Pomorskie
Posiadane auto: Kia,Sorento,1,2.5D,2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 21:15
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Problem z napędem 4x4


z kontrolkami się domyśliłem. Myślałem, że to właśnie wina błędu. Pojechałem do jakiegoś mechanika, podpiął do komputera i nic. A tego z diagnozowaniem nie rozumiem pytania. Chodzi o to na jakiej podstawie wywnioskowałem, że przód nie ciągnie?
Powrót do góry
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 04:29
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Problem z napędem 4x4


jakim sprzętem diagnostycznym diagnozowano to sorento? Żaden sprzęt uniwersalny nie diagnozuje napędów w tym modelu. Szkoda kasy na takich co z laptopem przyjdą i do OBD wepną... tutaj jest potrzebne bezpośrednie wejście do modułu napędów i podgląd danych takich jak: prędkość wejsci/wyjscia na przód i tył, przeł. reduktora itp.

ps. a ten wał do przedniego mostu to masz??? bynajmniej półosie na przednie koła - wystarczy kołami skręcić.... widziałem wiele Sorento z USA z napędem tylko na tył - co tam jest normalne i za grosze to można kupić. Ale w kraju naszym Sorento to z założenia fabrycznie ma napęd 4x4 i handlarze robią różne dziwne głupie kombinacje.... Miałem takich wiele....

Uważam, że diagnoza jest w tym przypadku krokiem kolejnym... najpierw sprawdzenie na podnośniku/ kanale kompletacji podzespołów niezbędnych do działania układu. Następnie nie zaszkodzi sprawdzenie VINu w ASO KIA - w bazie jest kraj/region/data i wszystkie dane co do silnika/skrzyni/nadwozia/koloru/napędów itd...

bywały również przypadki zalania/zawilgocenia modułu napędów ale BAAAARDZO sporadycznie.....

Autko jest bardzo proste w swej konstrukcji mimo, ze nie wygląda. Nie ma więc potrzeby ściągania NASA do diagnozy - wystarczy popatrzeć i mieć świadomość czego szukamy...


ps. jeśli jest cokolwiek z napędami to kontrolka "miga" - pulsuje znaczy - zielona taka
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sorento »

Opinie o samochodach Kia Sorento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaCee'd

17 900

2010r.

219 144 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System