Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasienka85wn

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: kia joice rok 2000, silnik 2.0, wersja LS,
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 16:02
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


tak jak w temacie raz pokazuje predkosc raz nie dziosiaj np przejechalam 100 km i nawet nie drgnal a pozniej sie zalaczyl jak nie pokazuje predkosci to nie liczy tez km na obu licznikach przebiegu... pytanie co moglo sie stac i le naprawa moze kosztowac a i jeszcze jedno wycieraczki pracuja tylko w jednym tempie i na jednym poziomie nie dziala regulacja szybkosci i nie ma czasowych?? jakies pomysly to prosze pisac kazda rada bedzie dla mnie przydatna
_________________
ja kobieta potrzebuje prostych odpowiedzi i opisów pozdrawiam Smile
Powrót do góry
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 19:13
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


co do prędkościomierza przyczyną może być:
-luźne złącze w samym liczniku lub też uszkodzony jakiś układ w liczniku.
-uszkodzony czujnik który znajduję się w skrzyni biegów podaje on impuls na licznik lub też może być po prostu luźne złącze-wtyczka w samym czujniku bądź też zaśniedziałe styki
-cena naprawy może być różna bo nie wiadomo co z tych rzezy jest uszkodzone np może to kosztować od 30zł do 150zł

co do wycieraczek to uszkodzony jest na pewno sam przełącznik lub też sterownik zakresów prędkości- czasówka wycieraczek.

W przypadku Kia Joice ciężko określi koszt naprawy gdyż podobnie jak moja kijanka auto nie jest zbyt popularne a co za tym idzie jest słaby dostęp do części używanych tylko jedynie allegro ratuje tam zawsze coś się znajdzie.
Jeśli chodzi o samą naprawę to polecam poszukać jakiegoś znajomego elektryka samochodowego gdyż naprawy takie nie są skomplikowane a we warsztacie trochę może to kosztować
Pozdrawiam
Powrót do góry
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 03:04
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


korozja na pinach wtyku czujnika VSS... jak masz kanał sam naprawisz... jak pojedziesz do "machnika" to na wstępie będzie "ku... KIA jesce JOJCE - to bedzie kosztowało!!!" i tutaj sie zaczyna liczenie - DIAGNOSTYKA+CZUJNIK(2 tygodnie)+WYMIANA+CHĘCI ZA PODJECIE SIE NAPRAWY "WYNALAZKU"... i tak właśnie wyglada "fachowa" naprawa samochodu KIA model Joice...
ps. prędkościomierz piszemy u nas przez "rz" - to tak dla młodzieży. My starzy to byle jak:)

90% megafachomechaników (nowe słowo w j.polskim:) ) jak widzi klienta z emblematem KIA to... usmiecha z politowaniem...dlaczego?

prosze napiszcie swoje spostrzeżenia i odczucia z wizyt w garażowych warsztatach... jestem ciekaw.... Wszyscy są kozakami przy Golfie czy Passacie 1.9tdi nawet VAGa mają...
Powrót do góry
gadu-gadu
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 12:41
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


Masz racje kolego zgadzam się z tym że mało jest mechaników którzy tak naprawdę zna się na kijankach a większości nas nie stać na serwis KIA.
Już parę razy miałem tak że mechanik miał np kłopot z wymiana rozrządu bo jak twierdził że moja Kia Rio to jakiś wynalazek i jakbym miał golfa to bez problemu by to zrobił. Tłumacze mu że w mojej kijance jest montowany fabrycznie silnik od mazdy 323 ale on nadal uważa że to jest wynalazek i nie wie jak się do tego zabrać.....
Każdy mechanik patrzy na kijanki z politowaniem i kreci głową co Pan kupił....
Są różne opinie na temat kijanek ale z tego co zauważyłem większość ludzi twierdzi że Kia to badziewie i jak powiesz że zakupiłem takie auto to maja uśmiech na twarzy.....
Ja osobiście uważam że moja Kia Rio to nie jest jakaś może limuzyna ale spełnia swoje zadanie jest bezawaryjna a części do niej są stosunkowo tanie.
A sama konstrukcja auta jest banalna i za to lubię moją kijankę Very Happy
Powrót do góry
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 02:20
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


Takich właśnie mamy mechaników w tym kraju... Mało któremu chce się od podstaw dochodzić do uszkodzeń w takiej kijance bo to wymaga użycia mózgu i poświęcenia czasu(niezapłaconego)... Lepiej Golfa zrobić - i nie ma się co dziwić... Nie ma co jeżdzić z Kijankami do pierwszego garażowarstatu w okolicy. Trzeba znaleść kogoś kto zna te samochody albo samemu się podszkolić - innego wyjścia nie ma a konstrukcja tych autek jest bardzo prosta... Można nazwać marke KIA niszową - bynajmniej w niektórych rejonach Polski...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 02:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
strazak72r

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy-włocławek
Posiadane auto: kia joice , 2.0, 2000r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


dokładnie, macie rację jeśli chodzi o wyszkolenie garażowych specjalistów mających o sobie wygórowane mniemanie.....a co do vw , opli i innych "popularnych i niezawodnych" to nie do końca tak jest, już 3 z moich znajomych miał historię z zapieczoną turbiną w nieśmiertelnym TDI . min. 2 tysia za naprawę. wszystko się psuje tylko nadętym miłosnikom niemieckich marek ciężko jest się do tego przyznać.Miałem też i takie samochody ale najmilej wspominam mit. carismę a z tym jeszcze nie wiem.....jak narazie super ale myślę o lpg. jednak apetycik to ma Smile na razie jedyną dla mnie zagadką jest coś co znajduje się w filtrze powietrza . No i szukam fachola u którego podłączę się do kompa.
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
gadu-gadu
Pepito

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Pride 1,3 Kat 99r (Sprzedany), Sephia 1,5 2000r, Joice 2,0 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


Ja Pracuję na warsztacie, i muszę powiedzieć że Joice wcale nie jest tragiczny do naprawy, np.: wymiana sprzęgła z Dociskiem i łożyskiem zajmuje ok dnia. Dużo wolnego miejsca żeby dojść gdziekolwiek z jakimkolwiek kluczem. Autko bardzo przyjemne do jazdy, spalanie ma swoje ale przy takich gabarytach auta musi trochę spalić.

Zalman85
Kia ma tylko 1 auto przy którym rozrząd wymienia się najlepiej jak się wyjmie silnik to nowy Carnival CRDI, Szybciej pójdzie wyjęcie silnika wymiana rozrządu i włożenie go z powrotem.
_________________
Kia-Motomax S.C
Toruń
Ul. Grudziądzka 151
609-243-790
Nie jest to autoryzowany serwis, Lecz ojciec z którym prowadzimy warsztat w Kia siedzi od ok. 95 roku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Joice »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaCee'd

25 990

2013r.

230 000 km

wielkopolskie

KiaSoul

19 850

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie

KiaRio

23 800

2013r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System