Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasienka85wn

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: kia joice rok 2000, silnik 2.0, wersja LS,
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 16:02
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


tak jak w temacie raz pokazuje predkosc raz nie dziosiaj np przejechalam 100 km i nawet nie drgnal a pozniej sie zalaczyl jak nie pokazuje predkosci to nie liczy tez km na obu licznikach przebiegu... pytanie co moglo sie stac i le naprawa moze kosztowac a i jeszcze jedno wycieraczki pracuja tylko w jednym tempie i na jednym poziomie nie dziala regulacja szybkosci i nie ma czasowych?? jakies pomysly to prosze pisac kazda rada bedzie dla mnie przydatna
_________________
ja kobieta potrzebuje prostych odpowiedzi i opisów pozdrawiam Smile
Powrót do góry
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 19:13
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


co do prędkościomierza przyczyną może być:
-luźne złącze w samym liczniku lub też uszkodzony jakiś układ w liczniku.
-uszkodzony czujnik który znajduję się w skrzyni biegów podaje on impuls na licznik lub też może być po prostu luźne złącze-wtyczka w samym czujniku bądź też zaśniedziałe styki
-cena naprawy może być różna bo nie wiadomo co z tych rzezy jest uszkodzone np może to kosztować od 30zł do 150zł

co do wycieraczek to uszkodzony jest na pewno sam przełącznik lub też sterownik zakresów prędkości- czasówka wycieraczek.

W przypadku Kia Joice ciężko określi koszt naprawy gdyż podobnie jak moja kijanka auto nie jest zbyt popularne a co za tym idzie jest słaby dostęp do części używanych tylko jedynie allegro ratuje tam zawsze coś się znajdzie.
Jeśli chodzi o samą naprawę to polecam poszukać jakiegoś znajomego elektryka samochodowego gdyż naprawy takie nie są skomplikowane a we warsztacie trochę może to kosztować
Pozdrawiam
Powrót do góry
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 03:04
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


korozja na pinach wtyku czujnika VSS... jak masz kanał sam naprawisz... jak pojedziesz do "machnika" to na wstępie będzie "ku... KIA jesce JOJCE - to bedzie kosztowało!!!" i tutaj sie zaczyna liczenie - DIAGNOSTYKA+CZUJNIK(2 tygodnie)+WYMIANA+CHĘCI ZA PODJECIE SIE NAPRAWY "WYNALAZKU"... i tak właśnie wyglada "fachowa" naprawa samochodu KIA model Joice...
ps. prędkościomierz piszemy u nas przez "rz" - to tak dla młodzieży. My starzy to byle jak:)

90% megafachomechaników (nowe słowo w j.polskim:) ) jak widzi klienta z emblematem KIA to... usmiecha z politowaniem...dlaczego?

prosze napiszcie swoje spostrzeżenia i odczucia z wizyt w garażowych warsztatach... jestem ciekaw.... Wszyscy są kozakami przy Golfie czy Passacie 1.9tdi nawet VAGa mają...
Powrót do góry
gadu-gadu
zalman85

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 405
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Kia Rio I 1.3 8V LPG
Piwa: 24/4
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 12:41
Temat postu:

kia joice nie działa prędkościomiez


Masz racje kolego zgadzam się z tym że mało jest mechaników którzy tak naprawdę zna się na kijankach a większości nas nie stać na serwis KIA.
Już parę razy miałem tak że mechanik miał np kłopot z wymiana rozrządu bo jak twierdził że moja Kia Rio to jakiś wynalazek i jakbym miał golfa to bez problemu by to zrobił. Tłumacze mu że w mojej kijance jest montowany fabrycznie silnik od mazdy 323 ale on nadal uważa że to jest wynalazek i nie wie jak się do tego zabrać.....
Każdy mechanik patrzy na kijanki z politowaniem i kreci głową co Pan kupił....
Są różne opinie na temat kijanek ale z tego co zauważyłem większość ludzi twierdzi że Kia to badziewie i jak powiesz że zakupiłem takie auto to maja uśmiech na twarzy.....
Ja osobiście uważam że moja Kia Rio to nie jest jakaś może limuzyna ale spełnia swoje zadanie jest bezawaryjna a części do niej są stosunkowo tanie.
A sama konstrukcja auta jest banalna i za to lubię moją kijankę Very Happy
Powrót do góry
lukado81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 311
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: wszystkie KIA
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 02:20
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


Takich właśnie mamy mechaników w tym kraju... Mało któremu chce się od podstaw dochodzić do uszkodzeń w takiej kijance bo to wymaga użycia mózgu i poświęcenia czasu(niezapłaconego)... Lepiej Golfa zrobić - i nie ma się co dziwić... Nie ma co jeżdzić z Kijankami do pierwszego garażowarstatu w okolicy. Trzeba znaleść kogoś kto zna te samochody albo samemu się podszkolić - innego wyjścia nie ma a konstrukcja tych autek jest bardzo prosta... Można nazwać marke KIA niszową - bynajmniej w niektórych rejonach Polski...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 02:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
strazak72r

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy-włocławek
Posiadane auto: kia joice , 2.0, 2000r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


dokładnie, macie rację jeśli chodzi o wyszkolenie garażowych specjalistów mających o sobie wygórowane mniemanie.....a co do vw , opli i innych "popularnych i niezawodnych" to nie do końca tak jest, już 3 z moich znajomych miał historię z zapieczoną turbiną w nieśmiertelnym TDI . min. 2 tysia za naprawę. wszystko się psuje tylko nadętym miłosnikom niemieckich marek ciężko jest się do tego przyznać.Miałem też i takie samochody ale najmilej wspominam mit. carismę a z tym jeszcze nie wiem.....jak narazie super ale myślę o lpg. jednak apetycik to ma Smile na razie jedyną dla mnie zagadką jest coś co znajduje się w filtrze powietrza . No i szukam fachola u którego podłączę się do kompa.
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
gadu-gadu
Pepito

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Pride 1,3 Kat 99r (Sprzedany), Sephia 1,5 2000r, Joice 2,0 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Kia Joice ) kia joice nie działa prędkościomiez


Ja Pracuję na warsztacie, i muszę powiedzieć że Joice wcale nie jest tragiczny do naprawy, np.: wymiana sprzęgła z Dociskiem i łożyskiem zajmuje ok dnia. Dużo wolnego miejsca żeby dojść gdziekolwiek z jakimkolwiek kluczem. Autko bardzo przyjemne do jazdy, spalanie ma swoje ale przy takich gabarytach auta musi trochę spalić.

Zalman85
Kia ma tylko 1 auto przy którym rozrząd wymienia się najlepiej jak się wyjmie silnik to nowy Carnival CRDI, Szybciej pójdzie wyjęcie silnika wymiana rozrządu i włożenie go z powrotem.
_________________
Kia-Motomax S.C
Toruń
Ul. Grudziądzka 151
609-243-790
Nie jest to autoryzowany serwis, Lecz ojciec z którym prowadzimy warsztat w Kia siedzi od ok. 95 roku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Joice »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Joice ) Porady, problemy techniczne


KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaSportage

48 900

2013r.

204 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

69 900

2021r.

38 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

84 800

2021r.

75 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System