Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Shuma ) Załączająca się klima podczas nawiewu na szybę - demontaż



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badylmarcel

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Busko Zdrój
Posiadane auto: Kia Shuma II, 2003r., 1.8 B+G; Toyota Yaris 2000r, 1.3 vvt-i Luna
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 12 Maj 2012, 21:36
Temat postu:

Załączająca się klima podczas nawiewu na szybę - demontaż


Witam.
Pisałem kiedyś w pewnym temacie (http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=101052&highlight=prze%B3acznik+klimatyzacji) o przełączniku nawiewów, który to po ustawieniu w pozycji nawiewu na szybę przednią automatycznie załączał klimatyzację. Denerwowało mnie to i nie potrzebnie obciążało silnik. Postanowiłem zrobić z tym porządek i usunąć (jak dla mnie) niepotrzebne rozwiązanie – a załączać klimę przyciskiem AC, który jest do tego przeznaczony. Poniżej przedstawiam fotostory całej operacji:
Aby dotrzeć do panela operatorskiego z przełącznikami nawiewów musiałem zdjąć cały panel przedni kokpitu. Najpierw odkręciłem dwie śrubki znajdujące się tuż nad zegarami. Należało użyć do tego celu wkrętaka krzyżakowego (możliwie najkrótszego). Po odkręceniu śrubek należało delikatnie i z wyczuciem ‘wypiąć’ całą osłonę z zatrzasków oraz odpiąć wszystkie kostki. Nie na się przy składaniu pomylić kostek ponieważ każda jest inna
Very Happy Po zdjęciu osłony mamy odkręcamy dwie śrubki trzymające panel pokręteł nawiewów i temperatury:


Przewód odpowiedzialny za załączenie klimatyzacji po ustawieniu pokrętła w pozycję nawiewu na przednią szybę widoczny jest na poniższym zdjęciu (na powyższych też-już wypięty Very Happy ):

Jest to czerwony przewód wpięty w prawy dolny róg kostki (patrząc od ‘tyłu’ panela - jak na zdjęciu) przełącznika pozycji nawiewu. Wbrew pozorom nie jest to takie proste dlatego jest to dobry moment na otworzenie sobie piwka, co by się za bardzo nie denerwować Very Happy .A więc najpierw należy wypiąć samą kostkę. Następnie z kostki wypiąć plastikowy zatrzask (w kolorze kostki) trzymający wszystkie przewody a później używając cienkiego szpikulca (grubej igły) podwadzić przewód od czołowej strony kostki i wyciągnąć go posiadając za przewód. Ja zanim do tego doszedłem musiałem się trochę nagimnastykować Very Happy . Ale jak ktoś już ma w tym doświadczenie to zrobi to w kilkanaście sekund.
Końcówkę przewodu izolujemy i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. I w zasadzie wszystko byłoby już gotowe.
Napiszę jeszcze jak ja doszedłem do tego, który przewód mam wypiąć - co nie było takie proste nie posiadając miernika elektrycznego.
Oczywiście najpierw wypiąłem kostkę i odkręciłem dwie śrubki (po przekątnej) trzymające samo pokrętło pozycji nawiewu a następnie wyjąłem cały mechanizm pokrętła:


W tym celu musiałem oddzielić też samo pokrętło od mechanizmu przełączania (czarnej skrzyneczki w kształcie sześcianu). Na szczęście drążek pokrętła jest zeszlifowany i nie da się go do zainstalować w innej pozycji niż w takiej jakiej powinien się znajdować. Następnie rozkręciłem ów ‘czarną skrzyneczke’ w której znajdowała się płytka że ścieżkami po których chodzą styki pokrętła:

Ścieżką odpowiedzialną za załączanie klimatyzacji jest ta na samym dole – pierwsza w górę od mojego kciuka. Łączy się ona z przewodem, który należy należy wypiąć
To by było na tyle. Możemy iść na drugie piwo
Mam nadzieję że przyda się komuś taki opis
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Shuma »

Opinie o samochodach Kia Shuma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Shuma ) Manuale


KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaSportage

61 900

2016r.

106 428 km

śląskie

KiaCee'd

14 990

2010r.

207 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System