Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Komputer pokładowy Turbogauge



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mantom

Dyskutant



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Rio 1,5CRDI 2008
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 08:12
Temat postu:

Komputer pokładowy Turbogauge


http://www.fmic.pl/product.php?id_product=203
Mam ten komputerek od kilku miesięcy i jestem zadowolony. To była jedyna mozliwość uzyskania wyświetlania chwilowego spalania w aucie z silnikiem CRDI. Komputerek podłączyłem do gniazda diagnostycznego OBDII na dole skrzynki bezpiecznikowej w kabinie (nad lewą nogą kierowcy) - musiałem tylko wyjąć kostkę z metalowego uchwytu i wsadzić się złączami do tyłu, aby wtyczka kompa nie wystawała do przodu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83013a58b78f2fbb.html
Sposobu umieszczenia samego komputerka nie podaję, gdyż zależy to od preferencji kierowcy. Mozna zamontować nad lusterkiem wstecznym, na desce rozdzielczej, w pustej kieszeni pod radiem (BTW po co ona właściwie jest?).
Praktyczne uwagi. TG po ustawieniu parametrów silnika (Diesel typ I, pojemność 1500) podaje chwilowe spalanie nieco zawyżone (o ok. 15%), jednak jest opcja dokładnej kalibracji na podstawie porównania ilości zużytego paliwa zmierzonego przez komputer i dystrybutor na stacji paliw. W przypadku jakichś kłopotów (u mnie nie wystąpiły) można wgrać firmware pobrane ze strony producenta (trochę tak jak w przypadku telefonów). Komputerek może wyświetlać na raz 4 parametry (każde pole można dowolnie zdefiniować) - ja ustawiłem sobie spalanie chwilowe, moc chwilową w KM, prędkość samochodu i napięcie w instalacji. Można zobaczyć że wskazania prędkościomierza samochodu są zawyżone w stos. do rzeczywistych o 5 - 10 km h (zaleznie od przedziału prędkości - do 80 km/h i powyzej 80 km/h). Wyświetlacz jest jasny i dobrze czytelny.
Zrobiłem sobie dodatkowe zabezpieczenie auta przed uruchomieniem silnika, wypróbowałem - silnik nie dał się uruchomić, ale zapaliła się kontrolka CHECK na zestawie wskazników. Włączyłem Tg w tryb skanowania, po chwili wyswietlił ERROR nr jakiś tam i zapytał czy skasowac. Po naciśnieciu odpowiedniego przycisku lampka CHECK zgasła. Oczywiście warto mieć w aucie listę kodów błędów - znalezienie jej w necie to nie problem.
Tak więc gorąco polecam TG. Może trochę kosztuje, ale jak zobaczycie ile wynosi chwilowe spalanie to zaczniecie jeżdzić spokojniej i koszty częściowo się zwrócą Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Tuning


KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaSportage

119 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaOptima

71 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System