Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) Kia RIO I Kombii centralny zamek w klapie bagażnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jasem

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Kia RIO I 1.3 (75KM) 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 00:03
Temat postu:

Kia RIO I Kombii centralny zamek w klapie bagażnika


Jako, że montowałem sobie siłownik centralnego zamka w klapie (bo fabrycznie w tych z pl salonów nie ma), postanowiłem zrobić mały tutorial, żeby może komuś kiedyś skrócić trochę czasu.

1. Nie wiem jak u was, ale ja w klapie miałem wszystko przygotowane pod siłownik

Na zdjęciu jest już akurat siłownik wpięty w kostkę i sobie wisi poza kadrem Smile

2. Musimy pociągnąć nowe kabelki do bagażnika, bo niestety fabrycznie nie są tam doprowadzona (przynajmniej u mnie nie były).
Na zdjęciu jest zaznaczone gdzie łączyłem kable. Połączyłem je z wiązką, która idzie do siłownika tylnych lewych drzwi.


Nie ma pokazane jak połączyłem, bo zdjęcia zacząłem robić jak już prawie wszystko zrobiłem Sad w każdym bądź razie idzie sobie osobna wiązka do tylnych drzwi i można sobie łatwo do niej podłączyć nasze nowe kabelki, bo 2 kable idą zaizolowane osobno i nie musimy się bać, że uszkodzimy coś z dużej wiązki kabli.

3. I lecimy sobie dalej kabelkiem przez progi




4. Rozkręcamy bok w bagażniku i odpinamy zatrzaski. Ja zrobiłem sobie mały zapas kabla na wszelki wypadek.


5. Odchylamy górną obudowę bagażnika i mamy kosteczkę.

Wiązką, która szła od klapy u mnie miała pociągnięte kabelki do kostki na klapie od siłownika. Które to kabelki sprawdzicie sobie miernikiem (niebieski i zielony). I po prostu do kostki, która idzie od progów wpinamy nasze nowe kabelki (oczywiście tak, żeby odpowiadał kablom, które idą do siłownika).

6. Przykręcamy siłownik, montujemy cięgno i gitara Smile

Jeśli nie pogubiliście kolorów, to oczywiście siłownik będzie dobrze działał, jeśli połączyliście odwrotnie - będzie zamykał, kiedy otwieracie i odwrotnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Manuale


KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System